800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Čerpadlo
Přeprava D/Forchheim - CZ/Beharovice
Rekonstrukce silnic
Sáčky mikrotenové
Topení
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Studenti institutu CEMI promovali v Břevnovském klášteře

12/05/2014

cemi_357

Slavnostní promoce studentů vzdělávacího institutu CEMI (Central European Management Institut), předního českého specialisty na manažerské vzdělávací programy MBA a LLM s celoevropskou působností, se uskutečnila 10. dubna v prostorách Břevnovského kláštera. V nejstarším mužském klášteře v Čechách se konal již 4. ročník promocí přední české instituce specializované na online studium MBA a LLM programů s celoevropskou působností.

 

Letošní ročník ředitel institutu CEMI hodnotí veskrze kladně. „Právě ukončený ročník MBA kurzů patřil k doposud nejsilnějším, přičemž věříme, že se tento trend zájmu o moderní MBA a LLM vzdělávání bude do budoucna dále zvyšovat. Jsme rádi, že jsme měli možnost během tohoto ročníku zahájit náš stipendijní program, ve kterém hodláme i nadále pokračovat a tím podporovat zdravotně handicapované na jejich cestě za úspěchem,“ míní ředitel institutu CEMI Mgr. Štěpán Mika a všem přítomným tímto děkuje.

 

V Tereziánském sále významné sakrální památky se v dubnové poledne sešlo 40 úspěšných studentů institutu CEMI, aby slavnostně převzali po roce studia diplomy potvrzující udělení profesního titulu MBA. Za doprovodu studentské hymny Gaudeamus Igitur nastoupil pedel, následovali absolventi, pedagogové a promotoři. Ředitel institutu se poté zhostil slavnostního projevu. Po zaznění studentského slibu započalo předávání diplomů a dále byl přednesen proslov zástupcem z řad pedagogů i absolventů. Zakončení celé promoce podtrhlo hudební vystoupení a slavnostní přípitek v Přijímacím salonu. Nechybělo ani závěrečné hromadné focení absolventů. Celý slavnostní ceremoniál trval 1,5 hodiny. Příjemná atmosféra byla cítit během celého ceremoniálu a dotvářela tak celkový dojem z promoce.“

 

„Slavnostní promoce je pořádaná v historických prostorách Břevnovského kláštera záměrně, jelikož představuje protiklad moderní budovy City Tower, kde se konají úvodní soustředění studentů. Symbolizuje tak provázanost mezi moderním pojetím vzdělání a snahou vytvořit tradici poskytování kvalitního vzdělání pro budoucí generace,“ míní ředitel institutu Mgr. Štěpán Mika.

 

Studium MBA

MBA studium je primárně určeno pro všechny, kdo chtějí či potřebují zvýšit svoji kvalifikaci a doplnit vědomosti. Znalosti využijí i pracovníci neziskových organizací, kteří denně čelí ekonomickým otázkám a potřebují získat nezbytné znalosti. Od krátkodobých kurzů se odlišuje intenzitou i délkou studia. V případě CEMI se jedná o dvousemestrální studium. Titul MBA (neboli Master of Business Administration) je v České republice udělován jako neakademický profesní titul, psaný za jménem. Nejedná se tudíž o náhradu vysokoškolského vzdělání (ať již bakalářského, magisterského či doktorského stupně), ale o celoživotní kariérní vzdělávání, které toto vysokoškolské studium vhodně doplňuje a dále rozšiřuje. Jedná se obecně o ideální profesní vzdělávání všech řídících pracovníků, ať již aspirantů na manažerské pozice nebo lidí, kteří již jako manažeři působí. V některých (především mezinárodních) společnostech je dokonce MBA titul podmínkou ke kariérnímu postupu a dosažení vyšších manažerských pozic. Toto vzdělání oceňují také samostatní podnikatelé či pracovníci ve státní správě.

 

 

 

 

 

Pavel Kašpar

PR manažer

 

T: +420 739 290 708

E: pavel.kaspar@justC.cz

 

Just Communication s.r.o.

Dlouhá 16

110 00  Praha 1

 

O Central European Management Institut 

Central European Management Institut (neboli CEMI) byl založen s cílem poskytovat MBA a LLM vzdělávání evropské úrovně, dostupné pro studenty z České republiky a Slovenska. S 242 úspěšnými absolventy a více než 260 současnými studenty patří mezi nejvýznamnější a největší poskytovatele MBA a LLM studia ve střední Evropě.

Výuka je koncipována tak, aby umožnila profesní vzdělávání i časově vytíženým studentům. Pro tyto účely je na CEMI zaveden nejmodernější e-learningový systém Fronter, v němž jsou studentům zpřístupňovány všechny potřebné studijní materiály a další nezbytné informace a jejž mohou studenti využívat jak pro komunikaci s lektory, tak mezi sebou navzájem v rámci svých studijních skupin. Tento systém využívá například Vídeňská Univerzita, Univerzita v Lillehammeru či Cambridge ESOL.

CEMI je plně akreditovaným členem IADL (International Association for Distance Learning), členem EADL (European Association for Distance Learning), členem AIVD – Asociace Institucí Vzdělávání Dospělých ČR, členem AMSP (Asociace malých a středních podniků) a kolektivním členem ČMA (Česká manažerská asociace).

CEMI podporuje vzdělávání handicapovaných osob a v této oblasti dále spolupracuje také s Nadací Českého rozhlasu Světluška a občanským sdružením Život dětem. Kromě toho podporuje také nadační fond Dobrý anděl či organizaci Člověk v tísni. 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU