800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Konektory
Lokální oprava střechy
Dýchací přístroje
Použité tvářecí stroje znáček TRUMPF, AMADA
Barevné kovy
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Vštřikovací HDPE drť
Drť HDPE PE 500
Převodník pro termoelektrické snímače typu K, J, S, B, L
Převodník pro odporové vysílače s proudovým výstupem 4 - 20 mA

Senzorika 4.0: správa in-line snímačů se SmartBridge

12/01/2015

 

pepperl_286

 

Chytré telefony a tablety slouží pro pohodlné ovládání a jako zobrazovače pro průmyslové snímače

 

snimac_383_01

S pomocí SmartBridge lze pro uvádění průmyslových snímačů do provozu, nastavení jejich parametrů, diagnostiku, údržbu a servis využít komerčně dostupná mobilní zařízení, a to bez časově náročného připojování kabelů a nezbytných instalačních prací. Na ukázkovém „skleněném stroji“ bude představeno, jak se díky SmartBridge stanou funkce
snímačů pro uživatele zcela transparentními. Systém se skládá z adaptéru a aplikace pro chytré telefony a tablety.


Použití chytrých telefonů a tabletů pro senzoriku
Adaptér SmartBridge se zapojuje do napájecího kabelu snímače a z něj je také napájen. Paralelně ke komunikaci IO-Link mezi snímačem a řídicím systémem je vytvořeno také
bezdrátové spojení s mobilním zařízením.
S využitím aplikace SmartBridge s intuitivním ovládáním se komerčně dostupné chytré telefony a tablety s operačními systémy Android a iOS stanou nástrojem pro ovládání průmyslovýchsnímačů a jejich zobrazovači. Mohou být potom využity při uvádění průmyslových snímačů do provozu a jejich servisu bez časově náročné instalační práce nebo intervence řídicího softwaru. Podle typu použití mohou být adaptéry připojeny na napájecí kabel snímače jako dočasný nebo trvalý doplněk. Kromě rozhraní IO-Link mezi adaptérem a snímačem se vytvoří také bezdrátový komunikační kanál Bluetooth. V adaptéru je instalována též paměťová karta, do níž se po delší dobu zaznamenávají data ze snímače. Adaptér má také rozhraní USB pro čtení zaznamenaných dat.


Díky SmartBridge se moderní tablety a chytré telefony stávají mobilními ovládacími a zobrazovacími jednotkami pro širokou škálu úloh:
nastavování parametrů, čtení, ukládání a zpětné načítání nastavení („digitální šroubovák“), zobrazování naměřených hodnot u snímačů s digitálním přenosem dat („inteligentní multimetr“) záznam naměřených hodnot a diagnostických informací za delší časový úsek.

Přemostění bariéry mezi snímači a internetem
Další možnosti se otevírají, jestliže mobilní zařízení může být připojeno k internetu prostřednictvím WLAN nebo telekomunikačních standardů GSM/UMTS/LTE. Vytváří se tak
komunikační most mezi snímačem a internetem, který umožňuje využít všechny služby nabízené v internetu.
SmartBridge tak představuje malý vývojový krok směrem k horizontální komunikaci, jež je předpokladem pro scénáře Industrie 4.0.

Obrázek 1: Adaptér SmartBridge je připojen na napájecí kabel a vytváří bezdrátový kanál
Bluetooth pro mobilní zařízení
Obrázek 2: „Skleněný stroj“ ukazuje, jak se díky SmartBridge stávají funkce snímače transparentními

O společnosti Pepperl+Fuchs
Společnost Pepperl+Fuchs je přední firma v oblasti vývoje a výroby elektronických snímačů a komponent pro světový automatizační trh. Po více než šedesát let jsou nám naše kontinuální inovace, vysoce kvalitní produkty a neustálý rozvoj zárukou úspěchu.
Jedna společnost – dvě divize
Pepperl+Fuchs – PROTECTING YOUR PROCESS
Divize procesní automatizace je vedoucí společnost na trhu v oblasti jiskrové bezpečnosti a ochrany proti výbuchu. Nabízíme úplná, na aplikace orientovaná řešení, včetně uživatelsky specifických rozváděčů pro řídicí systémy v procesní výrobě. Rozsáhlý sortiment naší divize zahrnuje různé druhy výrobků: oddělovací bariéry, komponenty pro infrastrukturu sběrnic, systémy distribuovaných I/O, řešení pro rozhraní HART, zařízení pro měření výšky hladiny, systémy pro ochranu zařízení závěrem s vnitřním přetlakem, průmyslové monitory a řešení pro HMI, napájecí zdroje, výstražné hlásicí systémy pro odlučovače lehkých kapalin (např. oleje a benzínu), převodníky signálů, zařízení pro ochranu před bleskem a přepětím, zařízení pro bezpečné vypnutí zařízení a příslušenství.
Pepperl+Fuchs – SENSING YOUR NEEDS
Objev indukčního snímače přiblížení, který učinila společnost Pepperl+Fuchs v roce 1958, byl významným milníkem ve vývoji automatizační techniky. Podle hesla „Sensing your needs“ těží zákazníci z řešení snímačů určených pro automatizaci strojní výroby, vyvinutých na míru podle jejich potřeb. Hlavními cílovými segmenty trhu v oblasti automatizace strojní výroby jsou konstrukce strojů a zařízení, automobilový průmysl, zařízení pro skladování a manipulaci s materiálem, polygrafický a papírenský průmysl, obalová technika, procesní zařízení, konstrukce dveří, bran a výtahů, mobilní zařízení a obnovitelné zdroje energie. Divize nabízí široký sortiment průmyslových snímačů, ať už jsou to indukční, fotoelektrické nebo ultrazvukové, rotační snímače polohy, identifikační systémy, čtečky čárového a maticového kódu nebo snímače obrazu.

www.pepperl-fuchs.com
Pepperl+Fuchs srl
Sokolovská 79
186 00 PRAGUE 8
Czech Republic
DEPARTMENT SALES
Telefon: + 420 221 115 540

Fax: + 420 221 115 550
info@cz.pepperl-fuchs.com
Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
D-68307 Mannheim, Germany
Telefon: +49 621 776-1111
Fax: +49 621 776 -271111
www.pepperl-fuchs.com
fa-info@de.pepperl-fuchs.com
Irmtraud SCHMITT
Telefon: +49 621 776-1215
Fax: +49 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU