800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Rekonstrukce komunikace
Stavební úpravy účelové komunikace
Nákup obalového materiálu
Opravy místní komunikace
Výměna prosklené fasády
5 nejnovějších nabídek
Svářečské kukly a svářečky - A K C E
Nástrojová ocel, konstrukční, pružinová, žáruvzdorná.....
Čističky obilí Bubnové CR
MIMOŘÁDNÁ AKCE!!! PRODEJ RECYKLAČNÍ TECHNOLOGIE - LINKY
Zakružovačka hydraulická Metallkraft PRM 60 FH

Rodí se největší aliance v oboru měničů

18/03/2014

 

Firmy SMA Solar Technology AG a Danfoss A/S plánují uzavřít strategické partnerství, které bude znamenat zásadní změnu v konkurenceschopnosti obou společností. Oba přední specialisté na systémové technologie plně využijí výhod vyplývajících z velkého objemu výroby a společných zkušeností z vývoje. Kromě toho Danfoss zakoupí 20 % volných akcií SMA a plánuje, že odprodá své kompletní podnikání v oboru fotovoltaických střídačů právě společnosti SMA. „Strategická aliance se společností Danfoss posiluje vedoucí pozici SMA na celosvětovém fotovoltaickém trhu. Čelíme vysoce konkurenčnímu tržnímu prostředí a zvýšenému tlaku na ceny. SMA bude těžit z dlouholetých zkušeností společnosti Danfoss v oblasti automatizovaných pohonů. Tento trh se dlouhodobě vyznačuje tvrdou konkurencí. Také strategie skupiny Danfoss se zaměřuje na optimalizaci nákladů akvizicemi po celém světě. Navázání úzké spolupráce dává oběma společnostem prostor pro další snižování nákladů," řekl výkonný ředitel SMA Pierre-Pascal Urbon.

Převzetí aktivit Danfoss v oboru solárních střídačů umožní SMA nejenom zvýšit atraktivitu svého portfolia, ale i uvést na trh nové produkty pro rychle rostoucí tržní segment středně velkých fotovoltaických elektráren v Evropě, Číně a USA.

„Díky intenzivní spolupráci společnosti Danfoss, předního specialisty v oboru pohonů, a SMA s jedinečným postavením na trhu fotovoltaických střídačů, vytvoří obě společnosti jednu z největších globálních aliancí v oboru měničů. Jsme odhodláni podporovat inovace a zvyšovat konkurenceschopnost začleněním know-how společnosti Danfoss z oblasti pohonů do podnikání v oboru fotovoltaických střídačů. Danfoss bude nepochybně těžit z úspor vyplývajících z vyšších objemů výroby a vysokého tempa růstu ve fotovoltaice," vysvětlil Niels B. Christiansen, prezident a výkonný ředitel společnosti Danfoss.

Uzavření nákupu akcií a smlouvy o spolupráci se očekává během 3. čtvrtletí 2014.

 

 

menic_262

 

 

 

www.technickytydenik.cz

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU