800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
Aktualizace webu
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Rychlouzávěry umožňují v nebezpečí rychlý únik z kabiny vozidla

03/09/2013

1logo_249

Ulrike Sturmanová z firmy Southco hovoří o tom, jak je důležité vybavit stavební stroje a terénní vozidla technickými prostředky, které umožní obsluze v nebezpečí bleskurychlý únik z kabiny.

 

aspojka_243

 

Stavební stroje a terénní vozidla se často pohybují po nestabilní půdě, a proto jsou jejich pracovní podmínky velmi nebezpečné. Ačkoliv mnohá terénní vozidla jsou vybavena zařízeními, která zvyšují bezpečnost, chrání kabinu před poškozením a řidiče před zraněním – mnohá z nich jsou povinná – v případě nebezpečné situace musí mít obsluha vždy možnost kabinu vozidla bleskyrychle opustit. Mnohá vozidla jsou proto na čelní i zadní straně kabiny vybavena nouzovými východy, které lze v případě nutnosti snadno a rychle otevřít.


Při konstrukci bezpečnostních prvků kabiny se jako prostředek nouzového úniku často používají dveře kabiny – pro tento účel ovšem vybavené bezpečnostními rychlouzávěry. Závora s fukncí rychlého uvolnění umožňuje konstruktérům použít jako nouzový východ dveře kabiny, které za normálních podmínek slouží ke vstupu obsluhy do kabiny vozidla. To eliminuje potřebu vytvářet v kabině další průchod, snižuje složitost konstrukce kabiny, zvyšuje její pevnost a snižuje hmotnost. Použití běžných dveří jako nouzového východu snižuje počet konstrukčních dílů kabiny. Kombinace funkcí běžných dveří a nouzového východu do jednoho konstrukčního celku také zjednodušuje montáž a snižuje s tím spojené výrobní náklady.


Vzhledem k charakteru provozu musejí být nouzové dveře kabiny vybaveny robustními díly, které zaručují bezpečné uzavření dveří, odolávají vibracím a umožňují rychlý a snadný přístup. Konstrukce nouzových dveří musí plnit současně funkční požadavky provozu vozidel a požadavky na bezpečnost obsluhy. Při specifikaci konstrukčních dílů nouzového východu je důležité, aby se konstruktéři obrátili na dodavatele, který rozumí specifikům stavebních a terénních strojů a vozidel.


Nejlepší rychlouzávěry by měly splňovat následující podmínky: dlouhou životnost danou počtem pracovních cyklů, odolnost povrchu proti korozi, použití oceli s velkou pevností, excentrické zajištění v uzavřené poloze a snadnou identifikaci.


Jedna z nejznámějších značek rychlouzávěrů – jež splňují shora uvedená kritéria – je Dzus, značka vlastněná společností Southco. Dzus nabízí celosvětově nejobsáhlejší sortiment rychlouzávěrů a odolných uzávěrů. Vychází z téměř sedmdesátileté tradice, a také díky ní je v současnosti pro konstruktéry stavebních a terénních strojů a vozidel kdekoliv na světě optimální volbou při výběru rychlouzávěrů. Nově přibyla pro ty, kteří se rozhodnou pro komponenty Dzus, další výhoda: mohou těžit i z bohatých zkušeností společnosti Southco, které dlouhodobě spolupracuje s předními výrobci stavebních strojů na vývoji rychlouzávěrů určených speciálně pro nouzové dveře a východy.

Každá typová řada rychlouzávěrů má svou vlastní sadu protikusů pro přesné a bezpečné uzavření uzávěru a snadnou montáž na nouzové dveře. Dalšími výhodami komponent Dzus jsou nízké náklady na montáž, vynikající ergonomické i estetické vlastnosti a technické podpora. Uzávěry je možné vybavit záchytnými prvky, které slouží jako ochrana proti ztrátě odnímatelných dílů a poškození stroje zapadlou součástí uzávěru. K dispozici je také obsáhlá nabídka hlavic.


U terénních strojů a vozidel mohou díly použité jako uzávěry nouzových dveří hrát v nebezpečné situaci rozhodující roli. Rychlouzávěry Dzus zaručují svou robustní konstrukcí a jednoduchou funkcí obsluze vozidla maximální bezpečí: při provozu udržují nouzové dveře bezpečně zavřené, ale když potřebuje obsluha z kabiny v nebezpečí uniknout, umožňují jejich bleskurychlé otevření.

 

aspojka1_349_01

 

Společnost Southco je přední světový dodavatel technických řešení pro přístup, včetně zámků,
uzávěr, závěr, pantů a klik a dalšího příslušenství pro použití v lodích, při výstavbě sítí,
telekomunikacích, výpočetní technice, automobilovém průmyslu, letectví, hromadné dopravě,
terénní a stavební technice, rekreačních vozidlech/karavanech, průmyslových strojích a
vzduchotechnice.
Southco se specializuje zejména na zakázková technická řešení a poskytování globální podpory
svým hlavním zákazníkům.
Společnost si klade za cíl stát se virtuálním technickým centrem pro technická řešení přístupu a
poskytovat služby špičkové kvality pro dosažení maximální spokojenosti zákazníků. Závazek
společnosti Southco vůči svým zákazníkům zní spojovat, vytvářet a inovovat k nalezení
nejlepšího řešení pro každý technický problém v oblasti přístupu.

 

Southco Manufacturing Limited
Touch Point
Wainwright Road
Warndon, Worcester WR49FA

Petra REICHLE
Telefon: +44 (0)1905 346567
Fax: +44 (0)1905 346501
preichle@southco.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU