800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Likvidace odřezků HDPE pěny
Flow pack balící stroj na RAW tyčinky 30-50
Výroba hřídele
Dřevěný materiál
Nafta 3000 l
5 nejnovějších nabídek
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy

Stavbaři: nejkvalitněji zadává veřejné zakázky Kraj Vysočina

20/02/2013

forum_vz_145PRAHA 18. února – Vítězem prvního ročníku soutěže TOP Zadavatel 2012 v kategorii Stavební práce se stal Kraj Vysočina. Rozhodly o tom stavební firmy ucházející se o zakázky ve veřejných výběrových řízeních. Na druhém místě se umístnil státní podnik Povodí Ohře, bronz získalo statutární město Ostrava. Vítězové převzali ocenění na pondělním Fóru Veřejné zakázky kvalitně od ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby.

 

Právě ministr průmyslu a obchodu převzal nad soutěží TOP Zadavatel odbornou záštitu. Na veřejné zakázky se vydávají peníze nás všech a nikdo nechce, aby se třeba nová silnice musela po několika letech s dalšími náklady kompletně renovovat, protože byla kvůli tlaku zadavatele na minimální cenu ošizená. Protože na veřejné zakázky jde téměř každá druhá koruna ze státního rozpočtu, je potřeba ohodnotit ty zadavatele, kteří se chovají jako řádní hospodáři a sledují dlouhodobý užitek investice z veřejných zdrojů,“ vysvětluje smysl ocenění Martin Kuba, ministr průmyslu a obchodu.

Novela o veřejných zakázkách, o jejíchž dopadech na ekonomiku jsme dnes diskutovali na Fóru Veřejné zakázky kvalitně, nutí veřejné zadavatele k tomu, aby jako jediné kritérium výběru používali nabízenou cenu. My jsme chtěli touto soutěží vyzdvihnout ty zadavatele, kteří tomu tlaku nepodléhají a chovají se navzdory novele racionálně. Nejkvalitněji zadává veřejné zakázky na stavební práce podle hodnocení samotných stavebních firem Kraj Vysočina. Postupuje maximálně transparentně a snaží se vybrat vždy tu ekonomicky nejvýhodnější nabídku,“ říká Robert Pergl, předseda Komory administrátorů veřejných zakázek, jednoho ze zakládajících členů Fóra Veřejné zakázky kvalitně.

„Současná situace na trhu veřejných zakázek dokazuje význam cíle novely. Namísto správného zadání „jak dobře plánovat, zadávat a realizovat veřejné zakázky“ zvítězila mediálně atraktivní, avšak v konečném důsledku kontraproduktivní idea „protikorupčního boje“. Jen málokdo si uvědomil, že tolik skloňovaná korupce nebyla příčinou, nýbrž důsledkem špatného fungování systému,“ dodává Ondřej Chládek, ředitel pro strategii společnosti Enteria, která se stala hlavním partnerem soutěže.             

 

Kontakt pro média:                                                                                                      Kontakt pro média:       

Jitka Němečková                                                                                                          Mgr. Veronika Forejtová

+420 731 193 191                                                                                                            +420 602 132 442

nemeckova@ceec.eu                                                                                                 forejtova@mpo.cz

 

O soutěži TOP Zadavatel roku

Cílem soutěže TOP zadavatel, kterou organizuje Fórum veřejné zakázky kvalitně pod odbornou záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, je ocenit veřejné zadavatele za efektivní zadávání veřejných zakázek. V roce 2012 jsou vyhlašováni vítězové v kategorii stavebních prací. Vyhlašovatelé veřejných zakázek se do soutěže nemohou přihlásit sami, nominováno je automaticky dvacet pět největších zadavatelů podle počtu realizovaných zadávacích řízení v daném kalendářním roce. O vítězi TOP Zadavatel 2012 v kategorii Stavební práce hlasovalo 400 stavebních firem, které se zadávacích řízení organizovaných největšími investory samy účastnily. Kritéria hodnocení jsou následující: hospodárnost, efektivnost a účelnost nakládání s veřejnými prostředky při výkonu veřejné správy. Hlavním partnerem soutěže TOP Zadavatel 2012 v kategorii Stavební práce je společnost Enteria. Kompletní výsledky i další podrobnosti o soutěži jsou umístněny na internetových stránkách www.fvzk.cz.

 

O Fóru Veřejné zakázky kvalitně

Fórum Veřejné zakázky kvalitně je společným projektem Komory administrátorů veřejných zakázek a Ministerstva průmyslu a obchodu, který usiluje o zvýšení efektivnosti při procesu zadávání veřejných zakázek v ČR, a to zejména důsledným uplatňováním principů 3E, tj. hospodárnosti, efektivnosti a účelnosti výkonu veřejné správy při nakládání s veřejnými prostředky. Odbornými partnery konference jsou Hospodářská komora České republiky, ICT Unie a CEEC Research. Partnery Komory administrátorů veřejných zakázek jsou Metrostav a Sweco Hydroprojekt. Více podrobností o fóru lze získat na webu www.fvzk.cz.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU