800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Likvidace odřezků HDPE pěny
Flow pack balící stroj na RAW tyčinky 30-50
Výroba hřídele
Dřevěný materiál
Nafta 3000 l
5 nejnovějších nabídek
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy

Převratná novinka od firmy Mayr-Melnhof

11/03/2014

Bezpečnost konzumentů má v dodavatelském řetězci potravinářských obalů tu nejvyšší prioritu. Nejnovější druh kartonu Foodboard firmy Mayr Melnhof, Vídeň, je vlastním chráněným vývojovým řešením a znamená pro Rakušany kvantitativní skok v ochraně zboží zabaleného do kartonu. Inovativní, ekologický a spotřebitelsky příznivý bariérový koncept tvoří základní komponentu. Tak jsou zabalené potraviny chráněny před vlivem nežádoucích substancí z obalu a jeho okolí, jako jsou minerální oleje, ftaláty DIPN, a bisfenol A. 20 expertů se po dobu více než pět let zabývalo výzkumem a vývojem, provedli více než 14 000 migračních analýz a vyrobili více než milion vzorků. Tato technologie budoucnosti pro bezpečné skládačky z kartonu Foodboard je již schopná průmyslové výroby.

Dlouhodobé sériové testy provedené s vedoucími mezinárodními výrobci potravin potvrdily efektivitu migrační bariéry, jakož i nejlepší zpracovatelské výsledky.
Foodboard je nový vysoce kvalitní, natíraný, recyklovaný karton s funkční bariérou na straně, která je v kontaktu s potravinou. Materiál je podle zpráv výrobce čistým kartonem a ne extrudovaným nebo kašírovaným laminátem. Je recyklovatelný, biologicky odbouratelný a certifikovaný podle FSC&PEFC. Kromě toho chrání před kontaminací z přebalu během přepravy a skladování, tiskovými barvami a jinými nežádoucími vlivy prostředí. Toho všeho je dosaženo novým složením kartonu a použitím svědomitě vybrané migrační bariéry. Foodboard splňuje všechny evropské směrnice a zákony pro přímý a nepřímý kontakt s potravinami. Odpovídající certifikáty od nezávislých renomovaných evropských institutů byly již vystaveny. Kromě toho má karton dodatečné přednosti, jako je prodloužení minimální doby trvanlivosti zabalených potravin, bariérové vlastnosti vůči potravinám obsahujícím tuk a dobré organoleptické vlastnosti.


Karton Foodboard bude dodávat kmenový závod firmy MM Karton ve Frohleiten ke konci roku 2014. Dvouciferná milionová investice v
již byla schválena. Člen představenstva firmy sdělil: „S kartonem Foodboard jsme dosáhli pravého průlomu: ekologický karton s vynikajícími vlastnostmi, jež umožňují dělat to, co nebylo před tím nikdy myslitelné pro obal na papírové bázi.“

 

 

obal_306

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU