800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava místní komunikace
Ostraha vánočních trhů a funkce správce tržiště
Ochranné pracovní prostředky
Oprava výtluků na MK
Vrata
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

ŠKODA v Česku investovala téměř 250 miliard Kč

09/11/2012

 

ŠKODA AUTO získala ocenění ‚Investor dvacetiletí’ v Česku za rozsáhlé investice ve výši téměř 250 miliard Kč od roku 1991 do dnešního dne. ​Cenu udělovalo poprvé Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky ve spolupráci s agenturou CzechInvest a Sdružením pro zahraniční investice.
"Tato cena je pro podnik i pro jeho zaměstnance skvělým vyznamenáním,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast personalistiky Bohdan Wojnar. „ŠKODA se od roku 1991 rozvinula ve špičkového hráče mezinárodního automobilového průmyslu. To, co se od té doby odehrálo zde v Česku, je jedním z největších úspěchů v této branži. A do naší budoucnosti investujeme i nadále – výsledkem je největší modelová ofenzíva v historii podniku,“ říká Wojnar.

V posledních více než 20 letech investovala ŠKODA AUTO téměř 250 miliard korun – zejména do nových modelů, do výzkumu a vývoje i do rozšiřování kapacit v České republice. Ve stejném období zvýšila největší česká automobilka své celosvětové prodeje na pětinásobek a rozšířila modelovou paletu z jedné na sedm modelových řad. V příštích letech chce ŠKODA AUTO růstový trend dále posílit a prodeje do roku 2018 zvýšit na nejméně 1,5 milionu vozů ročně.

I v konjunkturně těžkém období udržuje ŠKODA nadále vysoké tempo. Jen za prvních devět měsíců roku 2012 vzrostly oproti loňsku hmotné investice společnosti o 92,3 procenta na 525 milionů euro, z toho většina mířila do investičních akcí na českém území.

Automobilka před několika týdny položila základní kámen pro rozšíření stávajícího technologického a vývojového centra v Česaně v blízkosti hlavního sídla podniku v Mladé Boleslavi. V technickém vývoji společnosti ŠKODA pracuje téměř 2 000 zaměstnankyň a zaměstnanců. „ŠKODA je jedinou automobilkou, která v České republice vyrábí i vyvíjí,“ zdůraznil Bohdan Wojnar.

Vysoké investice plynou i do oblasti výroby. Pro výrobu modelu Rapid a nového modelu Octavia ŠKODA AUTO modernizovala a rozšířila důležité oblasti výroby ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi. Kapacita montážní linky Octavia/Rapid se zvyšuje z 800 na 1 200 vozů denně. Jen pro výrobu nové modelové řady Rapid bylo realizováno celkem 173 jednotlivých projektů. V závodě Vrchlabí vyrábí ŠKODA od poloviny října dvouspojkovou převodovku pro značky koncernu Volkswagen. V průběhu jednoho roku se díky investicím původní český závod změnil v technologicky špičkovou továrnu.

Letos byly dokončeny nebo jsou krátce před dokončením také další důležité projekty rozsáhlého investičního programu v České republice. V létě bylo v Mladé Boleslavi otevřeno nové ‚Lean Centrum’. Zde automobilka školí své zaměstnance a dodavatele pro optimalizaci výrobních procesů a administrativy. ŠKODA AUTO tak po celém světě disponuje již 25 školicími centry. V polovině září bylo v Mladé Boleslavi otevřeno nové IT-centrum na podporu sedmi výrobních závodů značek ŠKODA a Volkswagen, 106 importérů na celém světě a 330 prodejců v České republice a na Slovensku. V současné době ŠKODA AUTO navíc rozšiřuje nové ŠKODA Parts Centrum pro originální díly a příslušenství, taktéž v Mladé Boleslavi.  

 

 

auto_392

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU