800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Značení
Nádrž
Krbová kamna
Zahradní nábytek
Grážová vrata
5 nejnovějších nabídek
Lis CUPS 16 DEU
Lis CMS 2,5 DM
Frézka konzolová FA4UA
Soustruh na pr.1120
Vrtačka sloupová 2P125

Řezání vodním paprskem

02/02/2016

awac_120

 

Naše tři pracoviště zakázkového řezání nabízejí standardně dvousměnný provoz s operativní možností rozšíření provozu na tři směny. Řežeme materiály v tloušťkách od 0,1 mm až 250 mm a maximálním rozměru polotovaru 3000 mm x 6000 mm.
  V současné době provádíme i 3D řezání s eliminací úkosů, což je jeden z nejnovějších trendů u řezání vodním paprskem.
  Zakázky realizujeme v krátkých termínech, za příznivé ceny. Produkty řezané vodním paprskem najdou uplatnění ve strojírenství, stavebnictví, reklamě, elektrotechnice, lehkém průmyslu, nebo například v zařizování interiérů i exteriérů.
  V počtu řezacích strojů a vysokotlakých vodních čerpadel patříme mezi největší komerční řezárny vodním paprskem v ČR.

  Pracovní tlak vody se pohybuje v rozmezí 500 - 6 500 Bar. Tlakovým zdrojem jsou speciální vysokotlaká čerpadla, která se liší příkonem (11 - 75 kW) a průtokem vody (1,2 -7,6 l/min). Paprsek vzniká v řezací hlavě zakončené tryskou. Při zpracování měkkých materiálů používáme čistý vodní paprsek, pro ostatní případy je třeba použít abrazivní paprsek (hydroabrazivní paprsek). Vhodnou příměsí je například granát - abrazivo zvolené dle tvrdosti řezaného materiálu. Pohyb řezací hlavy a tedy celá dráha řezu je řízena počítačem dle předem sestaveného programu. Je možné provádět i tvarově složité řezy během jedné operace. Standardní přesnost výřezu je +/-0,2 mm. Dělený materiál není silově namáhán. Řezná hrana není nijak tepelně ovlivněna, vždy se jedná o studený řez. Tato skutečnost je velmi důležitá a také rozhodujícím způsobem odlišuje vodní paprsek od ostatních technologií na dělení materiálů, zvláště laseru a mikroplazmy. Po provedení řezu se směs vody a abraziva zachycuje v lapači (vaně), umístěné pod řezaným materiálem.

Řezání vysokotlakým vodním paprskem (z anglického názvu water jet cutting) bývá také často nazýváno jako: water jet (waterjet), řezání vodou, řezání kapalinovým paprskem či hydroabrazivní řezání.

 

rezani_346

 

AWAC, spol. s r.o.

V Chotejně 1
Praha 10 - Hostivař
102 00
Česká republika

Tel.: +420 272 019 571
Fax: +420 272 019 572
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU