800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů z čirého polykarbonátu
Spodní deska
Obrábění krytů
Mikroperforační válec na HDPE fólie
Frekvenční měnič
5 nejnovějších nabídek
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy
Jednonosníkové mostové jeřáby
Stroje a linky pro zpracování technických vláken, fólií a tkanin

Schaeffler opět na druhém místě v žebříčku nejvíce inovativních německých podniků

22/03/2016

 

schaeffler_300_02

 

Inovační potenciál je faktorem úspěšnosti skupiny Schaeffler

Schaeffler opět na druhém místě v žebříčku nejvíce inovativních německých podniků

 

Vzhledem k více než 2 334 patentovým přihláškám podaným v roce 2015 obsadila společnost Schaeffler dle Německého patentového a známkového úřadu (DPMA) už podruhé za sebou druhé místo v žebříčku nejnovátorštějších německých podniků a patří tak k předním inovátorům.

Společnost Schaeffler včas identifikuje klíčové trendy a stanovuje nové technologické standardy. Tato inovace podporující firemní kultura žene dopředu výzkum a vývoj inovativních komponent, modulů a systémů v tematických oblastech, jako jsou energetická účinnost, obnovitelné zdroje energie, mechatronika a elektromobilita. „Inovace je faktorem úspěchu skupiny Schaeffler, zajišťuje naši dlouhodobou ekonomickou úspěšnost. Motorem trvalé inovace je naše síť výzkumných a vývojových pracovišť, které v rámci celosvětové spolupráce identifikují nové technologie a na jejich základě následně generují a realizují nápady na nové produkty relevantní pro zákazníky,“ zdůrazňuje prof. Dr. Ing. Peter Gutzmer, místopředseda představenstva zodpovědný za vedení technologického úseku společnosti Schaeffler AG, a zdůrazňuje tak význam spojení praktického know-how s vědeckou výzkumnou prací, která představuje důležitou výchozí základnu inovačního potenciálu firmy Schaeffler.

Přibližně 6 700 pracovníků v 17 výzkumných a vývojových střediscích vyvíjí nové produkty, technologie, procesy a postupy pro řešení odpovídající potřebám trhu. V současné době je společnost Schaeffler držitelem 24 000 aktivních patentů a patentových přihlášek. Hlavní vývojová pracoviště v Německu, která se nacházejí v Herzogenaurachu, Schweinfurtu a Bühlu, jsou propojena s dalšími vývojovými středisky v Evropě, Asii a také v Severní a Jižní Americe.

 

Celou tiskovou zpravu najdete zde

Schaeffler CZ s.r.o., ložiska všeho druhu

Průběžná 74 a
Praha 10 - Strašnice
100 00
Česká republika

Tel.: +420 267 298 111
Fax: +420 267 298 110
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU