800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kvalitní potisk - větší a pravidelné odběry
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Katr
Stavební stroj
Bagr
5 nejnovějších nabídek
Půjčujeme dodávky
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur

Pulzní svařování, které předběhlo svou dobu

21/11/2014

 

 

fronius_300

 

Zavedením funkce Prozess Pulse Multi Control (PMC) patřící nyní do výbavy svařovacího zdroje TPS/i dala společnost Fronius svářečům do ruky nástroj, který jim umožňuje dosahovat při pulzním svařování ještě lepší pracovních výsledků než dosud. Tento pokrok umožnily nově vyvinuté, případně modifikované funkce jako je SpeedNet, stabilizace průvaru a délky oblouku, zakončení svaru, SFI zapalování a SynchroPulse.

Ve srovnání s dřívějším stavem zde nezůstal kámen na kameni: Zavedením systému PMC byl vytvořen proces, který naplno využívá rychlost nového hardware. Funkce SpeedNet umožňuje přenášet data rychlostí, která se - posuzováno měřítky svařovací techniky - téměř blíží rychlosti světelné, což se projevuje ještě rychlejším reagováním v průběhu svařovacího procesu.

Pozornost si u funkce PMC zaslouží také stabilizátor průvaru a délky oblouku. Prvá z těchto stabilizačních funkcí dokáže udržovat konstantní výkon oblouku nezávisle na tom, zda je výlet drátu (stickout) delší či kratší. Délka oblouku se zde řídí pouze posuvem drátu, přičemž výkon oblouku přenášený do tavné lázně zůstává stále stejný. Výhodou je zde vedle rychlosti také ta skutečnost, že v důsledku konstantního výkonu zůstává konstantní i hloubka průvaru.

V případě stabilizátoru délky oblouku se jedná o pulzní oblouk, který v důsledku rychle probíhajících měření a následných rychlých reakcí vytváří mikroskopické zkraty, při kterých přecházejí kapky do tavné lázně. Vytváří se krátký a stabilní oblouk, který nevyžaduje žádné další seřizování, přičemž je možno s jednou délkou oblouku pokrýt větší počet různých svarů. Svařovací charakteristika se přitom nemění a potřebné korekce si automaticky provádí svařovací zdroj.

Inovaci, kterou zdroj TPS/i obecně přináší a která je proto k dispozici i v rámci funkce PMC, je zakončení svaru. Zatímco je tento proces obvykle charakterizován odhořením, řeší zdroj TPS/i tento problém jednoduchým zpětným zatažením drátu, což se projevuje ještě čistějším zakončení drátu.

Novou a jen u PMC zavedenou funkcí je zapalování SFI (Spatter Free Ignition), které nedává rozstřiku ani jednu šanci. Jak takovýto proces probíhá? Při zapalování dojde ke zkratu, který přístroj okamžitě pozná a odpovídajícím způsobem na něj zareaguje. Navíc je možno k SFI-zapalování nastavit v rozmezí 0 až 2 sekundy HotStart, který dává svářečovi možnost řídit při startu přísun tepla.

Inovaci přináší funkce PMC také u režimu SynchroPulse: Prostřednictvím zatížení (Duty Cycle) lze přísun energie, což znamená výkon, kontrolovat a měnit, přičemž nastavení hlavních parametrů je přitom možno ponechat beze změny. Kromě toho byl rozsah všech parametrů rozšířen. Příkladem zde může být motor posuvu, který může nyní běžet a reagovat precizněji. Také rozsah rychlosti posuvu drátu rozšířený až na hodnotu 6 m otevírá nové možnosti. Nová je také korekce délky oblouku v horním a dolním výkonovém pásmu.

 

svar_400

 

FRONIUS ČESKÁ REPUBLIKA s. r. o.

Dolnoměcholupská 1535/14
Praha 10
102 00
Česká republika

Tel.: +420 272 111 011, 272 742 369
Fax: +420 272 738 145
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU