800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výstavba podélného stání a chodníku
Běžná údržba komunikací
Popisovací fólie
Nákup CNC brusek
Zateplení a výměna oken
5 nejnovějších nabídek
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur
Pokládka živice

Snímač pro měření vodivosti s odděleným senzorem pro zvýšení flexibility

04/05/2015

 

 

baumer_300

 

Společnost Baumer doplnila svou řadu snímačů vodivosti CombiLyz o nový typ. Na rozdíl od kompaktních snímačů AFI4 jsou nyní k dispozici i nové snímače AFI5 s odděleným senzorem. Snímače AFI5 CombiLyz tedy mají dvě samostatné části: senzor vodivosti a převodník s vestavěným displejem CombiView. Tyto části se instalují odděleně a jsou spojeny kabelem.

 

snim_242

 

Obrázek: Nový snímač AFI5 CombiLyz se skládá ze senzoru a převodníku s vestavěným displejem CombiView. Tyto dvě části mohou být nainstalovány odděleně.


Oddělená instalace senzoru vodivosti a převodníku přináší rozhodující flexibilitu z hlediska místa jejich montáže. Zatímco senzor může být umístěn přímo v provozu, převodník s vestavěným displejem k němu může být připojen způsobem, který je odolný proti vibracím. To zajišťuje jasné a pohodlné čtení a současně prodloužení životnosti převodníku. Převodník s vestavěným displejem CombiView je vhodný k montáži na stěnu i na potrubí a může být ustaven do optimálního úhlu. Spektrum použití snímačů AFI5 CombiLyz rozšiřuje odolnost proti teplotám okolí do 85 °C a spolehlivé a přesné měření i v extrémních podmínkách. Snímače jsou vhodné do míst s omezeným prostorem a tam, kde se vyskytují silné vibrace.


Na druhou stranu mají snímače AFI5 stejné technické parametry jako kompaktní verze. Verze pro úlohy se zvýšenými požadavky na hygienu má krytí IP69K a celý její kryt je z korozivzdorné oceli, a tudíž odolává i těm nejtěžším podmínkám. Snímače CombiLyz tak mohou být použity např. pro procesy CIP a SIP, pro měření koncentrace kapalin nebo pro fázové oddělení různých médií. Celkem je k dispozici 14 měřicích rozsahů od 500 μS/cm do 1 000 mS/cm. Kromě vodivosti lze měřenou hodnotu přímo přepočítat na koncentraci. K dispozici je také měření teploty, proudový výstup, spínací výstup a výstup indikující stav snímače.


Celková nejistota výsledku měření je do 1 %. Zvlášť pozoruhodná je doba odezvy: pro měření vodivosti je to 0,3 s a pro měření teploty 15 s. Zelené nebo červené podsvícení displeje může fungovat jako semafor: jestliže měřená hodnota přesáhne nastavenou hranici, kdy je nutný zásah operátora, barva podsvícení se změní. Nastavení může být snadno změněno prostřednictvím dotykového displeje, a to i za provozu.


Více informací: www.baumer.com/combilyz
Baumer Group je přední mezinárodní výrobce snímačů vzdálenosti, délky, hladiny, teploty, tlaku a dalších fyzikálních veličin, inkrementálních a absolutních snímačů úhlové polohy, měřicích zařízení a komponent pro automatické zpracování obrazu. Baumer kombinuje inovační technologie a služby orientované na zákazníka do inteligentních řešení pro automatizaci strojní i procesní výroby a nabízí unikátně široký sortiment souvisejících produktů a technologií. S více než 2 500 zaměstnanci a s 36 výrobními závody, obchodními pobočkami a zastoupeními v 18 zemích je rodinná firma Baumer vždy blízko zákazníkům. Klientům v mnoha oborech průmyslu přináší firma podstatné výhody a zřetelnou přidanou hodnotu z celosvětově důsledně dodržovaných standardů kvality a enormního inovačního potenciálu. Další informace najdou zájemci na internetu na adrese www.baumer.com.


Marketing Manager Process Instrumentation
Baumer SAS
363 route des Martinets
ZAE de Findrol FR- 74250 Fillinges
Martina Mergl
Telefon: +41 52 728 17 60
Fax: +41 52 728 17 27
mmergl@baumer.com
www.baumer.com
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU