800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Manipulační technika - BTLT 2000 E
Balkancar
Manipulační technika - BT
Naše podhledové ostrůvky Knauf AMF
ROBUSTNÍ SYSTÉM PRO STROPY A STĚNY

Schüco International KG na veletrhu Intersolar Europe 2013 představí nejzajímavější systémová řešení divize New Energies

10/05/2013

 

solar_413Odborný veletrh solárních technologií Intersolar Europe 2013 proběhne již po třinácté, a to v termínu 19. - 21. 6. 2013 v Mnichově. Mezi dvoutisícovkou vystavovatelů najdete také německou firmu Schüco International KG, lídra v oblasti opláštění budov, která se na veletrhu zaměří především na systémová řešení divize New Energies. Produkty, zacílené na rodinné domy a malé a středně velké podniky, budou představeny na stánku č. 410 v hale B2. Prezentace má za cíl zdůraznit a ještě více přiblížit výhody systémových řešení, která umožňují vyrábět a užívat energii vyrobenou ze slunce.

Firma Schüco International KG přizpůsobila produktové portfolio divize New Energies vývoji tržního prostředí. Do budoucna se tak sortiment zaměří především na polykrystalické a monokrystalické fotovoltaické moduly, příslušné měniče a inovované montážní systémy. Segment doplňují jednotky na řízení a uchovávání vyprodukované energie. Uveďme ještě tepelná čerpadla kompatibilní s fotovoltaickými systémy a termické kolektory se zásobníky a potřebnými montážními komponenty.

Z oblasti rodinné výstavby upozorněme především na Schüco Energy Manager, lithium-iontovou jednotku určenou k řízení a uchovávání vlastní energie, vyprodukované ze slunce přes fotovoltaické panely. Zařízení bylo v minulém roce instalováno a několik měsíců testováno v rámci 14 domácností. Výsledkem je zjištění deklarující průměrné 60% využití vlastní vyprodukované elektrické energie, a to díky možnosti jejího uchování, energii lze čerpat nejen v době výroby, ale například i v noci. V průměrné domácnosti totiž dochází k pouze 30% využití energie paralelně v době, kdy je produkována. S možností uchování je tak využití energie až dvojnásobné.

solar1_226S důrazem bude upozorněno na benefity kombinovaného setu fotovoltaických modulů s tepelným čerpadlem. Fotovoltaické moduly 20 MPE 245 PG 04 PV s účinností až 15,2 % z části pokrývají právě energii potřebnou pro chod vysoce výkonného tepelného čerpadla voda/vzduch. Tepelné čerpadlo typu HTE 03 HP DW-7, které je součástí setu, je vhodné pro nové i starší objekty. Zařízení, využívající tepla okolního vzduchu, má extrémně tichý chod, přitom dokáže pokrýt až 70 % energie potřebné pro zajištění teplé vody čtyřčlenné domácnosti. Doplňme ještě kompatibilní SMA měnič a montážní systém Schüco MSE 210. Dochází tak k vyššímu využití vlastní vyprodukované energie a snížení závislosti na veřejné síti. Přebytek vytvořené energie může být využit pro chod dalších přístrojů v domácnosti, případně ho lze odprodat do sítě.

V prostředí malých a středně velkých podniků firma upozorní především na různorodé montážní systémy fotovoltaických modulů na ploché a průmyslové střechy. Zajímavostí pak budou mobilní solární carporty. Ty lze nenáročně konstruovat individuálně dle požadavků zákazníka. Jejich role spočívá nejen v ochraně zaparkovaného prostředku, ale především v produkci elektrické energie využívané k dobití elektromotorů. Alternativou je čerpání energie v přilehlé budově či odprodej do veřejné sítě. Parkovací plocha je 5 nebo 6 m široká, pro dva nebo čtyři automobily, s výkonností od 4,3 kWp do 10,8 kWp a 10° zkosením střechy.

 

solar2_373

 

 

www.technickytydenik.cz

 


Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU