800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava komunikace
Kotel
Zateplení RD
Dodání obalů
Vertikální obráběcí centrum
5 nejnovějších nabídek
Bazény a zastřešení
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu

Stojaté ložiskové těleso řady SNS prodlužuje životnost ložisek o 50 procent

03/11/2014

 

schaeffler_300_02
Nová stojatá ložisková tělesa značky FAG řady SNS od společnosti Schaeffler prodlužují provozní životnost vestavěných naklápěcích soudečkových ložisek až o 50 procent ve srovnání s obvyklými stojatými ložiskovými tělesy. Umožňuje to nová konstrukce tělesa, zajišťující optimální rozdělení zatížení v ložisku. Další vylepšení konstrukce pak usnadňují montáž i demontáž, sledování stavu i manipulaci, a umožňují tak mimořádně flexibilní i hospodárné nasazení ložiskových těles společně s ložisky a zároveň výrazně snížují náklady na životní cyklus zařízení. Nová stojatá ložisková tělesa značky FAG řady SNS jsou přitom zaměnitelná 1:1 se stávajícími konvenčními ložiskovými tělesy.

Konstrukční provedení tělesa minimalizuje namáhání ložiska
Nově vyvinutý a patentovaný design stojatého ložiskového tělesa značky FAG řady SNS rozděluje zatížení ložiska, které se z valivých těles přenáší přes vnější kroužek přímo na podpěru tělesa, tzn. na dvě symetricky umístěné dosedací plochy. To se pozitivně projevuje změnou rozložení zatížení v ložisku a tím i jeho celkově nižším namáháním. Další výkonové charakteristiky, například zatížení na mezi pevnosti, přitom nejsou nijak negativně ovlivněny. Životnost ložiska se tak prodlouží až o 50 procent, protože rozdělení zatížení jednotlivých valivých prvků má zásadní vliv na celkovou únavovou trvanlivost valivého ložiska. Předpokladem pro vytvoření tohoto optimalizovaného designu bylo přistupovat k ložisku a k ložiskovému tělesu jako ke komplexnímu systému. Díky tomu bylo možné zohlednit vliv konstrukčního provedení tělesa na vnitřní namáhání ložiska a provést odpovídající optimalizaci.

Konstrukční vylepšení zjednodušuje manipulaci a snižuje náklady na životní cyklus
Mnoho dalších konstrukčních detailů nového provedení ložiskového tělesa podstatně usnadňuje mazání, montáž i sledování stavu uložení a vedle výrazného prodloužení provozní životnosti přispívá také ke snížení nákladů na životní cyklus zařízení (TCO – total cost of ownership). Uvnitř horní části tělesa se nachází mazací otvor s dlouhou mazací drážkou. Díky tomu lze u různých konstrukčních řad ložisek v každé poloze ložiska zajistit optimální přísun maziva. Ve spodní části tělesa se dále nachází odtokové otvory, kterými při domazávání tukem vytéká použitý a přebytečný tuk.

Obě strany standardně umožňují připojení přístrojů FAG SmartCheck, díky nimž lze lépe sledovat stav ložiska. Pokud by obě tyto přípojky nebyly pro FAG SmartCheck přístupné, lze ještě využít optimálního místa pro připojení v horní části, které je vyznačeno důlkem. Firma Schaeffler kromě toho nabízí mazivový snímač FAG GreaseCheck, umožňující sledovat stav mazacích tuků on-line. Nové stojaté ložiskové těleso řady SNS umožňuje bezproblémovou přípravu pro tento snímač.

V zájmu zajištění obzvláště snadné montáže je spodní část tělesa opatřena zářezy pro rychlé ustavení tělesa. Ty vyznačují střed hřídele a ložiska v tělese. Ve spodní části tělesa se dále nacházejí přesné, strojně obrobené dorazové plochy. Jsou vystouplé a umožňují tak nasazení lišt pro přesné ustavení. Jakmile se provede toto ustavení, lze těleso v případě potřeby rychle vyměnit.

Flexibilní a ekonomické nasazení u široké palety aplikací
Zkosení, nevelké povrchové plochy a horní část tělesa, která překrývá jeho spodní část, zabraňují shromažďování tekutin a nečistot, zajišťují odtok kapalin a minimalizují náročnost čištění. Uživatel má navíc k dispozici celou řadu variant těsnění umožňujících i nasazení v drsných podmínkách, jaké panují třeba při těžbě nebo zpracování surovin. Nová ložisková tělesa SNS se vyrábí standardně z vysoce kvalitní litiny s kuličkovým grafitem a zaručují tak vysokou míru provozní bezpečnosti.

Nová stojatá ložisková tělesa řady SNS lze osadit valivými ložisky o mnoha různých průměrech a šířkách. Uložení ložisek je suvné, tělesa je tedy možné použít i pro axiálně volné uložení. Vhodná jsou například ložiska řad 222, 223, 230, 231, 232 a 240. Nová stojatá ložisková tělesa značky FAG řady SNS jsou zaměnitelná se stávajícími konvenčními ložiskovými tělesy.

 

obr._396

 

Schaeffler CZ s.r.o., ložiska všeho druhu

Průběžná 74 a
Praha 10 - Strašnice
100 00
Česká republika

Kontaktní údaje

Tel.: +420 267 298 111
Fax: +420 267 298 110
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU