800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kvalitní potisk - větší a pravidelné odběry
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Katr
Stavební stroj
Bagr
5 nejnovějších nabídek
Půjčujeme dodávky
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur

Sortiment soustružnických nástrojů WIDIA Victory™

04/12/2014

 

widia_200

 

Sortiment soustružnických nástrojů WIDIA Victory™ byl rozšířen pro lepší výkon obrábění nejrůznějších materiálů

 
Nové třídy a geometrie nástrojů kladou důraz na bezproblémové obrábění a vynikající řízení tvorby třísky

 

soust_341

 

Soustružnické nástroje WIDIA Victory™ se vyznačují geometrií pro hrubování (Universal Roughing – UR) pro plynulé utváření třísky a prodloužení životnosti
nástroje


Soustružení široké škály různých materiálů každodenně přináší mnoho problémů. Ví se, že hledat nejefektivnější způsob obrábění je podobné jako hledat jako jehlu v kupce sena. Pomalé obrábění s malými otáčkami a přísuvem může zvýšit přesnost obrábění, ale tím dává šanci rychlejší konkurenci. Zvyšování otáček a přísuvu však může efektivitu soustružení snížit tím, že se nástroj rychleji otupí a obráběcí centrum je třeba častěji zastavovat a jeho pracovní prostor vyčistit od třísek.


Do sortimentu WIDIA Victory™ nyní přibývají břitové destičky nových tříd a s novou geometrií, které vám umožní najít optimální podmínky obrábění tím, že zajistí výborný odvod třísky, a tím umožní zvýšit plynulost obrábění, jeho efektivitu a prodlouží životnost nástroje.


Pro těžko obrobitelné materiály, jako jsou např. Inconel nebo Rene, používané pro složité díly v leteckém průmyslu, nebo pro chrom-kobaltové slitiny a ušlechtilé korozivzdorné oceli (nerez), jež se uplatňují zejména ve zdravotnictví, jsou vhodné břitové destičky WIDIA Victory FS s pozitivním úhlem hřbetu. Tyto destičky jsou nejvhodnější pro dokončovací operace na čisto tam, kde jsou kritickými parametry, kvalita povrchu a přesnost vyráběných dílů. Přesné ostří, speciální geometrie čela a optimalizované provedení řezné plochy jsou charakteristiky, které destičkám umožňují při soustružení na čisto dosáhnout vysoké kvality řezu při minimálním
vývinu tepla a správné tvorbě třísky. Velký úhel čela zmenšuje řeznou sílu a omezuje tvorbu nárůstků na čele nástroje.

Břitové destičky WIDIA Victory™ jsou dostupné v třídě WS10PT s povlakem PVD. PVD je značně odolný dvouvrstvý povlak s velmi dobrou integritou. Destičky WS10PT se vyznačují zvýšenou odolností proti vylamování řezné hrany, velkou produktivitou a spolehlivostí. Všechny břitové destičky třídy WS10PT s povlakem PVD procházejí po povlakování speciální úpravou, která snižuje napětí v materiálu a zvyšuje pevnost břitu. Omezuje se tím také tvorba nárůstků a výsledkem je delší životnost nástroje. Destičky třídy WS10PT jsou dostupné s různou geometrií břitu, včetně UR (Universal Roughing) pro hrubování.


Výkon obrábění korozivzdorných ocelí

Geometrii UR (Universal Roughing) vyvinula společnost WIDIA speciálně pro hrubování a běžné soustružení korozivzdorných ocelí a ocelových polotovarů. Unikátní lamač třísek a profil čela bez bodu inflexe zaručují spolehlivé lámání dlouhých třísek bez toho, že by tím byla ovlivňována řezná síla. Pozitivní úhel čela dále omezuje řezné síly a zvyšuje odolnost ostří proti vylamování při velkém přísuvu. Geometrie nástroje společně s několikavrstvým povlakem, jehož vnější vrstva je ze ZrCN, materiálu, který zvyšuje výkon obrábění a současně usnadňuje identifikaci opotřebení, umožňují efektivně zvýšit otáčky i přísuv, zvýšit produktivitu a zkrátit dobu pracovních operací.

Geometrii UR mohou mít i břitové destičky tříd WP15CT, WP25CT a WP35CT od společnosti WIDIA. Zvyšuje se tím zejména výkon obrábění ocelových polotovarů. Břitové destičky WP15CT s vynikající kombinací tuhosti a výkonu obrábění jsou univerzálně použitelné pro soustružení na čisto, běžné soustružení a nenáročné hrubování, s řeznou kapalinou nebo bez ní, s nepřerušovaným i přerušovaným řezem. Břitové destičky WP25CT jsou nejvhodnější pro běžné nebo méně náročné hrubování, s řeznou kapalinou nebo bez ní, s nepřerušovaným i přerušovaným řezem. Břitové destičky WP35CT jsou nejlepší volbou pro běžné a těžké hrubování, také s řeznou kapalinou nebo bez ní a s přerušovaným i nepřerušovaným řezem.


Tyto nové třídy břitových destiček mají také vnější vrstvu povlaku ze ZrCN a po povlakování procházejí speciální tepelnou úpravou. Vnější vrstva povlaku snižuje tření, zlepšuje pevnost ostří a současně působí jako vynikající indikátor opotřebení.


„Podniky v oboru strojního obrábění s převahou soustružnické práce dobře vědí, že konkurenci mohou porazit jen excelentními výsledky, na něž je spolehnutí,“ říká John Gable, Global Product Manager společnosti WIDIA. „Sortiment řezných nástrojů WIDIA Victory určených pro soustružení je příkladem výběru takových nástrojů, které těmto podnikům umožní postoupit na ještě vyšší úroveň výkonu obrábění.“

Další informace najdete na http://www.widia.com/.


Produkty a služby značky WIDIA se vyznačují inovací v kovoobráběcím průmyslu již více než 80 let – od světově prvního patentu na vyměnitelné karbidové břitové destičky až k vývoji světově prvních povlakovaných sort karbidu. Značka WIDIA nabízí kompletní portfolio přesně konstruovaných výrobků a zakázkových služeb. S tisíci produktů pro frézování, soustružení, vrtání a nástrojovými systémy nabízenými po celém světě autorizovanými prodejci, najdete vše co potřebuje z jednoho zdroje.
Kontakt na distributora WIDIA: WIDIA Products Group 800 900 840 nebo navštivte naše stránky
www.widia.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU