800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava komunikace
Kotel
Zateplení RD
Dodání obalů
Vertikální obráběcí centrum
5 nejnovějších nabídek
Bazény a zastřešení
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu

Společnost GlaxoSmithKline vsadila na flexibilitu systému průmyslového vidění Keyence

16/01/2014

 

 

keyence_300

Nadnárodní farmaceutická společnost GlaxoSmithKline ve shodě s mezinárodními standardy klade velký důraz na kvalitu svých produktů. Nyní může své výrobní linky plně automatizovat a omezit riziko lidského selhání na minimum.

 

vid_311

 

Výrobní závod společnosti GlaxoSmithKline (GSK) v Evreux ve Francii se rozkládá na ploše 18 ha, z toho zastavěná plocha je 10 ha. Pracuje v něm 2 000 zaměstnanců a každý rok vyrobí 130 miliónů balení léčiv určených k inhalaci (aerosolů a inhalačních prášků). Osmdesát pět procent výrobků se exportuje. Tyto výrobky musí mít certifikaci podle mezinárodních standardů AFSSAPS, MCA a FDA. Každou minutu vdechne 15 000 pacientů po celém světě svou dávku léčiva vyrobeného v GSK v Evreux. Velkosériová výroba s sebou nese potřebu vysoce komplexního systému pro dokladovatelnost výroby (traceability).


Jednou z lékových forem léčiv určených k inhalaci je inhalační prášek. K jeho dávkování slouží inhalátory Diskus, vyráběné v GSK Evreux. Inhalátor při nádechu uvolní do nadechovaného vzduchu potřebnou dávku léčiva.


Značení každého vyrobeného inhalátoru Diskus je kontrolováno tříkamerovým systémem strojového vidění XG. První kamera pomocí funkce OCR kontroluje popis vygravírovaný na tělese inhalátoru YAG laserem. Druhá kontroluje velikost a umístění štítku (např. také to, zde není štítek roztržený) a zda jsou povinné údaje na něm čitelné. Štítek se tiskne pro každý inhalátor zvlášť na bílé pozadí rychlostí 110 až 150 úderů za minutu. Poslední kamera kontroluje speciální štítky s černým pozadím, určené pro japonský trh.


„Hledali jsme systém strojového vidění, který by při provozu nevyžadoval žádný přímý zásah operátora, a proto by u něj nehrozilo nesprávné nastavení,“ vysvětluje Christophe Fourcin z firmy GlaxoSmithKline. „Operátor jednoduše zadá do PLC, které řídí systém strojového vidění, kód produktu, který se má kontrolovat. Nemusí se starat o žádné programování zařízení pro zhruba třicet velikostí inhalátorů.“


„Přirozeným požadavkem na kontrolní zařízení je jeho flexibilita a možnost přizpůsobení úpravou systému strojového vidění. To byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli pro systém XG od firmy Keyence. Chtěli jsme mít nástroj, který by byl skutečně náš, to znamená, který bychom mohli podle potřeby modifikovat. U konkurenčních produktů bylo přeprogramování časově i finančně náročné. Museli bychom čekat na cenovou nabídku úpravy, a potom ještě na fyzické přeprogramování systému. Tím bychom se cítili poněkud svázáni. U systému XG máme vše pod vlastní kontrolou, a přitom můžeme odborníky z Keyence kdykoliv požádat o asistenci,“ říká Christophe Fourcin.

šablonami, abychom nemuseli vždy všechno programovat od začátku. Potřebné změny dokážu udělat sám, stačilo mi na to jednodenní školení u firmy Keyence. Jazyk je intuitivní a programovací nástroje nejsou složité. Výsledkem je, že v programování jsme vždy soběstační.
Systém má navíc decentní grafické uživatelské rozhraní,“ dodává Christophe Fourcin. „Systém strojového vidění lze velmi jednoduše propojit s PLC. Vlastnosti kontrolního zařízení se v čase nemění a nezpůsobují falešné vyřazení vyhovujících produktů. Určení správných parametrů kontroly je se systémem XG velmi snadné,“ říká Christophe Fourcin.


Prostředí XG VisionEditor je intuitivní a flexibilní. Umožňuje systém naprogramovat přesně podle požadavků úlohy. Program se sestavuje v podobě vývojového diagramu z jednotlivých bloků metodou „drag and drop“. K dispozici jsou bloky s různými algoritmy a filtry. Flexibilita pramení z toho, že k navrženým programům může uživatel přidat vlastní podprogramy vytvořené v jazyce C. „Vývojové diagramy nám pomáhají udržovat rychlý přehled o tom, které funkce by se měly použít,“ vysvětluje Christophe Fourcin.


Nástroje pro odlaďování programů a trasování jejich běhu (při trasování se sleduje stav vstupů a výstupů v programu, sekvence, příkazy a vstupy/výstupy PLC) umožňují předem otestovat program systému strojového vidění a rozhraní pro PLC, a tím zkracují dobu vývoje. Systém XG se stal součástí řídicího systému celého výrobního závodu společnosti GlaxoSmithKline. „Naším cílem je omezit nutnost intervence obsluhy na minimum, a tím zvýšit spolehlivost výrobních procesů. Dalším krokem je možnost ovládat PLC kontrolního zařízení na dálku podle taktu výrobní linky. Až toho dosáhneme, bude kontrola pomocí systému od firmy Keyence zcela automatizovaná a centralizovaná,“ shrnuje Christophe Fourcin.


www.keyence.eu/PRXG8CZ

 

viden_531

Keyence Česká Republika
cz.keyence.com

Telefon: +420 222 191-483
Fax: +420 222 191-505
info.czech@keyence.eu

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU