800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
Aktualizace webu
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Skupina Gravotech, světový lídr v oblasti průmyslového značení, představuje novou organizaci s novým logem.

19/11/2012

 

gravotech_300Po několika letech zkoumání nejlepšího možného obchodního řešení, došlo ve firmě k restrukturalizaci, aby mohla lépe uspokojit potřeby a požadavky svých klientů. Firma Gravotech je nyní rozdělena do 4 různých značek: Gravograph, Technifor, Propen a Type3.

 

Nejpatrnější změnou bylo zavedení počítačové kontroly v roce 1982, mikroúderových strojů v roce 1986, gravírování laserem v roce 1994 a řídicí program GravoStyle v roce 1996. Úspěšný příběh firmy Gravotech začal v roce 1938 se vznikem firmy New Hermes v USA, která se nakonec stala firmou Gravograph v Evropě v roce 1950. V roce 2003 se ke skupině přidala firma Technifor, kterou brzy následovala firma Vision Numeric, tvůrce 3D softwarů a programu Type3. Firma Gravotech se vždy odlišovala díky své inovační kultuře a neustálému mezinárodnímu rozvoji. Její globální dosah i nadále roste: 29. dceřiná společnost bude oznámena v říjnu v Dubaji.

Roční výnosy vzrostly o 11,5% v roce 2011 a 86% prodejů bylo mezinárodních. Gravotech je dnes nesporným světovým lídrem v trvalém značení, s 900 zaměstnanci a se zastoupením ve více než 100 zemích, ať už přímo, prostřednictvím poboček, nebo prostřednictvím sítě prodejců. „ V našem oboru nemáme konkurenci, která by byla srovnatelná co do velikosti a nabídky rozmanitosti řešení a ve stejné úrovni služeb po celém světě“, říká Gérard Guyard, prezident skupiny. V současné době je po celém světě denně v provozu více než 200 000 strojů firmy Gravotech,v 60 000 společnostech.

Skupina Gravotech se specializuje na trvalé značení, a rozsah vybavení zahrnuje čtyři klíčové technologie: LASER, mechanické gravírování, rytí a mikroúderování, které jsou všechny doplněny širokou škálou gravírovacích materiálů a dalších kompatibilních spotřebních materiálů.

Čtyři značky firmy Gravotech dokáží uspokojit všechny potřeby trvalého značení:
-Značka Gravograph je světový lídr v laserovém a mechanickém gravírování, a její řešení pokrývají signalizaci, identifikaci, přizpůsobení objektu a výrobu přesných součástek.
-Značka Technifor se specializuje na vystopovatelnost prostřednictvím trvalého označení a kódování prováděné přímo na součástky. Technifor také nabízí laser a rytí pro průmyslové značení a je světovým lídrem v oblasti mikroúderovací technologie značení.
-Značka Propen je distributor skupiny a poskytuje jednoduché řešení označení, která nevyžadují integraci. Více než 300 distributorů se spoléhá na 28 poboček firmy Propen, aby lépe posloužily potřebám svých zákazníků.
-Značka Type3 nabízí CAD-CAM software, speciálně navržený pro klenotnický průmysl a uměleckou tvorbu.

dsc_5542_2.jpg_ico500_500

G. Guyard & F. Rivet


Přítomnost firmy Gravotech můžeme cítit na každém kroku svého života, počínaje auty, která řídíme a letadly, kterými létáme až k hrnkům a přívěskům na klíče, které používáme. Výrobci luxusního zboží, jako Jeager Lecoulture, Diageo-Johnnie Walker, Mont Blanc a Estée Lauder, se také dovolávají moderních tiskových společností, které vyrábí či umožňují gravírování jejich produktů. A pokud náhodou standardní označení neodpovídá požadavkům klientů, zasvěcené týmy firmy Gravotech umí najít jedinečné řešení podle specifikací klienta. Firma Gravotech poskytuje inovativní řešení v průmyslu po celou svou historii: VIN (identifikační číslo vozidla) řešení označení pro velké automobilové skupiny a zakázkové označení pro velké kosmetické korporace.

Optimalizování spolupráce
Téměř deset let, bylo prioritou sloučení nejlepších technologií a služeb různých firemních značek s cílem nabídnout klientům optimální úroveň podpory a co nejmodernější produkty. Technické know-how každé značky bylo uvedeno do provozu ostatních. Tři kroky integrace byly zahájeny nebo jsou právě v procesu dokončování. Prvním krokem bylo sloučit prodej a služby do jediné pobočky. Druhým bylo zrealizování tří středisek pro distribuci a skladování: Atlanta pro Severní Ameriku, Šanghaj pro celou Asii a Troyes pro Evropu, Střední východ a Afriku.

Třetí krok bylo sjednocení všech aktivit výzkumu a vývoje v hlavním centru ve Francii a doplňující tým v Číně. Cílem je vypracovat technologickou spolupráci, která je zaměřena na dva klíčové body. Zaprvé, společnost učinila z laserové technologie strategickou prioritu. Zadruhé, skupina zavedla konzistentní software pro všechna odvětví. Z tohoto důvodu, zkombinovala firma Gravotech to nejlepší ze svého know-how, aby mohla nabízet vysoce výkonné řešení pro 2D/3D technologie, CO2 lasery, YAG (aluminio-ytriový granát) a vlákno. Rozpočet na výzkum a vývoj stále představuje 5% z celkového prodeje skupiny, navzdory mezinárodní hospodářské krizi. „Inovace, naše řešení a kvalita služeb jsou jádrem naší strategie“, cituje Franck Rivet, viceprezident skupiny.

Významné přínosy pro zákazníky firmy Gravotech
Řešení firmy Gravotech jsou velmi rozmanitá a cílí na semináře gravírovaní pro giganty automobilového průmyslu a rovněž slouží průmyslu luxusního zboží (parfémy a kůže). Na 60 000 zákazníků ve více než 100 zemích budou mít prospěch z nových technologických pokroků firmy Gravotech a budou mít zajištěné následující konkurenční výhody:
-Vzhledem k širokému sortimentu produktů firmy, si mohou její klienti být jisti, že jim bude navržena ta nejlepší technologie podle jejich potřeb. „ Jinými slovy, nebudeme se snažit prodávat jedinou technologii co máme!“ říká Gérard Guyard.
-Firma Gravotech nabízí stejně vysoký standard kvality služeb a podporu všem svým globálním klientům. Kromě toho společnost není jen dodavatelem strojů (strojní zařízení vykazuje pouze 50% obratu firmy), ale také nabízí software a spotřební služby. „ Jsme připraveni dodávat celou širokou škálu našich produktů a nabídnout stejné služby ve 30 zemích,“ dodává Franck Rivet.
-Skupina Gravotech nabízí skutečnou důslednost, zejména pro software a firmware, který umožňuje zákazníkům přejít z jedné technologie značení do jiné při zachování výrobních dat.

Firma Gravotech pracuje s největšími světovými korporacemi, jejichž potřeby sahají od gravírování až po vystopovatelnost. Nová skupina Gravotech může splnit všechny jejich požadavky na označení, přispět k jejich většímu profitu a dát jim konkurenční výhodu.

Klíčová fakta:

- dvojciferný růst po 3 roky navzdory mezinárodní ekonomické krizi.
- 4 nová odvětví za 2 roky
- rozpočet na výzkum a vývoj činí za posledních deset let 5% ročního obratu.
- schopnost obsloužit každého klienta po celém světě prostřednictvím sítě 29 poboček a více než 300 distributory.

 

TECHNIFOR s.r.o.
Mezirka 775
CZ 602-00 BRNO - Czech Republic
www.technifor.com

Frantisek Kyncl
Email : frantisek.kyncl@pl.gravotech.com
Cell phone: +420 725 016 858

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU