800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka gastroservisu
Slévárenské bedny
Rekonstrukce kulturního domu
Přeprava D/Pfarrkirchen - CZ/Olomouc
Stavební úpravy haly a administrativní budovy
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Pokládka zámkové dlažby
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Prášková lakovna

Svařování a management kvality podle normy EN 1090

20/11/2012

Evropská norma EN 1090 významným způsobem mění obchodní model strojírenských podniků a všech dalších zúčastněných subjektů. Na druhé straně však nabízí možnosti pro zajištění pozice podniku do budoucnosti a pro využití jasných standardů v existujícím konkurenčním prostředí. Pan Meinrad Partl, prokurista společnosti Metallbau Dekassian G.m.b.H., sází plně na požadavky normy EN 1090. Jeho podnik již obdržel certifikaci od TÜV Austria. Významné úspory času i nákladů dosáhnul za pomoci „Certifikačního balíčku“ dodaného společností Fronius, který obsahuje 50 kvalifikovaných a certifikovaných svařovacích postupů.

 

Podnik Metallbau Dekassian může tyto postupy přímo využít, aniž by absolvoval celý proces od sestavení svářečských postupů, přes svarové zkoušky až po podání žádosti o certifikaci. Tedy proces potřebný pro to, aby na jeho konci získal po přezkoušení pro každý soubor svářečských postupů příslušný certifikát. Aktuální svářečské postupy pro systém TransSteel koncipovaný speciálně pro svařování ocele již pro své zákazníky vypracovala společnost Fronius.

Od 1. července 2014 budou výrobci hliníkových a ocelových nosných zařízení podléhat nové normě EN 1090. Budou proto ze zákona povinni získat certifikaci CE. Tato lhůta, stanovená původně k červenci 2012, byla o 24 měsíců prodloužena. Zadavatelé zakázek však přesto mohou dodržování této, již dnes platné normy, požadovat. Základním předpokladem pro certifikaci podniku – a tím také pro jeho oprávněnost k provádění příslušných svářečských prací – jsou svářečské postupy WPS (Welding Procedure Specifications) pro vzorové aplikace. Tyto postupy obsahují rozsáhlé informace a údaje o provádějícím podniku / instituci, dále o obrobku, přípravě svaru, uspořádání svarového spoje, dále též detailní údaje o svařovacím procesu, přídavném materiálu i plynu a různé další informace, týkající se na příklad svařovacího systému. Sestavení takovýchto postupů včetně svarových zkoušek, absolvování zkušební procedury při certifikaci až po získání razítka zkušebního místa a podpisu zkušebního komisaře předpokládá odpovídající know-how. To vše dohromady představuje na čas i náklady náročný proces. Podnik Metallbau Dekassian si tak pro WPS-postupy týkající se jeho standardních svařovacích procesů pro práci s ocelí zvolil mnohem snadnější cestu prostřednictvím „Certifikačního balíčku“ firmy Fronius.

SYSTÉM SPECIALIZOVANÝ NA SVAŘOVÁNÍ OCELE 
Svařovací souprava TransSteel je navržená speciálně pro požadavky vyskytující se při svařování ocele. Totéž platí pro „Certifikační balíček“ Fronius, který ji doplňuje. Ten nabízí svářeči 50 WPS-postupů pro svarové spoje ocelí S235 a S355 v rozmezí síly materiálu od 4 do 25 mm. Certifikační balíček pro zajištění shody s EN si může uživatel jednoduše objednat spolu se svařovacím systémem TransSteel, anebo, v případě potřeby, doobjednat kdykoliv později. Splnění normy EN 1090-2 pro ocelové konstrukce třídy provedení (EXC) 1 a 2 potvrzuje plaketa umístěná na viditelném místě svařovací soupravy.

 

 

Z podkladů firmy FRONIUS Česká republika s. r. o.

 

 

svar_122_01   svar1_122_01  svar2_122_01

 

 


www.konstrukce.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU