800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Likvidace odřezků HDPE pěny
Flow pack balící stroj na RAW tyčinky 30-50
Výroba hřídele
Dřevěný materiál
Nafta 3000 l
5 nejnovějších nabídek
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy

RadioLinx od Prosoft Technology umožňuje bezdrátovou správu vodohospodářské soustavy na ostrově Guernsey

20/11/2012

prosoft_300Ostrov Guernsey je britské korunní závislé území. Je to jeden z Normanských ostrovů a leží v Lamanšském průlivu, padesát kilometrů od severního pobřeží Francie a přes sto kilometrů od jižních břehů Anglie. Společnost Guernsey Water využívá komunikační síť, která spojuje čtyřicet vodohospodářských zařízení. Jsou to čerpací stanice, úpravny vody a kancelářské budovy. Základem komunikační sítě je technika od firmy ProSoft Technology, založená na normě IEEE 802.11n, spolehlivá, se snadnou integrací a cenově výhodná.

 

Obecně se dá říci, že bezdrátové sítě nabízejí mnohé výhody pro širokou škálu úloh. V tomto případě je hlavním přínosem možnost snadno propojit vzdálená zařízení. To je právě to, co bylo třeba v náročném projektu společnosti Guernsey Water (www.water.gg), která je zodpovědná za dodávku kvalitní vody obyvatelům ostrova. Cílem společnosti Guernsey Water bylo navíc poskytovat zákazníkům vysokou úroveň služeb – a k tomu je efektivní komunikační síť nezbytná.

Vzdálená zařízení byla dosud vždy propojena telefonní sítí. U nově vystavěného vodohospodářského díla ale nebyly žádné telefonní linky k dispozici. Nabízelo se místo budování nové kabelové trasy vybavit lokalitu radiovým spojením; v tomto pilotním projektu tedy byly společností Boulting Group nainstalovány dva rádiové moduly RadioLinx. Pilotní projekt sloužil současně pro ověřění, testování a další vývoj. Po roce byly zhodnoceny názory inženýrů a členů montážních a provozních týmů. Protože tyto názory byly pozitivní a protože bylo nutné zmodernizovat vodohospodářskou síť SCADA, rozhodla se společnost Guernsey Water rozšířit pokrytí radiovou sítí na celý ostrov.

st-saviours-wtw.jpg_ico500_500


Výhody bezdrátové sítě jsou zřejmé již od úplného počátku. Instalace dvojice rádiových modulů je mnohem rychlejší než instalace nové telefonní linky, která vyžaduje množství výkopových a stavebních prací. To je velmi důležité zvláště v projektech na podobných místech (ostrov), kde je soběstačnost nezbytná pro přežití a zamezení vysokým nákladům.

Bezdrátové komunikační linky navíc vykazují velkou spolehlivost, nemají žádné výpadky komunikace a navzdory klimatickým podmínkám ostrova mají velkou šířku pásma. Bezdrátová technika umožňuje na dálku řídit vzdálená vodohospodářská zařízení. Řešení dodané společností ProSoft Technology ukázalo řadu výhod i s ohledem na návratnost investic: náklady na dva rádiové moduly jsou srovnatelné s cenou pronájmu telefonní linky na jeden rok, a to při lepší kvalitě a vyšší rychlosti komunikační linky, které společně umožňují dosáhnout větší kvality služeb uživatelům.

Nejlepší možnost pro vysoce kapacitní bezdrátové sítě
Všechny popsané požadavky lze splnit pomocí průmyslových komunikačních modulů RadioLinx 802.11n od společnosti ProSoft Technology. Tato moderní zařízení mají špičkový výkon pro vysoce kapacitní sítě, a to i v místech s velkým rušením interferencí, typickým při použití v budovách, protože pracují s anténami MIMO (Multiple Input, Multiple Output). Koexistence několika sítí je umožněna prostřednictvím kombinace frekvenčních rozsahů 2,4 + 5 GHz, jež mají dohromady 3 + 19 nepřekrývajících se kanálů. Vyznačují se také velkou citlivostí k signálu a dosahem. Dodávají se jako průmyslový připojovací bod (hotspot) s jednoduchým nebo dvojitým radiovým modulem (Industrial Hotspot) nebo jako Industrial Client s jednoduchým radiovým modulem.

V projektu na ostrově Guernsey bylo instalováno devatenáct zařízení Industrial Hotspot; dva hotspoty pro pilotní projekt plus sedmnáct jednotek (s jednoduchým i dvojitým rádiovým modulem) pro druhou fázi projektu. Pro průmyslové prostředí je důležité, že jednotky mají certifikát pro použití v nebezpečném prostředí (UL1604 Class I Div 2, ATEX zóna 2, kat. 3), rozšířený rozsah pracovních teplot a velkou odolnost proti vibracím a razům. Montují se na lištu DIN a napájejí se z ethernetového kabelu (PoE). Mohou simultánně pracovat v režimech komunikační most (bridge), opakovač (repeater) a připojovací bod (Industrial Hotspot). Všechny produkty od společnosti ProSoft mají tříletou záruku a neomezenou technickou podporu po celou dobu jejich životnosti.

Pro snadnou konfiguraci a monitorování průmyslových radiových jednotek RadioLinx se používá nástroj RadioLinx Wireless N Discovery Tool. Tento softwarový nástroj zobrazuje topologii sítě, přiděluje radiovým modulům IP adresy, zobrazuje diagnostiku sítě, umožňuje update firmwaru radiových jednotek a detekuje všechny radiové sítě 802.11 v dosahu. Uživatel si může vybrat mezi manuální nebo automatickou konfigurací sítě (s nastavenými prioritami nebo fixním nastavením) s možností automatické opravy a redundancí funkce master pro spolehlivý provoz rozsáhlých sítí.

Společnost Boulting Group se do tohoto projektu zapojila jako systémový integrátor. Je uznávaná jako dodavatel moderních a inovativních inženýrských řešení mechanických a elektrických systémů a poskytovatel inženýrských služeb v širokém spektru průmyslových oborů po celém světě. Dokáže svým zákazníkům pomoci vyřešit jediný aspekt projektu i dodat celý projekt „na klíč“.

„Tato technika byla pro Boulting Group i pro Guernsey Water zcela nová,“ vzpomíná Jonathan Green, vedoucí oddělení automatizace firmy Boulting Integrated Systems, „ale instalace byla úspěšná. Nejenže jsme mohli výrazně zkrátit dobu instalace komunikační linky, ale vytvořili jsme spolehlivější a výkonnější spojení než u předchozích řešení.“

„Implementace pilotního projektu byla zcela bez problémů,“ dodává Dave Amps, vedoucí obchodního oddělení automatizace společnosti Routeco, která distribuuje produkty společností ProSoft Technology a Rockwell Automation ve Velké Británii. „S přispěním odborníků ProSoft Technology jsem společnosti Boulting poskytli potřebnou podporu od studie, přes validaci až po provoz. My v Routeco víme, že se můžeme spolehnout na vysokou kvalitu dodávaných produktů a podpory od společnosti ProSoft Technology, s níž spolupracujeme už více než dvacet let.“

O společnosti Guernsey Water
Cílem společnosti Guernsey Water je poskytovat svým zákazníkům všechny služby spojené s dodávkou vody s důrazem na jejich kvalitu, spolehlivost, dobrou cenu a udržitelnost. www.water.gg

O společnosti Boulting
Boulting Group je přední inženýrská společnost dodávající návrhářské práce, vedení projektů, facility management, instalaci a údržbářské služby pro velké světové firmy.
Vedení projektu, návrh, výroba komponent, dodávky, instalace, testování, uvedení do provozu a údržba mechanických, elektrických, řídicích a měřicích systémů: společnost Boulting Group dodává moderní a inovativní inženýrská řešení mechanických a elektrických systémů a služby pro širokou škálu průmyslových odvětví po celém světě. Dokáže svým zákazníkům pomoci vyřešit jediný aspekt projektu i dodat celý projekt „na klíč“.
www.boulting.co.uk/group

radiolux_399

Společnost ProSoft Technology® podniká v oblasti vývoje komunikačních řešení pro nepřetržité spojení mezi automatizovanými zařízeními. ProSoft Technology je vysoce diverzifikovaná, zákaznicky orientovaná a globální organizace se zaměřením na kvalitní a uživatelsky nenáročné produkty. Tyto produkty, které zahrnují vestavěné moduly pro PLC/PAC ovládací prvky, nezávislé protokolové brány a širokou řadu odolných a v provozu osvědčených bezdrátových řešení, nacházejí uplatnění prakticky ve všech průmyslových odvětvích.

www.prosoft-technology.com.
 


ControlTech s.r.o.
Třídvorská 1402
Kolin CZ-280 00
VLADYKA Pavel
Phone : +420 321 742 011
Fax : +420 321 742 022
vladyka@controltech.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU