800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Schindler 5500 - výtah, který sluší každé budově

19/09/2013

Nový výtah Schindler 5500 představuje názornou ukázku švýcarské technické preciznosti a nastavuje nová měřítka z pohledu spolehlivosti, odolnosti a ekologického designu. Nový výtah lze navrhnout s ohledem na maximální využití pronajímatelné plochy budovy. Zároveň je vybaven moderními technologiemi snižujícími ekologický dopad provozu budovy na životní prostředí. Projektanti mají na výběr široké spektrum konstrukčních možností, od funkcionalistického vzhledu až po elegantní design. Vzhledem ke své variabilitě se výtah skvěle přizpůsobí jednotlivým typům staveb a nabízí vhodné řešení pro obytné a kancelářské budovy, hotely, nemocnice, nákupní centra, přepravní uzly a stadiony.

Díky vysoce pokročilé technologii trakčních pásů zabírá výtah menší prostor a nabízí cestujícím výjimečně tichou jízdu. Schindler 5500 byl kompletně vyvinut a zkonstruován ve Švýcarsku. Na základě zkušeností z více než 400 zkušebních instalací v různých lokalitách po celém světě lze konstatovat, že tento nový výtah posune standardy v oblasti bezpečnosti, jízdního komfortu a spolehlivosti na vyšší úroveň.

Vzhledem k nastavitelné velikosti kabiny jej lze snadno upravit tak, aby vyhovoval rozměrům šachty. Schindler 5500 lze navrhnout bez strojovny nebo s mini strojovnou, projektanti uvítají i možnost instalace rozváděče v různých patrech. Na výběr je i mnoho nadstandardních funkcí, například optimalizované řízení přepravy osob po budově díky technologii Port.

Stejně jako všechny ostatní výrobky značky Schindler, je i výtah Schindler 5500 navržen tak, aby byl nejen vysoce účinný a konstrukčně dokonalý, ale zároveň podporoval energetickou účinnost budovy. Díky optimalizovanému pohonu a trakčním pásům, nižší hmotnosti, rekuperativnímu systému pohonu a rozšířené funkci pohotovostního režimu spotřebuje výrazně méně energie než srovnatelné výtahy. Schindler 5500 získal od Sdružení německých inženýrů hodnocení třídy energetické náročnosti A podle normy VDI a může přispět ke kladnému hodnocení budovy na základě ekologických měřítek.

„Na tomto výtahu je výjimečné to, že se jedná o samostatný modulární systém, který lze nakonfigurovat tak, aby vyhovoval různým typům budov," uvedl Eric Darmenia, vedoucí projektového týmu výtahu Schindler 5500. „Nabízí rychlost od jednoho do tří metrů za sekundu, nosnost od 630 do 2500 kilogramů a širokou škálu funkcí. Díky tomu všemu Schindler 5500 nepochybně splňuje požadavky moderních měst dneška.“

V České republice byly výtahy nové řady S5500 dodány a nainstalovány například v rámci projektu nové administrativní budovy Florentinum. Technologie PORT zde zabezpečuje optimální přepravu osob po budově.

 

avytah_594

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU