800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Konektory
Lokální oprava střechy
Dýchací přístroje
Použité tvářecí stroje znáček TRUMPF, AMADA
Barevné kovy
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Vštřikovací HDPE drť
Drť HDPE PE 500
Převodník pro termoelektrické snímače typu K, J, S, B, L
Převodník pro odporové vysílače s proudovým výstupem 4 - 20 mA

Spřažené ocelobetonové konstrukce navrhované ve 3D

06/11/2014

 

 

scia_145_01

 

V nejbližších měsících uvede Scia na trh novou verzi programu Scia Engineer, která bude v mnoha směrech rozšířením nedávné verze 14 nazvané Expanding Design. Díky otevřené technologii pro posudky a jiné výpočty založené na Design Forms rychle vzrůstá počet návrhových modulů integrovaných do Scia Engineer.

Zde se letmo podíváme na nový modul pro návrh spřažených konstrukcí, který umožňuje 3D modelování a posuzování spřažených desek podle Eurokódů a podle IBC (americká norma AISC). Spřažené konstrukce získávají na důležitosti a často nahrazují předem či dodatečně předpínané betonové nosníky, desky a sloupy, a to díky elektivní spolupráci dvou materiálů: oceli a betonu. Snadnost provádění vede k hospodárnému návrhu, i když za cenu o něco složitějšího návrhu, než v případě klasických betonových konstrukcí - je třeba navrhnout a posoudit jak fáze výstavby, tak prvky spřažení.

Scia Engineer představuje integrované řešení pro modelování, výpočty a posudky 3D konstrukcí. Nová verze se zaměřuje na návrhy a posudky a dovoluje aplikovat spřažené nosníky a sloupy u všech typů projektů - od budov po mosty. Namísto specializovaného software na spřažené prvky, pokrývá Scia Engineer různé stavební materiály a konstrukční systémy v jednom programu, a to včetně podrobného protokolu s použitými vzorci v Engineering Reportu.

 

desky_630

 

Nemetschek Scia, s.r.o.

Evropská 2591/33e
Praha
160 00
Česká republika

Tel.: +420 226 205 600
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU