800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Nákup ručního nářadí
Jímka
Plechy
Peletky
Svářečka
5 nejnovějších nabídek
Manipulátory a robotizovaná pracoviště
Zařízení pro svařování plastů a kovů
Osvětlení markýzy HELLA nightlight
Markýzy CLEO 5530
Kabelové vlečky

Svařujte s lehkostí novými svařovacími hořáky ABIMIG® A T LW

28/06/2013

Pro pohodlnou práci bez velkého fyzického zatížení je rozhodující v neposlední řadě geometrie a pozice krku svařovacího hořáku. Výměnný a polohovací systém „T“ nabízí možnost konkrétní geometrie krku, kterou lze přizpůsobit na příslušnou individuální nebo preferovanou polohu ruky.

Konstrukce rozhraní je přitom tak jednoduchá, že umožňuje výměnu hrdla samotným svářečem za kratší čas než jednu minutu, a to bez dodatečného nářadí na místě svařování. Vliv geometrie krku hořáku na držení těla svářeče byl prověřen ve dlouhodobých studiích. Výsledky ukazují, že výběr optimálního krku svařovacího hořáku v závislosti na konkrétním úkolu vykazuje jasnou výhodu z hlediska zatížení opěrného a pohybového ústrojí při svařování.

VĚTŠÍ PŘESNOST A EFEKTIVITA
Podstatou míry fyzické zátěže na svářeče je hmotnost kabelového svazku, a tím i během celého pracovního dne celková hmotnost hořáku. Díky speciálně vybraným komponentům z lehkých slitin, optimalizovaným z hlediska vodivosti a pružnosti jsou BIKOX® LW kabelové svazky až o 50 % lehčí než běžné modely na trhu. Dlouhodobé studie na sportovně-vědecké fakultě Justus von Liebig Universität v Giessenu ukázaly, do jaké míry se objektivně a subjektivně snižuje zatížení svalstva svářečů při práci s použitím lehkého kabelového svazku BIKOX® LW oproti práci s běžnými kabelovými svazky. Především ramenní svaly a svaly paže jsou mnohem méně namáhány. Výsledkem je větší přesnost a efektivita práce a snížené výpadkové časy svářeče kvůli onemocnění podmíněnému zaměstnáním.

 

svar_122_05   svar1_122_07

 

 

www.konstrukce.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU