800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba obalu dle přílohy
Krycí deska
Výroba zábradlí
Obrábění dle přílohy
Obaly,boxy,palety
5 nejnovějších nabídek
Předúprava žárového zinku - Sweeping
Profily z kompozitu WPC
Zatravňovací plastový systém
Výměna dopravního značení
Soustruhy - polo/automatické A 40 C

Světový den zdraví připomene důležitost očkování proti klíšťatům

07/04/2014

logo_241

Alphega lékárny odstartovaly kampaň, která rozšiřuje povědomí o prevenci klíšťových onemocnění

 

Praha, 7. dubna 2014 – Na 7. duben každoročně připadá Světový den zdraví. Ten je zároveň i dnem založení Světové zdravotnické organizace (WHO), která jej v roce 1950 vyhlásila. Světový den zdraví se každý rok zaměřuje na jednu klíčovou oblast veřejného zdraví – letos je to prevence klíšťové encefalitidy a lymské boreliózy. K šíření osvěty se připojily také Alphega lékárny, které v těchto dnech zákazníkům poskytnou rozšířené poradenství o očkování a dalších možnostech ochrany před klíšťovými onemocněními.

Světová zdravotnická organizace se u příležitosti letošního dne zdraví zaměřila na nemoci přenášené biologickými vektory, zejména klíšťaty a komáry. Cílem kampaně je zvýšit informovanost a povědomí o těchto nákazách a zejména o možnostech jejich prevence. Česká republika totiž stále patří mezi země s nejvyšším výskytem případů klíšťové encefalitidy z celé Evropské unie. Přestože například v loňském roce byla dlouhá zima, následovaly povodně a v létě pak převládalo horké a suché počasí, což klíšťatům nesvědčí, zvýšil se meziročně počet případů klíšťové encefalitidy o 10 %.

Ke kampani zaměřené na šíření povědomí o chorobách, které přenášejí klíšťata, se připojily i Alphega lékárny, kterých už jsou po celém Česku dvě stovky. Alphega lékárny pro své zákazníky připravily speciální informační letáky, ze kterých se dozví, jak se proti encefalitidě a borelióze chránit. V rámci rozšířeného poradenství se pacienti v lékárnách mohou informovat, do jaké výše na očkování přispívají jednotlivé zdravotní pojišťovny i jaké vakcíny jsou dostupné na českém trhu.

„Společnost Alliance Healthcare, největší evropský farmaceutický distributor a partner projektu sítě nezávislých Alphega lékáren, se významnou měrou podílí na informovanosti široké veřejnosti a prevenci nejrůznějších onemocnění. Pravidelně se připojuje k iniciativám Světové zdravotnické organizace a konkrétními akcemi v Alphega lékárnách zprostředkovává odborné informace zákazníkům. Z naší pozice máme příležitost pozitivně

Pro více informací kontaktujte:


Šárka Bláhová

PRAM Consulting s.r.o.

T: + 420 222 351 494

M: + 420 734 428 603

E: sarka.blahova@pram.cz

Alena Uhlířová

Alliance Healthcare Czech Republic

T: +420 296 567 616

E: Alena.Uhlirova@alliance-healthcare.cz


 

 

 

O Alphega lékárnách

Alphega lékárny jsou největší sítí nezávislých lékáren v Evropě s více než 4700 členskými lékárnami v šesti zemích (Velká Británie, Francie, Itálie, Rusko, Španělsko a ČR). V České republice se síť Alphega lékáren rozrůstá od roku 2008 a v současnosti čítá více než 200 lékáren. Alphega lékárny nabízejí profesionální služby kvalifikovaných lékárníků a farmaceutických laborantů a nadstandardní lékárenské služby. Více informací naleznete na http://www.alphega-lekarna.cz/.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU