800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Sklíčidla na soustruh
Izolační pouzdro
Výroba krytů
Vyřízení dotací na výtahy
Sanační omítky a nátěry fasády
5 nejnovějších nabídek
Pásová pila MEBAeco 335
Svařovcí zdroje NEOMIG - kompaktní
PLAZMOVÁ TECHNOLOGIE - Kjellberg
Ocelová lana
Evidence – Kontrola – Revize

SCHNEIDER ELECTRIC

16/10/2013

 

keyence_300
Společnost Schneider Electric používá pro kontrolu elektrických jističů ultrakompaktní kamery Keyence o průměru 17 mm

 

spiinac_312

 

Závod Merlin Gerin v Alès používá vysokorychlostní inspekční zařízení pro kontrolu kontaktů pájených spojů ve velmi omezeném prostoru. Kontrolují se elektrické kontakty jističů C60 společnosti Schneider Electric. Jističe mají modulární konstrukci a jsou určeny pro ochranu elektrických obvodů v průmyslových a účelových budovách. Používají se ve více než sto zemích světa.


„Kontrolujeme přítomnost pájeného spoje a jeho možné závady. Pájený spoj zajišťuje elektrický kontakt a kontrolou zjišťujeme, zda je schopen správně vést elektrický proud. Inspekční systém musí být přesný, protože jeho cílem je odhalit i malé trhliny. Protože máme k dispozici jen omezený prostor, nemohli jsme zde dříve instalovat správný osvětlovač, takže jsme věděli, že budeme mít problémy s odrazy světla. Rozhodli jsme se použít barevnou kameru o rozlišení 2 Mpx. Velké rozlišení kamery použité pro kontrolu spojů nám umožňuje dosahovat vysoké kvality kontroly. Objektiv o průměru clony 50 mm je umístěn 100 mm od snímaného předmětu. To nám umožňuje detekovat i velmi malé trhliny v pájeném spoji, o rozměru přibližně desetiny milimetru,“ vysvětluje Alain Antonin z oddělení výrobní technologie závodu Merlin Gerin v Alès.


„Věc jsme konzultovali s různými výrobci systémů strojového vidění. Keyence jsme si vybrali ze tří důvodů. Za prvé, systém CV-5000 nám umožní udržovat náš výrobní proces pod kontrolou. Je dostatečně jednoduchý na to, abychom ho v případě potřeby dokázali sami plně přeprogramovat bez konzultace s dodavatelem nebo výrobcem. Za druhé, systém od firmy Keyence je cenově dostupný. V neposlední řadě, miniaturní kamery jsou jediné, které se vejdou do omezeného prostoru, který máme k dispozici,“ dodává Alain Antonin.

Společnost Schneider Electric si vybrala ultra-kompaktní kamery Keyence. Tyto kamery mají stejné technické parametry jaké jiné kamery z nabídky systému CV-5000. Díky jejich malým rozměrům mohou být instalovány do omezeného prostoru, do nějž by jinak mohly být instalovány nanejvýš optoelektronické snímače. Jsou to nejmenší kamery na trhu: verze s rozlišením 310 000 pixelů má šířku 12 mm a verze s rozlišením 2 Mpx 17 mm. Právě tyto kamery jsou instalovány ve firmě Schneider Electric. V nabídce systému CV-5000 je celkem šestnáct typů kamer umožňujících vykonávat různé inspekční úlohy.


„Společnost Keyence se postarala také o bezvadnou instalaci systému,“ říká dále Alain Antonin. „Keyence realizovala testy proveditelnosti, ověřila možnost umístit kamery do určeného prostoru, provedla počáteční nastavení a uspořádala pro nás interní školení.“


Stabilitu detekce zajišťuje výkonnost systému strojového vidění od firmy Keyence: systém CV-5000 je řízen procesorovým modulem pro vysokorychlostní zpracování barevného obrazu a vysokorychlostním procesorem RISC (Reduced Instruction Set Computing). K nim jsou připojeny dva signálové procesory DSP (Digital Signal Processor), určené speciálně pro zpracování obrazu. Systém tedy využívá celkem čtyři procesory, aby zajistil paralelní zpracování úloh s nejvyšší dosažitelnou rychlostí. Proto je zde možné použít systém s rozlišením 2 Mpx a dosáhnout vysoké rychlosti a přesnosti kontroly.


www.keyence.eu/PRXG8CZ

Keyence Česká Republika
cz.keyence.com

Telefon: +420 222 191-483
Fax: +420 222 191-505
info.czech@keyence.eu

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU