800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Betonová jímka
Výroba nápravy dle přílohy
Kartony pro balení potravin
Granuláty
Značení
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

Řezná poranění dětí v domácnostech

12/02/2013

next_208Nejrizikovější místa a bezpečnostní tipy, jak dětským úrazům předcházet

Praha, 11. prosince 2012 - Ze statistik pojišťoven vyplývá, že téměř čtvrtina úrazů se dětem přihodí doma. „Pády dětí do prosklených ploch v domech a bytech jsou potom hlavní příčinou řezných poranění. Rodiče navíc pořádně neví, jak těmto úrazům předcházet,“ doplňuje Ivan Pavlíček, ředitel společnosti NEXT, která řeší komplexní zabezpečení bytů a domů. Odborník současně rodiče upozorňuje na riziková místa v domácnostech a nabízí jim i několik tipů, jak bezpečnost svých dětí zvýšit.

Balkonové dveře patří k nejrizikovějším plochám

Zatímco dospělí si mohou následky svých činů uvědomovat, děti žijí ve světě fantazie, mají hlavu v oblacích, jsou zbrklé a v zápalu hry nedomýšlí důsledky svého chování. Děti si během dovádění nevšimnou skleněné tabule dveří, narazí do ní hlavou či rukou a pořežou se o střepy. „Mezi nejčastější místa, kde k těmto úrazům dochází, patří kuchyně, ložnice, obývací pokoje a místnosti s balkonovými dveřmi. Prosklená plocha těchto dveří patří v domácnostech k nejrozměrnějším. Z hlediska příčiny vzniku řezného poranění dětí jsou proto balkonové dveře zároveň nejvíce rizikové. To samé platí i pro populární francouzské dveře, u kterých mnozí lidé neznají tloušťku skla nebo neví, zda je prosklená plocha zabezpečena proti proražení již od výrobce. K dalším rizikovým místům patří schodiště se skleněnými prvky nebo skleníky na zahradě,“ říká ředitel společnosti NEXT Ivan Pavlíček.

Skleněné výplně v domácnosti je vhodné zabezpečit

Úrazy dětí by v takovém rozsahu nemusely vůbec existovat, kdyby rodiče dostatečně dbali na prevenci. Prvním krokem je zabezpečení  balkonových dveří, oken a dalších míst s rozměrnými prosklenými plochami. Řešení v tomto smyslu představují speciální bezpečnostní fólie, které jsou vhodné na všechny typy hladkých skel. Aplikují se pouze z vnitřní strany a dají se použít i na skleněné konferenční stolky, na plochy zrcadel, na skleněné vitríny, části konferenčních stěn a další rizikové povrchy.

Bezpečnostní fólie zabrání roztříštění skla

Bezpečnostní fólie ztěžuje rozbití skla prohozením předmětu nebo pádem dětí do skleněné výplně. Když už dojde k rozbití skla, na rozbité ploše se vytvoří „pavouk“, ale sklo se nevysype a zůstane v rámu. Nevzniknou tedy žádné střepy a dítě se vlastně nemá o co pořezat. Investice do bezpečnostní fólie navíc stojí jen pár set korun. Náklady na její pořízení jsou minimální v porovnání k tomu, jakou službu fólie rodičům zajistí, nemluvě o ochraně zdraví jejich potomků. „Je bohužel škoda, že rodiče mají v otázce prevence veliké mezery a zabezpečení domácnosti řeší až v okamžiku, kdy už jejich dítě leží v nemocnici. Nerozumím tomu, proč rodiče čekají na to, až se jejich ratolesti něco stane, když mohou nebezpečné situace předvídat a jednoduše jim předcházet,“ prohlašuje ředitel společnosti NEXT Ivan Pavlíček.

Zranění dětí v číslech

V České republice jsou úrazy nejčastější příčinou úmrtí dětí. Každé páté dítě ročně prodělá minimálně jeden úraz, který vyžaduje lékařské ošetření, a bohužel více než 200 dětí a dospívajících každoročně v důsledku úrazu umírá. Zatímco v minulosti lékaři ošetřovali nejvyšší počet úrazů v období letních prázdnin, v současnosti patří mezi nejrizikovější měsíce září, leden, únor a březen. Nejčastěji dochází ke vzniku úrazu ve školním (28,9 %) a v domácím prostředí (25,8 %). Rodiče českých školáků navíc často nevědí, jak úrazům dětí předcházet. Vyplynulo to z šetření České pojišťovny.

V tiskové kvalitě si je můžete stáhnout z našeho presscentra zde:

http://press.aspen.pr/var/images/27243-Bezpecnostni_folie_ochrana_deti_foto_zdroj_NEXT.jpg

http://press.aspen.pr/var/images/27244-Bezpecnostni_folie_ochrana_deti_2_foto_zdroj_NEXT.jpg

http://press.aspen.pr/var/images/26773-Folie_bezpectnostni_zdroj_foto_Next_(4).JPG

http://press.aspen.pr/var/images/26797-O_Nextu_zdroj_foto_Next_(2).jpg

 

Pokud budete mít doplňující dotazy, neváhejte se na mě obrátit.

 

Hezký den přeje

 

Radek Václavík

 

ASPEN.PR s.r.o.
Na Struze 7, 110 00 Praha 1
tel.: 222 222 592 | gsm: 774 327 597
radek.vaclavik@aspen.pr |  www.aspen.pr

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU