800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

S rychlením zeleniny pomůže skleník

17/04/2013

Výběr skleníku či fóliovníku je pro aktivního pěstitele zásadní – odráží jeho pěstitelské ambice a následně i úspěchy. Výběr na trhu je pestrý, jde o to, zvolit výrobek, který vyhovuje právě našim potřebám.

Velikost skleníku, materiál, ze kterého je postaven, vnitřní dispozice, konkrétní umístění v terénu, odolnost proti vnějším podmínkám, možné vybavení a samozřejmě i náklady na jeho pořízení nás dovedou ke správné volbě.

Podstatné je obrátit se na solidní firmu, která má mimo jiné i certifikáty proti zatížení větru, sněhu, což je pro nás ujištění, že jde o kvalitní výrobek.

sklenik_400_01

Skleník Venus, konstrukce z eloxovaných hliníkových lišt, polykarbonátové prosklení kotvené pružnými sponkami z nerezové oceli. Silné podpěry v hřebeni střechy, posuvné dveře s kluznými kolečky. Výška 203 cm, 193x195 cm. Cena 10 490 Kč.

FOTO: OBI

Kam s ním?

Umístění skleníku na zahradě je velmi důležité. Z estetického hlediska by měl být schovaný tak, aby nebyl přímo na očích, proto hledáme spíše odlehlejší část zahrady nebo prostor v blízkosti zadní části domu.

sklenik1_400_01

Skleník Eco Grow, výška 193 cm, 197x379 cm. Konstrukce z masivních profilů (PVC a polypropylen), prosklení – dvoustěnné polykarbonátové desky. Okno, dveře na pantech, skládá se jako stavebnice. Cena 5999 Kč.

FOTO: OBI

Mělo by to být místo, kde je dostatek světla i časně zjara, neboť to rostlinky potřebují. Vždy tudíž hledáme prosvětlené stanoviště.

Skleník je dobré záměrně orientovat i vůči světovým stranám. Jestliže každý rok pravidelně vysazujeme rostliny na jaře, nasměrujeme ho tak, aby delší strany skleníku byly natočeny na jih.

 

Více informací najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU