800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Slévárenské bedny
Rekonstrukce kulturního domu
Přeprava D/Pfarrkirchen - CZ/Olomouc
Stavební úpravy haly a administrativní budovy
Sběr a odvoz odpadu
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Pokládka zámkové dlažby
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Prášková lakovna

Společnost R. STAHL představila IS1+ - zdokonalený systém vzdálených I/O

25/01/2013

 

Společnost R. STAHL představila IS1+, klíčovou inovaci svého předního systému vzdálených I/O určených do prostředí s nebezpečím výbuchu IS1. IS1+ nyní má mnoho dalších funkcí, které odpovídají na současné i budoucí požadavky uživatelů. V uplynulých letech si systém IS1 udržoval svou vedoucí pozici v oblasti techniky do prostředí s nebezpečím výbuchu díky uplatnění mnoha inovativních funkcí, včetně připojení na Fast Ethernet, redundantního připojení na PROFIBUS, podpory DTM, integrace optické sítě s kruhovou topologií a modulů s integrovanými magnetickými ventily. Ačkoliv systém IS1+ už při svém uvedení na trh tyto funkce překonal, dává vysokou prioritu ochraně předchozích investic ve stávajících závodech, výrobních linkách a zařízeních.

Nové I/O moduly jsou plně zpětně kompatibilní se svými předchůdci a umožňují výměnu nebo upgrade stávajících zařízení bez jakýchkoliv změn v projektu a zapojení. moduly umožňují efektivní řešení dokonce i při malé hustotě signálů a omezují počet typů modulů o 50 %, a tak minimalizují náklady na skladování náhradních dílů. Sortiment modulů IS1+ zahrnuje moduly pro osm analogových kanálů s HART, pro šestnáct digitálních I/O nebo pro osm kanálů pro termočlánky a odporové teploměry. Parametry signálů lze v každém kanálu nastavit individuálně. Firma R. STAHL navíc dodává moduly digitálních výstupů se zvýšeným výstupním výkonem, které jsou vhodné pro většinu jiskrově bezpečných magnetických ventilů. Systém IS1+, skládající se z modulů určených pro instalaci do zóny 2, k nimž se připojují jiskrově bezpečná zařízení ze zóny 0 nebo 1, obsahuje rovněž cenově optimalizované moduly I/O pro zařízení v zóně 2, ale s identickým souborem funkcí. Speciálně pro nový systém IS1+ byla navržena technika Low Power, která rozšiřuje rozsah pracovních teplot modulů od -40 °C do +75 °C a významně prodlužuje jejich životnost na 15 let.

Významně byly také rozšířeny možnosti diagnostiky: všechny moduly pro zónu 1 jsou nyní vybaveny jednou nebo dvěma LED pro každý kanál. Výpadek signálu analogového modulu oznamuje červená LED, zatímco digitální moduly informují o stavu sepnutí pomocí žluté LED. To velmi usnadňuje lokalizaci závady přímo v provozu. Všechny moduly mají přídavnou funkci autodiagnostiky, jež je v souladu s doporučením NAMUR NE 107 a umožňuje poslat žádost o servisní zásah dříve, než funkce modulu selže. Požadavek servisu je navíc jasně signalizován modrou LED na modulu. Další novou funkcí je stavový bit, který charakterizuje kvalitu provozních signálů jako „dobrou“ nebo „špatnou“ stejně jako u provozních sběrnic. S

 

 

system_341

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU