800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava chodníku a dešťové kanalizace
Nadstavba informačního systému
Výstavba podélného stání a chodníku
Běžná údržba komunikací
Popisovací fólie
5 nejnovějších nabídek
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur
Pokládka živice

Ruční infračervený teploměr Raynger® 3i Plus pro měření vysokých teplot

05/03/2015

 

 

raytek_234

 

Berlín – Raytek® představil novou řadu ručních bezdotykových teploměrů pro flexibilní sledování teploty, určených pro měření vysokých teplot, od 400 do 3 000 °C, v mnoha
průmyslových úlohách, např. při výrobě a zpracování oceli, v chemickém a petrochemickém průmyslu, při tepelném zpracování materiálů nebo v energetice a teplárenství.

 

rucni_338

 

Obrázek: Ruční bezdotykový teploměr Raynger 3i Plus pro flexibilní sledování kritických procesů a rychlé ověření pevně instalovaných snímačů


Bezdotykové teploměry Raynger 3i Plus 1M a 2M měří teplotu prostřednictvím infračerveného záření v krátkovlnném spektru (1 μm a 1,6 μm) s velkou přesností (±0,5 %, 1 °C). Díky vynikajícímu rozlišení 250:1 umožňují spolehlivě sledovat kritické technologické části a výrobky z velké vzdálenosti. Pro přesné zaměření teploměru je bod měření označen dvěma laserovými paprsky. Teploměry navíc umožňují pomocí nové funkce „Red Dot“ (v patentovém řízení) snadno a přesně zaměřit i objekty rozžhavené do červeného žáru. Kromě toho má teploměr odolné detektory a funkci generování alarmů „Red Nose“, které snižují riziko přehřátí senzoru – minimalizují tak náklady na servis tím, že zabraňují nehodám spojených s velkými škodami, a zajišťují bezpečnost operátorů.


Robustní ruční zařízení vydrží pád z výšky jednoho metru. Výkonný firmware podporuje zobrazení naměřených hodnot, jejich analýzu a vykreslení časových průběhů (trendů) přímo v přístroji. Zaznamenat lze až 4 900 datových bodů. Součástí dodávky je dále software Raytek DataTemp® pro PC s Windows, který podporuje komunikaci v reálném čase a umožňuje další zpracování dat. Teploměr má rozhraní USB a Bluetooth a k dispozici je mobilní aplikace umožňující komfortní ukládání dat a sdílení. Zobrazení může být ve stupních Celsia nebo Fahrenheita. Zařízení je vybaveno lithium-iontovou akumulátorovou baterií, kterou lze snadno dobít. Doba provozu na baterii je 24 hodin.

O firmě
Raytek GmbH vyvíjí a vyrábí pod značkami RAYTEK a IRCON infračervené snímače určené k bezdotykovému měření teploty v rozsahu -50 až +3 500 °C. Snímače jsou určené pro rychlé a přesné měření povrchové teploty na dálku, bez nutnosti dotýkat se měřeného povrchu. Typické možnosti použití jsou v metalurgii, sklářství, cementárnách nebo při zpracování plastů. Sortiment společnosti Raytek zahrnuje pevné infračervené snímače, řádkové infračervené skenery a termokamery. Všechna měřicí zařízení jsou vhodná pro instalaci v provozech a u strojů a mohou být prostřednictvím specifických průmyslových rozhraní začleněna do systému dohledu nad provozem.
Raytek GmbH v Berlíně je pobočka mezinárodní společnosti Raytek Corporation se sídlem v Santa Cruz (USA). Berlínská pobočka je zodpovědná za marketing, obchod a služby v Evropě, Africe a na Blízkém východě. Raytek Corporation má více než 50 let zkušeností v oboru infračerveného bezdotykového měření teploty a po celém světě zaměstnává přibližně 200 lidí. Kromě hlavního sídla v USA a evropské pobočky v Berlíně má pobočku v Číně a regionální kanceláře a autorizované distributory po celém světě. Společně zajišťují, aby firma byla vždy blízko k zákazníkovi a aby klient dostal vždy rychlé služby a konzultace přímo na místě. Sesterská společnost v koncernu Fluke Group je DATAPAQ, přední světová firma v oboru výroby snímačů teploty a analytické techniky pro všechny typy průmyslových topicích a ohřívacích zařízení.
www.raytek.com


TSI System s.r.o.
Dr. Libor KELLER
info@tsisystem.cz
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU