800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

SC-System: nová řada převodníků signálů od firmy Pepperl+Fuchs

24/04/2014

 

 

pepperl_286

Šířka jen šest milimetrů, rozšířený rozsah pracovních teplot do +70 °C a dlouhodobá stabilita, spolehlivost a přesnost: to jsou vlastnosti, které charakterizují převodníky signálů řady SC-System, poprvé představené na veletrhu Hannover Messe.

 

modul_306

Obrázek 1: Moduly o šířce 6 mm se montují na lištu DIN


Převodníky řady SC-System mají zcela novou konstrukci, která kombinuje nejlepší vlastnosti srovnatelných výrobků v této třídě přístrojů.
Převodníky se kalibrují plně automaticky laserovým trimováním pevných rezistorů. To znamená, že se nejlepších výsledků kalibrace dosahuje bez nákladného snižování výrobních tolerancí a je eliminováno riziko interference potenciometrů vlivem polohy kontaktů jejich jezdců.


Elektrolytické kondenzátory, které mají určité nectnosti, např. jejich kapacita se mění s teplotou a jejich vlastnosti se stářím zhoršují, byly nahrazeny alternativními komponenty. Díky náhradě elektrolytických kondenzátorů mohl být rozsah pracovní teploty převodníků signálu SC-System rozšířen až do +70 °C.


K rozšíření rozsahu pracovních teplot přispívá také energeticky úsporná konstrukce převodníků, díky níž vyvíjejí jen minimum ztrátového tepla.


Převodníky SC-System používají vysoce kvalitní třístupňovou izolaci mezi vstupy, výstupy a napájením, odolávající pracovnímu napětí do 300 V a zkušebnímu napětí 2,5 kV. Riziko zkratu v cívce převodníku je eliminováno použitím transformátorů na desce plošných spojů. Cívky transformátorů jsou integrovány do desky plošných spojů, takže zkrat v cívce vlivem špatné izolace je vyloučen. Kompaktní tvary umožňují efektivně využít místo v rozváděči: kryt modulu je jen 6 mm široký, a tím je místo pro převodníky signálů v rozváděči omezeno na minimum. Výška modulu je tak malá, že je lze namontovat mezi kabelové kanály umístěné blízko u sebe.

Sortiment modulů SC-System
Nedílnou součástí sortimentu modulů SC-System jsou převodníky napájení, které převádějí signály 4 až 20 mA z připojených vysílačů signálů a současně se starají o jejich napájení. Převodníky napájení jsou k dispozici s funkcí oddělování signálů a jako zařízení SMART, které mohou kromě analogových signálů převádět i proměnné protokolu HART.

modul1_275_01

Obrázek 3: Převodníky napájení jsou k dispozici i s funkcí oddělení signálů a ve verzi SMART


Součástí nabídky modulů SC jsou také převodníky teploty, opakovače napájené z proudové smyčky a univerzální převodníky dvoustavových signálů.


O společnosti Pepperl+Fuchs
Společnost Pepperl+Fuchs je přední firma v oblasti vývoje a výroby elektronických snímačů a komponent pro světový automatizační trh. Po více než šedesát let jsou nám naše kontinuální inovace, vysoce kvalitní produkty a neustálý rozvoj zárukou úspěchu.
Jedna společnost – dvě divize
Pepperl+Fuchs – PROTECTING YOUR PROCESS
Divize procesní automatizace je vedoucí společnost na trhu v oblasti jiskrové bezpečnosti a ochrany proti výbuchu. Nabízíme úplná, na aplikace orientovaná řešení, včetně uživatelsky specifických rozváděčů pro řídicí systémy v procesní výrobě. Rozsáhlý sortiment naší divize zahrnuje různé druhy výrobků: oddělovací bariéry, komponenty pro infrastrukturu sběrnic, systémy distribuovaných I/O, řešení pro rozhraní HART, zařízení pro měření výšky hladiny, systémy pro ochranu zařízení závěrem s vnitřním přetlakem, průmyslové monitory a řešení pro HMI, napájecí zdroje, výstražné hlásicí systémy pro odlučovače lehkých kapalin (např. oleje a benzínu), převodníky signálů, zařízení pro ochranu před bleskem a přepětím, zařízení pro bezpečné vypnutí zařízení a příslušenství.

Pepperl+Fuchs – SENSING YOUR NEEDS
Objev indukčního snímače přiblížení, který učinila společnost Pepperl+Fuchs v roce 1958, byl významným milníkem ve vývoji automatizační techniky. Podle hesla „Sensing your needs“ těží zákazníci z řešení snímačů určených pro automatizaci strojní výroby, vyvinutých na míru podle jejich potřeb. Hlavními cílovými segmenty trhu v oblasti automatizace strojní výroby jsou konstrukce strojů a zařízení, automobilový průmysl, zařízení pro skladování a manipulaci s materiálem, polygrafický a papírenský průmysl, obalová technika, procesní zařízení, konstrukce dveří, bran a výtahů, mobilní zařízení a obnovitelné zdroje energie. Divize nabízí široký sortiment průmyslových snímačů, ať už jsou to indukční, fotoelektrické nebo ultrazvukové, rotační snímače polohy, identifikační systémy, čtečky čárového a maticového kódu nebo snímače obrazu.
www.pepperl-fuchs.com


Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
D-68307 Mannheim
fa-info@de.pepperl-fuchs.com
Tel.:+49 (0) 621 776-1111
Fax: +49 (0) 621 776-271111
Irmtraud SCHMITT
Telefon: +49 (0) 621 776-1215
Fax: +49 (0) 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU