800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba obalu dle přílohy
Krycí deska
Výroba zábradlí
Obrábění dle přílohy
Obaly,boxy,palety
5 nejnovějších nabídek
Předúprava žárového zinku - Sweeping
Profily z kompozitu WPC
Zatravňovací plastový systém
Výměna dopravního značení
Soustruhy - polo/automatické A 40 C

Společnost Seco zlepšuje obrábění otvorů v kom

10/07/2013

 

logo2_299
Brno, červenec 2013 - Nové monolitní vrtáky CX1 a CX2 se špičkami z polykrystalického diamantu zajišťují delší životnost nástroje, vyšší produktivitu a kvalitu při obrábění
kompozitních materiálů. Na rozdíl od tradičních PCD vrtáků zajišťují vrtáky s geometriemi CX1 a CX2 dodatečnou ochranu před delaminací a výskytem neodřezaných
vláken přidáním špičky PCD na těleso vrtáku z monolitního karbidu. Díky této nové technologii PCD mohla společnost Seco vyrobit také zcela první tříbřitou geometrii PCD (CX1) pro obrábění otvorů v kompozitech.

 

vrtak_328

 

CX1 a CX2


Geometrie vrtáků CX1 a CX2 představují slovy společnosti ty nejostřejší a nejpevnější řezné hrany, jaké jsou v tuto chvíli dostupné. Toho bylo dosaženo díky monolitním špičkám PCD, které jsou mnohem ostřejší než vrtáky s diamantovým povlakem. Povlak u nich pokrývá řezné hrany a ty jsou proto tupější. Dalšími výhodami nových monolitních vrtáků se špičkami PCD jsou vysoké řezné rychlosti, nízké tření, dobrý přenos tepla, možnost opakovaného ostření a vysoká spolehlivost procesu.

Pro efektivní vrtání „obyčejných“ kompozitních materiálů poskytuje třetí břit vrtáku CX1 vysokou stabilitu v otvoru, ale také méně vibrací a lepší kruhovitost. Dále je díky speciálnímu hrotu vrtáku CX1 dosaženo dvouúhlové geometrie. Tato geometrie výrazně omezuje výskyt neodřezaných vláken a delaminaci v aplikacích obrábění kompozitů. Broušení těchto vysoce komplexních typů geometrií bylo dříve za použití běžných pájených nebo PCD technik nemožné. Provedení špičky vrtáku navíc umožňuje, aby byl vrták přebroušen až třikrát.


Vrtáky CX2 představují geometrii s plochou špičkou pro obrábění vrstvených kompozitních materiálů s povrchovou vrstvou hliníku nebo titanu. S touto geometrií se používá hrot PCD, protože špička vrtáku je 180stupňová a poskytuje účinné utváření a odvod třísek. Tím se omezuje riziko poškození otvoru kovovými třískami při přechodu mezi jednotlivými vrstvami kovu a kompozitů. Díky tomu zachovávají vrtáky CX2 povrch kompozitu neporušený. Řady CX1 i CX2 zahrnují různé rozměry pro obrábění otvorů od 3,26 do 9,53 (0,125” až 0,375”). Pro další zvyšování flexibility aplikací je možné do provedení vrtáků přidat srážení hran.


Další informace o produktech CX1 a CX2 naleznete na webových stránkách www.secotools.com/en/Global/Products/Holemaking/Drilling/PCD-Drills/ Společnost Seco Tools je předním světovým výrobcem vysoce výkonných obráběcích nástrojů. Produkce společnosti Seco zahrnuje kompletní program nástrojů a břitových destiček pro
soustružení, frézování, vrtání, vystružování a vyvrtávání, doplněné i upínacími systémy nástrojů. S více než 25 000 standardních produktů tak společnost Seco kompletně pokrývá oblast obrábění kovů a vybavení obráběcích strojů od vřetena až po břity nástrojů.

Společnost sídlí ve Švédsku, v městě Fagersta, a má zastoupení ve více než 50 zemích světa, spolu se 40 přidruženými společnostmi, distributory a prodejci.
Více informací na www.secotools.com.

 

Seco Tools CZ, s.r.o.
Londýnské nám. 2
639 00 Brno


Alena TEJKALOVÁ
Telefon: +420-530-500-827
E-mail: alena.tejkalova@secotools.com
www.secotools.com/cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU