800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
Aktualizace webu
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Světový trh s PET roste skoro o 10 % ročně

22/11/2012

 

Hodnota světového trhu s PET byla r. 2010 odhadována na 23,3 mld. USD a očekává se, že r. 2016 dosáhne 48,4 mld. USD, tudíž ročně poroste o 9,6 %. Přepočteno na hmotnost to znamená předloni 15,9 mil. t a výhled 20,6 mil. t v r. 2016 s ročním přírůstkem 4,4 %. Hodnota souvisejícího trhu s etylenem (myšleno polyetylen, etylenoxid, etylendichlorid, etylbenzen ad.) se uvádí 140,4 mld. USD v r. 2010 a odhad pro r. 2016 je 254,5 mld. USD.

 

graf_600

 

Největší podíl na trzích s PET i etylenem měla r. 2010 asijsko-pacifická oblast a bude tomu i nadále. Předpokládá se, že v následujících pěti letech si udrží vedoucí pozici největšího odběratele PET a navíc bude nejrychleji rostoucím trhem pro etylen i PET. Tamější poptávka po PET by r. 2016 měla překročit 7 mil. t při ročním přírůstku 5,7 %, kdežto růst v Severní Americe se odhaduje na 3,7 % a v Evropě na 3,6 %.
Trh s PET zažívá turbulence způsobené kolísáním cen surové ropy, výkyvy ekonomiky a rostoucí uvědomělostí v oblasti vývoje a využití bioplastů. Poptávku po něm táhne hlavně balení sycených nealko nápojů, jakož i mražených a zpracovaných potravin. Nejvíc se ho spotřebuje při balení syceného nealka a vody, alkoholických (zvl. piva) a horkých nápojů, na archy/fólie a balení potravin. Sycené nealko a balená voda společně vydaly r. 2010 za skoro 65 % celkové poptávky po PET. Důsledkem rostoucích obav z (ne)ekologičnosti PET lahví je, že se zrychluje jejich nahrazování biodegradovatelnými alternativami jako PLA, PBS apod.
Tyto údaje byly publikovány ve zprávě „Global Polyethylene Terephthalate (PET) Value Chain Market Analysis (Ethylene, PET, PET Packaging) – Industry Analysis, Market Size, Share, Trends, Growth And Forecast, 2010–2016“ vydané agenturou Transparency Market Research, kde ji seženete za 3 295 $. Je zaměřena na analýzu a odhad poptávky a chování trhu s PET a etylenem – výrobců, trendů podle segmentů (PET: sycené nealko a balená voda, alkohol a horké nápoje, archy/fólie, potraviny, ostatní; etylen: polyetylen, etylenoxid, etylendichlorid, etylbenzen, ostatní), poptávky podle oblastí (Severní Amerika, Evropa, Asie/Pacifik a zbytek světa) a důležitých zemí (Čína, Indie, USA, Německo, Velká Británie a Brazílie).

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU