800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

Stavební veletrhy Brno nejenom o úsporách energií a možnostech jejich financování

18/07/2013

Stavební veletrhy Brno a Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu MOBITE X přinesly ucelené informace ze světa stavebnictví, technického zařízení budov a vybavení interiéru. Odborné veletrhy ENVIBRNO, URBIS INVEST a URBIS TECHNOLOGIE doplnily prezentovanou problematiku o nabídku investičních a inovačních příležitostí, komunální techniku a stále aktuální aspekty ochrany životního prostředí. Letošní novinkou bylo konání veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno, který představil dřevěné montované domy a související obory.

Na veletrzích se prezentovalo 804 vystavovatelů ze 17 zemí světa, navštívilo je na 51 323 návštěvníků ze 30 zemí světa. Návštěvníky kromě výstavních expozic, doprovodného programu, odborného poradenství, včetně interaktivního modelu rekonstrukce panelového domu, zaujal především nový veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno a nový projekt Zahrada a hobby, který přinesl nejenom inspiraci, ale i vyhrazenou prodejní sekci. Již dnes je zřejmé, že se s těmito projekty návštěvníci setkají i v příštím roce.

Na Stavebních veletrzích Brno se všichni snažili ukázat, že nové přístupy ke zpracování, nové technologie, ale hlavně pozitivní vize a víra v budoucnost jednotlivých firem je tou správnou cestou pro překonání současného stavu ve stavebnictví. Není třeba porovnávat s minulostí, hledat negativa, ale obdivovat odhodlání vystavovatelů ukázat, že mají co nabídnout.

ÚSPORY ENERGIÉ - TRVAJÍCÍ TREND
Stavební veletrhy Brno přinesly ucelený přehled o úsporách energií a možnostech jejich financování. Tato stále aktuální problematika se prolínala jak výstavními expozicemi, doprovodným programem, ale byla také jedním z hlavních bodů odborného poradenství. Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR na Stavebním veletrhu Brno 2013 prezentovalo program Nová zelená úsporám. Programu PANEL 2013 + se věnovalo poradenské centrum Ministerstva pro místní rozvoj a Státního fondu rozvoje bydlení.

ZLATÉ MEDAILE IBF
V rámci slavnostního večera Stavebních veletrhů Brno byli vyhlášeni vítězové Zlatých medailí IBF. V kategorii „Energeticky úsporné stavění“ vyhrál exponát HELUZ AKU 17,5 MK vystavovatele HELUZ cihlářský průmysl. V rámci kategorie v kategorie „úspory energií “ zvítězilo tepelné čerpadlo vzduch-voda SHP-140IRC/SHP-140ERC vystavovatele SINCLAIR CORPORATION. Zlatou medaili v kategorii „Design“ získal model modulové kanceláře Touax firmy Touax. Ve volné kategorii pak zvítězil zametací vůz AUSA B 200 H vystavovatele Agro Trnava.

VELETRH DSB - DŘEVO A STAVBY BRNO
Letošní novinkou byl veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, který představil ucelenou přehlídku dřevěných montovaných domků a souvisejících oborů. Nabídku vystavovatelů doplnil atraktivní doprovodný program, který se věnoval všem aspektům souvisejícím se stavbou a užíváním domů ze dřeva. Součástí nabídky bylo také poradenské centrum, které se věnovalo nejenom dřevostavbám, ale i péči o dřevo. Nabídku veletrhu doplnila výstava hotových dřevěných montovaných domů ve Stavebním centru EDEN 3000.

INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI, ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ A KOMUNÁLNÍ TECHNIKA
Trojlístek odborných veletrhů ENVIBRNO, URBIS INVEST a URBIS TECHNOLOGIE přinesl osvědčenou kombinaci informací nejenom pro zástupce měst a obcí. Na veletrhu URBIS INVEST prezentovali jednotlivé kraje investiční příležitosti a rozvojové plány regionů. Na veletrhu URBIS TECHNOLOGIE byly představeny novinky v komunální technice a vybavení dětských hřišť a sportovišť. Veletrh ENVIBRNO se pak věnoval technologiím na ochranu životního prostředí. 

AKTUÁLNÍ INFORMACE V DOPROVODNÉM PROGRAMU
Nabídku vystavovatelů doplnil odborný doprovodný program, který se zaměřil na aktuální problematiku veřejné sféry, vodní a odpadové hospodářství, nebo investiční příležitosti a podpory podnikání. Z celé řady seminářů určených nejenom pro zástupce měst a obcí můžeme zmínit konání již 20. kongresu starostů a primátorů měst a obcí ČR, který pořádal Svaz měst a obcí ČR. Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest představila podpory podnikání a investic ze Strukturálních fondů EU – na přelomu programových období 2007 – 2013 a 2014 – 2020. Sdružení pro zahraniční investice – AFI organizovala vzdělávací seminář „Jak vést jednání s investory: praktické rady a doporučení“, který pořádala ve spolupráci s Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Asociace inovačního podnikání připravila seminář s názvem Inovace a technologie v rozvoji regionů.

 

 

www.konstrukce.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU