800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Zednické a obkladačské práce
Polystyrenové obaly
Výměna oken
Elektromotory
Obrábění
5 nejnovějších nabídek
Tryskací materiály
Instalovali jsme u zákazníka novou unikátní komoru pro balotinování
OCELOVÉ TRUBKY A PROFILY
Kabely, vodiče, přívody
Nárazuvzdorné obálky

Světový trh skleněných obalů

24/02/2014

Světový trh pro skleněné obaly měl objem v roce 2012 47,43 mld. USD a má stoupnout do roku 2019 na hodnotu 59,94 mld. USD. To odpovídá ročnímu přírůstku 3,4 %. Tato čísla vycházejí ze zprávy „Glass Packaging Market for Food and Beverage, Pharmaceutical, Beer and other Alkoholic Beverages – Global Industry Analysis“, kterou zveřejnil Marktforschungsinstitut Transparency, Market Research. Se zřetelem k objemu obnáší světová poptávka 45,71 mil. tun v roce 2012. Do roku 2019 se předpokládá roční nárůst 3,1 %.

 
Očekávaný vzrůst globální spotřeby piva je jedním z nejdůležitějších faktorů růstu poptávky po skleněných obalech. Dalším faktorem je růst branže péče o zdraví a stoupající použití skleněných lahviček pro léky na základě jejich sterilizovatelnosti a recyklovatelnosti. Společně má také pozitivně působit stoupající spotřeba skleněných obalů pro potraviny, nápoje a chemikálie v příštích letech. Avšak rostoucí použití plastů a jejich rozšiřující se oblasti použití omezí růst trhu skla.
Největší trh pro skleněné obaly v roce 2012 byl v asijsko-pacifické oblasti s podílem více než 16,1 mld. USD, hnaný především spotřebou piva a alkoholických nápojů v zemích jako je Indie, Čína, Thajsko, Austrálie a Indonésie. Druhým největším trhem pro skleněné obaly je Evropa s 13,34 mil. tun.
Link: www.transparencymarketresearch.com/glass-packaging.html

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU