800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Sám sobě designérem koupelny aneb Jak kombinovat různé druhy obkladů

22/07/2013

Vybrat obklady do koupelny nemusí být tak jednoduché, zvláště když se nechceme spokojit s jediným druhem dlaždic. Oslovit můžeme samozřejmě profesionálního designéra, ale zvládneme to často i sami. Připomeňme si pravidla, jichž je dobré se při vymýšlení nového vzhledu koupelny držet.

koupel_480

Sytý červený tón, obzvláště v kombinaci s květinovým plastickým motivem dodá koupelně jiskru dráždivosti.

FOTO: Keramika Soukup

Pro první inspiraci a základní orientaci zkusíme nahlédnout do předváděcích center výrobců obkladů, nebo alespoň na jejich weby. Nad jejich modelovými koupelnami si nejrychleji ujasníme, kterým směrem bychom se při vlastním návrhu chtěli vydat. Vždy však ale vycházíme z vlastního vkusu a vlastních preferencí, protože jsme to my, kdo se bude každý den na výsledek této práce dívat.

Obecně se doporučuje nepřehánět to s množstvím barev. I ve volbě obkladů platí zlaté pravidlo, že méně je někdy více. Jednoduše řečeno, barva, která bude v koupelně nejčastěji zastoupena, by měla být vidět také na dekorech. Ovšem pozor, při používání několika odstínů jedné barvy. Sice k sobě budou pěkně ladit, ale celkový dojem může být nakonec slitý, nevýrazný až nudný.

Vycházíme z dispozice koupelny

Při výběru konkrétních vzorů obkladů musíme vycházet i z dispozice nové koupelny. Tam, kde máme dost volného místa, se můžeme pustit do plošných, na sebe navazujících dekorů. Naopak v malých koupelnách, budeme velikostí dlaždic, světlejšími barvami i volbou motivů usilovat spíš o optické zvětšení prostoru. V malých koupelnách se proto budeme snažit především o stylovou čistotu a dekorační střídmost, protože jinak by jejich prostor mohl nakonec působit chaoticky až neuklizeně.

koupel1_420

Obklady lze skládat i do moderních, geometrických obrazců.

FOTO: Rako

Jak volíme motivy

„Pro milovníky klasiky jsou vhodné spíše květinové motivy dekorů či listel. Velmi oblíbené jsou plošné na sebe navazující dekory, které vypadají v prostoru jako obrazy. Pro modernější pojetí sáhneme po mozaice či geometrických vzorech. Mozaika dokáže zajímavě rozčlenit jednotlivé plochy koupelny, například u zrcadla nebo na vaně. Nevylučuje se ani kombinace klasiky a moderny dohromady,“ říká Petra Šroubková, produktová manažerka společnosti Keramika Soukup.

 

 

Wíce informací k článku najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU