800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Slévárenské bedny
Rekonstrukce kulturního domu
Přeprava D/Pfarrkirchen - CZ/Olomouc
Stavební úpravy haly a administrativní budovy
Sběr a odvoz odpadu
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Pokládka zámkové dlažby
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Prášková lakovna

Soustružení nerezových ocelí a litiny s novými břitovými destičkami

14/10/2014

 

kennametal_300

 

Soustružení nerezových ocelí a litiny s novými břitovými destičkami Beyond Drive™ od firmy Kennametal


Nové sorty a povlaky pro mnohem více obrobených dílů na břit.

 

brity_407

 

Nové břitové destičky Beyond Drive od firmy Kennametal mají vrchní povlak TiOCN bronzové barvy, který zvyšuje odolnost proti opotřebení a současně funguje jako
indikátor opotřebení.


Obrábění prožívá na celém světě své oživení, a současně s tím roste konkurence a zvyšují se požadavky na zkrácení dodacích lhůt. To vytváří na výrobce tlak, aby dodávali více komponent rychleji a spolehlivěji na místo, kde jsou právě třeba. Stále více je požadováno nekonvenční a lepší myšlení.


Nové výměnné břitové destičky Beyond Drive™ od firmy Kennametal pomáhají dodavatelům obrobků k tomu, aby se úspěšně uplatnili na trhu díky zvýšené výkonnosti a prodloužené životnosti nástrojů, která znamená, že jedním břitem lze obrobit mnohem více kusů.


Břitové destičky Beyond Drive od firmy Kennametal, určené zvláště pro obrábění litiny, ocelí a nerezových ocelí, z nichž se vyrábí mnoho důležitých dílů v různých odvětvích průmyslu, jsou výsledkem trvalé vedoucí pozice v konstrukci, materiálovém inženýrství, technologii a výrobě zaměřené přímo na potřeby výrobců obráběných dílů.


Stejně jako všechny ostatní produkty řady Beyond™ od firmy Kennametal, i břitové destičky Beyond Drive mají speciální povrchovou úpravu, která zvyšuje tuhost ostří, jeho spolehlivost a odolnost při velké hloubce řezu. Jemně leštěný povrch omezuje tření a tvorbu nárůstků na ostří (BUE – Build-Up Edge). Hliníková vrstva s jemnou zrnitostí umožňuje zvýšit rychlost obrábění, a tím i produktivitu a spolehlivost i při vysokých teplotách řezu.


Nová povrchová vrstva TiOCN (Titanium Oxy-Carbonitride) nejen zvyšuje odolnost proti opotřebení, ale její bronzová barva je navíc efektivním indikátorem opotřebení. Testy v provozu prokázaly zvýšení počtu dílů obrobených jedním břitem, podle typu obrábění, o 30 až 125 %.

Všechny břitové destičky Beyond mají CVD povlak (CVD – Chemical Vapor Deposition), ale zatímco v konvenčních povlacích vytvořených technologií CVD zůstává zbytkové napětí, destičky Beyond procházejí speciální úpravou povrchu po povlakování, která snižuje napětí, a tím zlepšuje přilnavost povlaku a omezuje vznik mikrotrhlin. Rovnoměrnější opotřebení řezného břitu prodlužuje životnost nástroje. „Vlastnosti břitových destiček spolu se správnou geometrií velmi výrazně zvyšují výkon obrábění a prodlužují životnost nástroje. Prokázaly to naše interní testy i testy v provozu,“ říká Manuel Sedan, senior product manager – turning products společnosti Kennametal.


Například při testu v podniku, který soustruží litinové díly převodovek, obrobila břitová destička Beyond Drive jedním břitem, beze změny posuvu, otáček vřetene, nebo hloubky řezu 325 kusů, zatímco destičky, které podnik používal do té doby, vydržely pouze 200 kusů. To není jen fenomenální zvýšení počtu kusů obrobených jedním břitem, ale i zkrácení strojního času o 125 hodin za rok a snížení počtu destiček potřebných za rok z 813 na 500.

„Posílení dodavatelských vztahů tím, že je výrobce schopen spolehlivě dodávat na trh více obrobků, je základem zdravého rozvoje podnikání ve strojírenství,“ dodává Sedan. „Navíc, doba, kdy na každém stroji pracoval jeden operátor, je už dávno minulostí. Jestliže operátor obsluhuje buňku několika strojů, je delší doba života nástroje a spolehlivost její predikce stále důležitějším faktorem úspěchu. Destičky Beyond Drive jsou skutečně vzrušující novinkou, která slibuje více obrobených dílů za směnu, efektivnější využití stroje a dlouhou životnost nástroje.“ Destičky Beyond Drive se dodávají v osmi sortách a v mnoha typech provedení, které pokrývají celý rozsah aplikací soustružení ocelí a litiny.
Více informací najdete na http://www.kennametal.com.


Kennametal Inc., technologický leader ve strojírenství, již vice než 75. let, přináší produktivitu zákazníkům hledajícím špičkový výkon v náročném prostředí. Společnost poskytuje inovativní produkty odolné proti opotřebení, aplikační inženýring a služby s podporou pokročilých materiálových věd, které slouží zákazníkům v 60 zemích napříč různorodými odvětvími od leteckého průmyslu, zemních prací, energetiky, průmyslové výroby, dopravy a infrastruktury. S přibližně 14.000 zaměstnanci a prodejem za téměř 3 miliardy dolarů společnost realizuje polovinu ze svého příjmu mimo severní Ameriku a celkově 40 % z inovací představila v uplynulých pěti letech. Uznávaný jako jedna z „World’s Most Ethical Companies“ (Ethisphere), „Outstanding Corporate Innovator“ (Product Development Management Association) a „America's Safest Companies“ (EHS Today) se zaměřením na 100% bezpečnost, Kennametal a jeho nadace investuje do technického vzdělávání, průmyslových technologií a materiálových věd pro naplnění slibu pokroku a ekonomické prosperity pro všechen lid. Pro více informací navštivte firemní webové stránky www.kennametal.com.

Říčany - Jažlovice
Zděbradská 56
251 01 Říčany - Jažlovice
Czeh Republic
Jan FENZ
Telefon: 0 800 900 840
Fax: 0 800 900 225
jan.fenz@kennametal.com
Kennametal Inc.
1600 Technology Way
PO Box 231
Latrobe, PA 15650-0231
USA
Carsten GROMOLL
Telefon: +1 724 539 8033
carsten.gromoll@kennametal.com
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU