800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba obalu dle přílohy
Krycí deska
Výroba zábradlí
Obrábění dle přílohy
Obaly,boxy,palety
5 nejnovějších nabídek
Předúprava žárového zinku - Sweeping
Profily z kompozitu WPC
Zatravňovací plastový systém
Výměna dopravního značení
Soustruhy - polo/automatické A 40 C

Southco poskytuje robustní přístupová řešení pro jeřáby Liebherr

29/01/2014

 

southco_300

Jeden z předních světových výrobců terénní techniky, Liebherr, se obrátil na Southco – jednoho z nejdůvěryhodnějších dodavatelů přístupových hardwarových řešení – ohledně dodávek pákových uzávěrů C2 pro dveře vnějších skříněk svých automobilových jeřábů.

 

jerab_242

 

Co se týká těchto skříněk, jedná se o plechové vodotěsné skladovací prostory vně kabiny, kam si jeřábníci ukládají oděv, nářadí a další vybavení. S ohledem na prašné a vlhké pracovní prostředí na jeřábech zvýšil Liebherr požadavky na uzávěry specifikováním několika základních vlastností. Dirk Hermann, ředitel Southco, vysvětluje: „Liebherr hledal robustní uzávěry, které by byly prachotěsné a vodotěsné podle IP 54 a také vysoce odolné proti korozi. Mimoto Liebherr požadoval možnost kombinace s cylindrickou zámkovou vložkou patřící k sadě zámků, kterou Liebherr používá pro všechny části vozidla. K tomu požadoval uzamykatelné a neuzamykatelné provedení, obě se zvýšenou uvolňovací západkou. Uzamykatelná verze uzávěru také vyžadovala přidání ochranného červeného víčka, aby do ní mohl Liebherr snadno zasunout svou cylindrickou zámkovou vložku po dokončení zkoušek a uvolnění nového vozidla. Mezi základními požadavky také bylo, aby uzávěry byly schopné odolat teplotám v rozsahu od minus 40 do plus 80 stupňů Celsia.“


Rozsáhlé specifikace
Southco předvedlo, že bylo schopno nejen vyhovět rozsáhlým a náročným specifikacím stanovených Liebherrem, ale dokonce je i překonat poskytnutím ověřené odolnosti proti prachu a vodě IP 65. Southco vyvinulo utěsněnou verzi standardního kompresního uzávěru C2 přizpůsobením osvědčenému provedení kompresnímu uzávěru Southco C5 s těsnicím O-kroužkem pro přidanou ochranu proti vodě a prachu. Navíc se zvýšenou uvolňovací západkou, která může být použita jak u verze s cylindrickou zámkovou vložkou, tak bez ní, a to v robustním provední z tlakově litého zinku. To poskytlo ochranu proti vandalismu a díky povrchové úpravě z práškovému laku vysoké kvality také ochranu před poškrábáním povrchu. Co se týká vzhledu, montážních rozměrů, rozsahu sevření a způsobu montáže, nový zámek je identický se starým a může být proto snadno integrován do stávajících aplikací. Mimoto nový uzávěr byl dodán s neoprénovou čepičkou na seřizovacím šroubu pro ochranu materiálu a proti vlhkosti.

Spokojenost zákazníka
Před instalací uzávěrů na svých jeřábech provedl Liebherr rozsáhlé testy uzávěrů týkající se jejich odolnosti proti prachu a vodě. Společnost také provedla rozsáhlý test solným postřikem, který úspěšně potvrdil odolnost zámku C2 proti korozi, stejně jako testy požadované provozní teploty.

 

jerab1_251

 

Společnost Southco je přední světový dodavatel technických řešení pro přístup, včetně zámků, uzávěr, závěr, pantů a klik a dalšího příslušenství pro použití v lodích, při výstavbě sítí, telekomunikacích, výpočetní technice, automobilovém průmyslu, letectví, hromadné dopravě, terénní a stavební technice, rekreačních vozidlech/karavanech, průmyslových strojích a vzduchotechnice.
Southco se specializuje zejména na zakázková technická řešení a poskytování globální podpory svým hlavním zákazníkům.
Společnost si klade za cíl stát se virtuálním technickým centrem pro technická řešení přístupu a poskytovat služby špičkové kvality pro dosažení maximální spokojenosti zákazníků. Závazek společnosti Southco vůči svým zákazníkům zní spojovat, vytvářet a inovovat k nalezení nejlepšího řešení pro každý technický problém v oblasti přístupu.


Southco Manufacturing Limited
Touch Point
Wainwright Road
Warndon, Worcester WR49FA
UK
Petra REICHLE
Telefon: +44 (0)1905 346567
Fax: +44 (0)1905 346501
preichle@southco.com
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU