800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kovovýroba
Výstavba a dodání elektro zařízení
Bruska
Dveře na balkón
Dodávka, servis i údržba zařízení
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Představení NOVO™- Digitální znalosti WIDIA, které přinášejí extrémní výsledky

07/11/2014

 

widia_200

NOVO™ digitalizuje znalosti o nástrojích, pravidlech a aplikacích a nově definuje procesy plánování, přípravy technologie, výroby, správy výrobních prostředků atd.

 

Se systémem NOVO™ od firmy WIDIA automaticky určíte pro každou aplikaci ten správný nástroj.


WIDIA motto: „extrémní výzvy – extrémní výsledky.“ Již po léta posiluje WIDIA v mnoha výrobních závodech produktivitu obrábění kovů. Světoznámé značky WIDIA jsou např.
VariMill™, VariTap™, WIDIA Victory™ a mnoho dalších. V budoucnu vytvoří extrémní příležitosti Industry 4.0: integrace dat o nástrojích se znalostmi na úrovni výrobních závodů. Extrémní výsledky může přinést digitální integrace přesných a úplných dat s informacemi o nástrojích, pravidel a znalostí o aplikacích v oblasti nového definování a zkrácení procesů plánování, přidání skutečné hodnoty k systémům CAD/CAM, řízení strojů CNC, nastavení nástrojů, správy výrobních prostředků atd. To je to, co WIDIA předjímá uvedením své nové aplikace NOVO™ pro počítače a tablety na trh – podle požadavků dodává nejnovější údaje o obráběcích nástrojích a znalosti pro zkrácení doby vývoje produktu a jeho zavedení do výroby.


„Data v NOVO™ reprezentují skutečné nástroje WIDIA a údaje o jejich použití, funkci a výkonu v mnoha různých úlohách obrábění,“ říká Bernie McConnell, viceprezident WIDIA Products Group and Services. „Importováním NOVO™ dostávají programy CAD/CAM více funkcí, protože už po zkonstruování výrobku lze určit vhodné nástroje a jejich použití. Implementací NOVO™ se procesy konstruování a plánování výroby stávají hračkou, protože NOVO™ poskytuje seznamy příslušenství a náhradních dílů s nejlepšími funkcemi. Jejich vytvoření jinak znamená celé hodiny listování v katalozích a literatuře. NOVO™ posiluje správu výrobních prostředků i objednávek a další životně důležité procesy, protože obsahuje skutečné znalosti založené na zkušenostech z desetiletí vývoje. Skutečně posiluje výrobní závody, aby se s extrémními výzvami vypořádaly s extrémními výsledky.“

 

Myslí jako plánovač výroby
„NOVO™ myslí jako plánovač výroby,“ vysvětluje Thomas Long, vedoucí nově vytvořeného oddělení Virtual Machining RDE společnosti WIDIA. „Postupuje zpět od vlastností ke strategii obrábění. Navíc je každé číslo objednávky svázáno s daty aplikace získanými od stovek expertů a z desetiletí zkušeností společnosti WIDIA. Po zadání čísla objednávky dostanete výkresy, sestavy, seznam náhradních dílů a vhodné řezné parametry. Nejenže nyní vykonáte to, co dříve trvalo hodiny, za pár minut, ale také získáte pokaždé optimální řešení odvozené ze zkušeností WIDIA.“


Podle Longa pomáhá NOVO™ pracovníkům výrobních závodů mnoha intuitivními způsoby, jako např. „potřebuji vyrobit otvor o průměru 13 mm do hloubky 38 mm v oceli 42CrMo4 (AISI 4140)“ nebo „potřebuji vrták se slinutými karbidy o průměru 13 mm a délce 5 D“. V prvním případě pomáhá NOVO™ uživatelům stanovit technické parametry obrábění, zde vrtání slepé díry, a potom okamžitě omezí sadu produktů na ty, které vyhovují pro danou úlohu s ohledem na omezující podmínky, jako jsou materiál, tolerance a sekvence obrábění pro obrábění jedním nástrojem i postupné obrábění několika nástroji. NOVO™ potom vyhodnotí výsledky – na základě báze znalostí – a vybere ty, které nejlépe vyhovují požadavkům úlohy, jež definoval uživatel podle svých provozních podmínek a preferencí. NOVO™ poskytuje mnohem více užitečných znalostí o procesu než samotné online katalogy, a to za zlomek času.


V druhém případě, kdy už si zákazník vybral vhodný nástroj a jeho třídu materiálu, pomůže NOVO™ prostřednictvím inteligentních filtrů rychle vybrat produkt, který je pro danou úlohu k dispozici, a navíc vám nabídne možnosti, jaké adaptivní příslušenství je s vybraným řešením kompatibilní. Chytré filtry NOVO™ na sebe berou úlohu vybrat všechny obráběcí nástroje a komponenty místo za dlouhé hodiny za pouhé minuty a poskytnout podle zadání zákazníka úplný a přesný seznam vhodných řešení.


V obou případech je tu NOVO™ Tool Configurator, který poskytuje soubory CAD a grafickou podporu pro všechny komponenty potřebné pro obrábění a jejich sestavy – to je velká úspora času pro zákazníky, kteří NOVO™ používají.

 

Více informací k článku najdete zde

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU