800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptáváme materiál 19 452
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Přes 3/4 zlodějů považují okno za nejsnadnější místo průniku, 69 % lupičů vnímá bezpečnostní dveře jako největší překážku.

12/02/2013

next_208Ředitel společnosti NEXT doplňuje výsledky průzkumu mezi vězni

 

Praha, 29. ledna 2013 – Unikátní průzkum mezi českými vězni odsouzenými za vloupání a krádeže provedla společnost Jablotron. Zjišťovala mimo jiné, jaké zabezpečení je podle zlodějů nejlepší a jakých chyb se lidé dopouštějí nejčastěji. Ivan Pavlíček, ředitel firmy NEXT a odborník na komplexní zabezpečení domů a bytů, doplňuje výsledky šetření o vlastní poznatky a zkušenosti.

 

Bezpečnostní dveře jsou pro zloděje oříšek

Z průzkumu vyplynulo, že zloději otevřou průměrně zabezpečený byt do pěti minut. Škody na majetku v důsledku vloupání do domů a bytů pak policie vyčíslila za loňský rok na 473 milionů korun. „Proražení běžných dveří s dřevovláknitou deskou a papírovým jádrem je dílem okamžiku. Oplechování problém vůbec neřeší, ba spíše naopak. Obyčejné panty lze zase snadno vypáčit, vylomit nebo vysadit. To samé se týká i zámku nebo vložky, která ovládá dveře a je nejčastějším místem napadení. Vložky nižších kategorií odolají „školenému“ pachateli jen pár sekund. Naproti tomu bezpečnostní dveře jsou pro 69 % oslovených vězňů nepřekonatelný oříšek,“ říká Ivan Pavlíček, ředitel společnosti NEXT.

 

Nový fenomén. Vloupání za přítomnosti obyvatel

Kdy je pro zloděje vhodná doba pro lup? Celých 52 % dotazovaných uvedlo, že do rodinného domu je lepší přijít v noci. Naopak u panelového domu je podle 74 % respondentů vhodnější den. Významným zjištěním je, že přes 40 % zlodějů preferuje pro vloupání situaci, kdy spí v obydlí lidé. „Zloději jsou zkrátka stále drzejší.  Krádeže za přítomnosti obyvatel domů a bytů jsou novým fenoménem. Velká část domácností je navíc vykrádána opakovaně. První vloupání je často jen průzkumem terénu a během pár týdnů či měsíců následuje další. Většinou vám pak ukradnou všechny nově pořízené věci. Zlodějům však nemusí jít vždycky o velké cennosti. Spokojí se klidně i se třemi stovkami, které najdou u vás v šuplíku a použijí je k uspokojení nejzákladnějších potřeb,“ potvrzuje Ivan Pavlíček zjištění Jablotronu. 

 

Nezabezpečené okno. Nejsnadnější místo průniku

Obecně nejčastější chybou, kterou podle pachatelů lidé dělají, je nedostatečné zabezpečení oken. Právě toto místo považuje 84 % oslovených lupičů za nejsnazší cestu do domácností. „Nepodceňujte okna a balkony bez ohledu na to, ve kterém patře se váš byt nachází. I

 

 

společný balkón, který sdílíte s nezabezpečeným sousedem, je rizikový.  Jestliže chcete snížit nebezpečí vloupání, nemusíte nutně vyměňovat stávající okna za bezpečnostní prosklení, což by bylo poměrně nákladné. Prosklené plochy můžete ošetřit dodatečnou instalací bezpečnostní fólie. Toto cenově dostupné řešení vás vyjde na pár stovek za metr čtvereční. Pořizujte si však pouze certifikované fólie, které mají potřebné vlastnosti, ty ostatní nemusí být pro zloděje dostatečnou překážkou,“ upozorňuje Ivan Pavlíček, ředitel společnosti NEXT a odborník na komplexní zabezpečení domů a bytů.

 

Obrázky v tiskové kvalitě si můžete stáhnout na našem presscentru zde:

http://press.aspen.pr/var/images/26797-O_Nextu_zdroj_foto_Next_(2).jpg

http://press.aspen.pr/var/images/27264-Zlodej_Ilustracni_foto_zdroj_NEXT.jpg

http://press.aspen.pr/var/images/27334-Dverni_kovani_S102_foto1_zdroj_NEXT.jpg

http://press.aspen.pr/var/images/26806-Jak_vypada_vykradeni_zdroj_foto_Next_(4).JPG

http://press.aspen.pr/var/images/26756-Dvere_SD_102_zdroj_foto_Next_(2).jpg

 

Pokud budete mít doplňující dotazy, neváhejte se na mě obrátit.

 

Hezký den přeje

 

Radek Václavík

 

ASPEN.PR s.r.o.
Na Struze 7, 110 00 Praha 1
tel.: 222 222 592 | gsm: 774 327 597
radek.vaclavik@aspen.pr |  www.aspen.pr

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU