800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

Solpap jako první začal dodávat prokazatelně „zelené“ obaly Next Box

28/06/2013

 

Firma Solpap z Třebechovic pod Orebem spolu se svými zákazníky už řadu měsíců prokazatelně snižuje uhlíkovou stopu obalů z vlnité lepenky o 15 %. Jako první v Česku a druhá v Evropě totiž kartonážka od března 2012 vyrábí přepravní a spotřebitelské obaly z převratné vlnité lepenky Next Board, vyvinuté německou firmou Prowell GmbH. Jako první u nás Solpap loni v srpnu také obdržel oprávnění používat u svých produktů registrovanou známku Next Box. Jen takto označené obaly jsou z nového materiálu Next Board, což garantuje jejich vysoké technické a ekologické parametry. Pro zákazníky třebechovické kartonážky to znamená, že se na kvalitu obalů Next Box a na jejich šetrnost k životnímu prostředí mohou spolehnout.

Až dramaticky snížené hodnoty uhlíkové stopy u obalů nové generace Next Box potvrzují jak interní laboratorní údaje firmy Prowell, tak i nezávislá certifikace renomované společnosti TÜV Rheinland z Kolína nad Rýnem. Úspory stopového množství CO2 spočívají ve zcela revoluční struktuře použité vlnité lepenky Next Board i v nově vyvinutých surových papírech pro její výrobu. Zvlášť lehké a vysoce odolné papíry navíc Prowell díky špičkovému technologickému vybavení dokáže vyrobit při nižší vsázce vlákniny, velmi hospodárně a energeticky úsporně. Ojedinělé vlastnosti nové lepenky podpořené charakterem její výroby se na snižování uhlíkové stopy významně podílejí po celý životní cyklus „zelených" obalů Next Box od výroby surového papíru až po dodávku finálního produktu zákazníkovi.

„Zejména díky kompaktní geometrii vln a nižší spotřebě surovin jsou obaly Next Box výrazně skladnější a úspornější. To logicky zmírňuje dopady na životní prostředí ve výrobě, v přepravě, skladování a v celkové logistice nejen u nás, ale také u našich odběratelů a následně i u jejich zákazníků," říká obchodní ředitel Solpapu ing. Jiří Horák. Menší objemy a hmotnosti se příznivě promítají do spotřeby energií, nižší jsou také náklady na recyklaci a likvidaci použitých obalů. Třebechovický Solpap tak nabízí konkrétní řešení společnostem, které v rámci globální ochrany životního prostředí redukují hmotnosti používaných obalů.

Česká republika v přepočtu na obyvatele patří k největším světovým znečišťovatelům jako jsou USA, Austrálie, Kanada nebo také třeba sousední Německo. Potenciál pro snižování uhlíkové stopy se ukrývá v mnohých průmyslových oborech. Například výrobci obalů v Česku loni vyprodukovali 266 tisíc tun kartonáže z vlnité lepenky. Pokud by ale - čistě teoreticky - všichni vyráběli „zelené" obaly s označením Next Box, ročně by v celém odvětví ekologická zátěž klesla až o desetitisíce tun oxidu uhličitého.

 

 

obal_460

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU