800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
Aktualizace webu
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Spojení kvalitního upínání nástrojů a nástrojová řešení

23/10/2014

 

 

kennametal_300

 

Společnosti Kennametal a Haimer oznámily uzavření smlouvy o technické spolupráci na vývoji modulárního rozhraní DUO-λOCK®


Přední společnosti spojily kvalitní upínání nástrojů a nástrojová řešení odolná proti opotřebení do převratného modulárního systému.

 

dil_262

 

Technologie upínacího rozhraní DUO LOCK od společností Haimer a Kennametal.
Již na začátku letošního roku uzavřely společnosti Kennametal Inc. a Haimer GmbH dohodu o spolupráci na vývoji modulárního systému upínání karbidových hlaviček. Dohoda zahrnuje smlouvu o licencích a o dlouhodobém partnerství. „Tato dohoda je perfektní a dokládá, že Haimer a Kennametal jsou předními společnostmi v oblasti pokročilé inovativní techniky strojní výroby ve světě,“ říká Carlos Cardoso, předseda představenstva, prezident a výkonný ředitel společnosti Kennametal Inc.


Poprvé obě společnosti společně představily své nové modulární rozhraní DUO-LOCK™ pro upínání karbidových hlaviček ve světové premiéře na veletrhu IMTS 2014. Obě společnosti spojily své znalosti z oborů upínání nástrojů se znalostmi o karbidových nástrojích, aby vytvořily převratný modulární systém, který je řešením i pro vysoce výkonné frézování. Licence na SAFE-LOCK™ a DUO-LOCK™ budou nabízeny předním společnostem v oboru obráběcích nástrojů pro vytvoření kompatibilního, vysoce výkonného modulárního systému pro frézování.


John Jacko, viceprezident a vedoucí marketingu společnosti Kennametal, vysvětluje: „Spolupráce s předními světovými partnery, jako je společnost Haimer, dokládá naši oddanost koncepci nekonvenčního myšlení.“ Andreas Haimer, prezident společnosti Haimer Group, dodává: „Je to plně systémové partnerství mezi dvěma společnostmi s identickými filozofiemi, s maximální snahou o inovace a vášní pro přesnost.“

V posledních několika letech cena karbidových materiálů neustále stoupá. V reakci na tento trend vyvinuly společnosti Haimer a Kennametal upínací systém DUO-LOCK™, nejtužší a nejpřesnější upínací rozhraní na trhu, které je zdánlivě nerozbitné. Oliver Sax, ředitel výrobního úseku společnosti Haimer, vysvětluje: „Slabinou existujících modulárních systémů pro nástroje je jejich upínací rozhraní. Potenciál frézovacích hlaviček tak nelze plně využít, protože by došlo k jejich poškození.“ Colleen Cordova, viceprezident pro průmyslový marketing, dodává: „Společnosti Haimer a Kennametal byly schopny vytvořit modulární upínací rozhraní s maximální stabilitou, které umožňuje uživatelům plně využít potenciál karbidových nástrojů!“ Technologie upínání DUO-LOCK™ se vyznačuje maximální stabilitou, možností velkého zatížení a minimální házivostí, díky inovativní konstrukci upínacího závitu se speciálním dvoukuželovým spojením a přídavnou třetí podpůrnou plochou na zadní straně upínacího rozhraní.


V průběhu veletrhu IMTS představily obě společnosti nový sortiment frézovacích hlaviček a monolitních držáků nástrojů s upínacím rozhraním DUO-LOCK™ pro všechny typy vřeten. Do nabídky produktů byly přidány prodloužené frézovací hlavičky s větší řeznou délkou, než mají jiné nástroje dostupné na trhu, které umožňují agresivnější obrábění i v oblastech, jako je letecký průmysl nebo výroba energetických zařízení.


Doug Ewald, ředitel výroby systémových nástrojů společnosti Kennametal, říká: „Náš upínací systém zaručuje přesnost házení do 5 μm a délkovou přesnost v ose Z do 10 μm, což z větší části odstraňuje nutnost nákladného ustavování nástroje.“ Vynikajícími přednostmi rozhraní DUO-LOCK™ je dosažení výrazně většího úběru materiálu při frézování a také prodloužení životnosti nástroje. Poprvé je možné modulárním frézovacím systémem dosáhnout podobného výkonu jako s nejmodernějšími monolitními karbidovými frézami.
Více informací najdete na http://www.kennametal.com.

Kennametal Inc., technologický leader ve strojírenství, již vice než 75. let, přináší produktivitu zákazníkům hledajícím špičkový výkon v náročném prostředí. Společnost poskytuje inovativní produkty odolné proti opotřebení, aplikační inženýring a služby s podporou pokročilých materiálových věd, které slouží zákazníkům v 60 zemích napříč různorodými odvětvími od leteckého průmyslu, zemních prací, energetiky, průmyslové výroby, dopravy a infrastruktury. S přibližně 14.000 zaměstnanci a prodejem za téměř 3 miliardy dolarů společnost realizuje polovinu ze svého příjmu mimo severní Ameriku a celkově 40 % z inovací představila v uplynulých pěti letech. Uznávaný jako jedna z „World’s Most Ethical Companies“ (Ethisphere), „Outstanding Corporate Innovator“ (Product Development Management Association) a „America's Safest Companies“ (EHS Today) se zaměřením na 100% bezpečnost, Kennametal a jeho nadace investuje do technického vzdělávání, průmyslových technologií a materiálových věd pro naplnění slibu pokroku a ekonomické prosperity pro všechen lid. Pro více informací navštivte firemní webové stránky www.kennametal.com.

 

Říčany - Jažlovice
Zděbradská 56
251 01 Říčany - Jažlovice
Czeh Republic
Jan FENZ
Telefon: 0 800 900 840
Fax: 0 800 900 225
jan.fenz@kennametal.com
Kennametal Inc.
1600 Technology Way
PO Box 231
Latrobe, PA 15650-0231
USA
Carsten GROMOLL
Telefon: +1 724 539 8033
carsten.gromoll@kennametal.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU