800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Manipulační technika - BTLT 2000 E
Balkancar
Manipulační technika - BT
Naše podhledové ostrůvky Knauf AMF
ROBUSTNÍ SYSTÉM PRO STROPY A STĚNY

Prezident navštívil ŽĎAS, a.s.

05/08/2014

 logo_189_01

 

První zastávkou prezidenta v okrese Žďár nad Sázavou byla návštěva v akciové společnosti ŽĎAS. „Tak vás tady pěkně vítám, pane prezidente,“ oslovil Miloše Zemana předseda představenstva firmy ing. Vladimir Soták. „I když jste tady doma víc než já,“ dodal vzápětí s úsměvem s odkazem na Zemanovu chalupu. Ta je od komínů firmy vzdálená jenom šest kilometrů.
V jednacích prostorách generálního ředitele se pak prezident republiky sešel s vedením společnosti. Místopředseda představenstva a generální ředitel Ing. Miroslav Šabart pana prezidenta a členy jeho doprovodu seznámil s hospodářskou situací a s výsledky naší společnosti. V přátelské atmosféře si pak obě strany vyměňovaly názory na rozvoj regionu a diskuse se také dotkla budoucnosti technického školství a odborného učiliště, které by mělo, stejně jako kdysi před lety, vychovávat a připravovat příští generace Žďasáků. Do této problematiky se také zapojil MUDr. Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina a přislíbil otevřeni dalšího kola v jednání o této záležitosti.
Vzhledem k tomu, že prezident Zeman nenavštívil areál ŽĎAS, a.s. zdaleka poprvé, zvolil namísto obligátní prohlídky některého z provozů raději setkání s pracujícími. Přestože se kvůli programu mohlo uskutečnit až v odpoledních hodinách, sešlo se v prostoru mezi halami, díky pochopeni vedeni jednotlivých provozů, dost zaměstnanců, kteří pro prezidenta, jeho doprovod a vedeni naší firmy připravili příjemnou a otevřenou atmosféru.
Pan prezident nešetřil slovy chvály na adresu firmy ŽĎAS. „Největší problém naši země je nezaměstnanost. Máme skoro šest set tisíc nezaměstnaných. Já si velice vážím všech podniků, které tím, že mají zakázky, udržuji úroveň zaměstnanosti tady na Vysočině v přijatelných mezích,“ nechal se slyšet prezident. A svá slova doplnil: „Když je člověk nezaměstnaný a táta od rodiny přijde domů a řekne, vyhodili mě z práce, tak i kdyby mu manželka nebo děti neřekly nic, tak v jejich očích vidíte, že si říkají, a člověče, co jsi zač, že nedokážeš sehnat práci. Takže poděkujme všem těm, kteří práci dávají,“ řekl prezident Miloš Zeman.
Na závěr setkání předali představitelé vedení společnosti panu prezidentovi zvon odlitý v metalurgickém provoze a symbolizující vzájemné přátelské vztahy. Druhým žďárským zastavením prezidentské kolony bylo setkání s lidmi před Domem kultury. Prezident z rukou starostky Žďáru převzal vázu, zakázkový výrobek ze žďárské sklářské huti Princ. „Je to typicky výrobek z našeho regionu, i když skláren už nám v okolí mnoho nezůstalo,“ poznamenala starostka Zvěřinova. Miloš Zeman na oplatku na prapor města zavěsil pamětní stuhu a podepsal se do pamětní knihy Žďáru nad Sázavou.
Prezident, kterého před Domem kultury čekalo několik stovek lidí, neopomněl poděkovat za vřele přijetí. A dovolil si opravit slova starostky. „Paní starostko, řekla jste, že jsem tady skoro jako doma. Nemáte pravdu, já jsem tady doma. V Novém Veselí, pár kilometrů od Žďáru, jsem už dvacet čtyři let. Jako naplaveninu tam berou každého, kdo tam nežije alespoň dvacet pět let. Za rok tedy přestanu být naplaveninou a stanu se plnoprávným obyvatelem Vysočiny,“ vyjádřil se Miloš Zeman a vysloužil si potlesk obyvatel města.

 

 
Prezidenta České republiky Miloše Zemana přivítali v areálu akciové společnosti ŽĎAS předseda představenstva Ing. Vladimir Soták a generální ředitel Ing. Miroslav Šabart.  V zasedací místnosti generálního ředitele se prezident republiky setkal se členy vedení akciové společnosti.

Darovaný zvon si prezident pověsí na chalupu

Dar představenstva a vedení akciové společnosti ŽĎAS pro prezidenta váží 7,2 kilogramu a zni v tónině fis. Zvon odlity v metalurgickém provozu žďárského kombinátu odkazuje k oslavám padesátého výročí založení firmy v srpnu 2001. Tehdy bylo podle tradice odlito, stejně jako při zahájení výroby, několik zvonů. Největší z nich je spolu s tím úvodním z roku 1951 umístěn před budovou regionálního muzea, další pak byly umístěny do věží kapliček v okolí města. Miloš Zeman, tehdy jako premiér České republiky, tyto zvony osobně symbolicky pokřtil. Darovaný zvon si hned prezident Zeman vyzkoušel. „Vezmu si ho s sebou na chalupu do Nového Veselí. A občas si na něj zazvoním,“ poděkoval za výjimečný dar zaměstnancům firmy ŽĎAS prezident Zeman. Odlévání zvonů má ve žďárském strojírenském podniku dlouholetou tradici. „Výroba zvonů ve firmě ŽĎAS nikdy nebyla a nemůže být ryze komerční činnosti. Je však součásti historie společnosti, která se tak podílí na tvorbě kulturního bohatství regionu a prezentuje šikovnost a um svých pracovníků,“prohlásil generální ředitel akciové společnosti ŽĎAS Ing. Miroslav Šabart.

 

 

 

ŽĎAS, a.s.

Strojírenská 6
Žďár nad Sázavou
591 71
Česká republika

Tel.: +420 566 641 111
Fax: +420 566 642 850
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU