800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Robustní bezpečnostní spínač do prostředí s nebezpečím výbuchu

06/12/2013

steute_150Mechanická bezpečnost a ochrana proti výbuchu: mají-li být tyto dvě podmínky splněny, je nutné současně vyhovět dvěma různým sadám norem a konstrukčních doporučení. Zvláště složité je to v případě spínačů, používaných pro sledování uzavření bezpečnostních dveří a krytů strojů umístěných v prostředí s nebezpečím výbuchu.

exaz16.jpg_ico500_500


Právě pro takové úlohy má společnost steute širokou nabídku elektromechanických a bezkontaktních bezpečnostních spínačů řady Extreme. Náš sortiment elektromechanických komponent byl právě doplněn o novou variantu bezpečnostního spínače Ex AZ 16 s odděleným aktuátorem, který se v základním provedení (bez ochrany do prostředí s nebezpečím výbuchu) stal skutečnou „klasikou“ v oblasti bezpečnosti strojů a zařízení.

Ex-varianta má stejné rozměry jako původní verze, takže spínače jsou z hlediska montáže kompatibilní 1:1. Spínač „Extreme“ splňuje ty samé standardy spolehlivosti a odolnosti, na něž jsou zákazníci u tohoto spínače zvyklí.

Pro splnění požadavků ochrany proti výbuchu je podmínkou, aby spínač měl oddělenou svorkovnici; spínač Ex AZ 16 lze dodat také s kabely o délce podle požadavku zákazníka. Uživatel si může vybrat mezi verzí se dvěma nebo třemi kontakty; novým přírůstkem v našem sortimentu je spínací vložka se dvěma kontakty NCC a jedním NOC. K dispozici je také varianta s ovladatelným aktuátorem, která je vhodní pro bezpečnostní dveře s malým úhlem otevření.

Spínač Ex AZ 16 je podle norem ATEX a IECEx schválen pro zóny 1 (s nebezpečím výbuchu plynu) a 21 (s nebezpečím výbuchu prachu). Chystají se schválení podle dalších národních standardů, včetně schválení pro Rusko, Čínu, Brazílii a Kanadu. K dispozici je také speciální verze do prostředí s nebezpečím výbuchu prachu – do zóny 22.
 


www.rem-technik.sk
 


REM-Technik s.r.o.
Kliny 35
615 00 Brno
LISOVÁ Veronika
Phone : +420 548 140000
Fax : +420 548 140005
office@rem-technik.cz


steute Schaltgeräte GmbH & Co. KG
Brückenstr. 91
32584 Löhne
Deutschland
JOHNSON Isabel
i.johnson@steute.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU