800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů z čirého polykarbonátu
Spodní deska
Obrábění krytů
Mikroperforační válec na HDPE fólie
Frekvenční měnič
5 nejnovějších nabídek
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy
Jednonosníkové mostové jeřáby
Stroje a linky pro zpracování technických vláken, fólií a tkanin

Sophos i nadále ochrání uživatele Win XP

24/01/2014

ukončení operačního systému Windows XP již bylo 15. ledna oficiálně ohlášeno na začátek letošního dubna. „Přestože Microsoft rozšíří aktualizaci antimalwaru pro XP na další rok, už od letošního dubna nebude operační systém podporovat,“ upozorňuje technologický ředitel Sophosu Paul Ducklin. Bezpečnostní experti ze Sophosu upozorňují, že by si uživatelé měli zajistit bezpečnostní aktualizace co nejdříve.

Od 8. dubna 2014 Microsoft definitivně ukončí rozšířenou podporu Windows XP s posledním servisním balíčkem SP3. Windows XP bude fungovat i nadále, nicméně Microsoft jej vyřadí ze svého aktualizačního systému a nebude už pro něj poskytovat žádné nové bezpečnostní aktualizace ani jiný druh podpory.

To znamená, že uživatelé XP, kteří mají ochranu proti malwaru od Microsoftu nebo jiných dodavatelů bezpečnosti, budou čelit výrazně vyššímu riziku hrozeb. Jak Microsoft uvedl ve svém prohlášení “Náš výzkum ukazuje, že účinnost našich antimalwarových řešení na nepodporované systémy je omezená”.

Společnost Sophos, přední dodavatel bezpečnostních IT řešení a ochrany dat, bude oficiálně podporovat Windows XP Service Pack 2 a 3 nejméně do konce září 2015 a Windows Server 2003 nejméně do 31. ledna 2017.

Těm, co využívají "vestavěné" verze XP na specializovaných zařízeních, ovšem odborníci ze Sophosu doporučují izolovat tato zařízení a omezit přístup do pokročilejších aplikací pomocí kontroly aplikací, která je dostupná na firewallech nové generace.

V případě jakýchkoli dotazů k tématu jsem Vám k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU