800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů z čirého polykarbonátu
Spodní deska
Obrábění krytů
Mikroperforační válec na HDPE fólie
Frekvenční měnič
5 nejnovějších nabídek
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy
Jednonosníkové mostové jeřáby
Stroje a linky pro zpracování technických vláken, fólií a tkanin

Spojovací prvky řeší problémy při montáži a šetří náklady

01/08/2013

arnold_162Šrouby MAThread® přispívají ke zkrácení výrobního taktu – Závady, opravy, počet zmetků a doby odstávek při montáži jsou minimalizovány – Nebezpečí poranění montážních pracovníků při šroubovém spojení dílů s průchozími otvory je značně omezeno
 

(Forchtenberg, SRN) Každodenně vznikají při montáži šroubových spojů ve všech oborech průmyslu po celém světě problémy: při nesouosé poloze šroubu a matice dojde k zašroubování „přes závit“ a poškození závitu. S tím jsou spojené značné finanční ztráty, prodlužuje se takt montážních operací a vzniká nebezpečí poranění montážních pracovníků. Další náklady jsou spojené s opravami spojů, poškozením montovaných dílů a zvýšeným počtem neshodných výrobků. Inovované řešení problému nabízí firma Arnold Umformtechnik v podobě patentovaného zaváděcího čípku MAThread®.Ke správné montáži přispívá speciální konstrukce šroubu se zaváděcím čípkem (obr. 1). Při kontaktu se závitem matky navede čípek šroubu MAThread® oba závity do správné polohy (obr. 2). Speciální vlastností šroubů MAThread® je tedy to, že zaváděcí čípek vyrovná vždy oba závity tak, aby nemohlo dojít k chybné montáži (obr. 3).Proto jsou šrouby se zaváděcím čípkem MAThread® kratší, lehčí a všestranněji použitelné než jiné speciální upevňovací prvky. Montáž je jednoduchá, spoj je robustní a eliminují se všechny problémy vznikající při šroubovém spojení montovaných dílů. To pomáhá snížit přímé montážní náklady při výrobě, ale přináší to také významné zjednodušení technologicky obtížných montážních postupů.To jsou rozhodující důvody pro to, že se MAThread® už stal všeobecně akceptovaným standardem pro výrobce konstrukčních dílů (OEM), jako např. General Motors nebo DaimlerChrysler, stejně jako pro jejich dodavatele, např. Visteon.
 


Skupina Arnold je 100% dceřinou společností globálně působícího koncernu Würth, který s více něž 65.000 spolupracovníky a 420 společnostmi dosahuje zisku přes 8 miliard Euro. V této souvislosti je skupina Arnold pro každého klienta silným partnerem, který se může optimálně přizpůsobit požadavkům trhu.

www.arnold-cz.com
 


Arnold Sales Office CZ
STEHLIK Roman
Phone : 00 42 - 0483 322 109
roman.stehlik@arnold-cz.com


ARNOLD UMFORMTECHNIK GmbH & Co. KG
Carl-Arnold-Strasse 25
D-74670 Forchtenberg-Ernsbach
Germany
PULT Michael
Phone : +49 (0)7947/821-170
Fax : +49 (0)7947/821-195
michael.pult@arnold-umformtechnik.de

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU