800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Solární kolektory

05/04/2013

logo_596

 

 

Solární kolektory

 

 

dum_208

Využívání slunečního záření, které je prakticky nevyčerpatelným zdrojem energie je pro nás snadná možnost získání bezplatné energie pro ohřev užitkové vody, bazénů, přitápění. Nejvhodnější způsob zisku této bezplatné energie jsou termické solární kolektory. To co všechny typy kolektorů spojuje je vhodná instalace (místo, orientace, sklon). Je potřeba se v maximální možné míře vyhnout zastínění kolektorů, které je nežádoucí. Nejčastějším termickým kolektorem je plochý kolektor, méně častým pak kolektor trubicový (vakuový). Další výhody solárních systémů jsou nízké provozní náklady, snadná údržba a dlouhá životnost

 

 

 

 

Ploché solární kolektory  solar_139

Jsou jedním z typů solárních kolektorů, které se nejčastěji využívají pro ohřev užitkové vody, ohřev bazénů a pro přitápění nízkoenergetických domů. Nejčastější instalace pro RD, respektive domácnost bývá zapojení pro ohřev TUV v podobě 2 solárních kolektorů a solárního zásobníku o objemu cca 300 litrů s příslušenstvím, přesný návrh počtu kolektorů a objemu zásobníku pak vychází ze skutečné spotřeby vody v domácnosti.

 

 

 

 

Trubicové (vakuové) solární kolektory  solar1_109_01

Dalším druhem solárních kolektorů jsou trubicové(vakuové) solární kolektory. Oproti plochým kolektorům mají výhodu v tom, že vakuum v trubicích podstatně snižuje tepelné ztráty kolektoru do okolí. To se pak zejména projeví na účinnosti solárního kolektoru v chladnějších měsících. Kvůli této výhodě jsou ideálním typem pro instalace za účelem přitápění nízkoenergetických RD, ohřev bazénů větších rozměrů. Počet kolektorů a velikosti zásobníků se zde počítají vždy dle konkrétních požadavků.

 

 

 

 

Více na : http://www.zkm.cz/solarni-kolektory.html

 

 

ZKM Praha, s.r.o.
Květnového Vítězství 2/83
149 00 Praha 4
Telefon:  +420 267 910 620
Fax:  +420 267 910 622

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU