800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Soustruh SUI 32/750
Konektory
Výroba tyčí a držáků
Elektrárny
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
ESD lehké palety
Plastové kanystry s kohoutkem, army kanystry
Bruska rovinná BPH 300
Těžký soustruh Heyligenstaedt

svítidla EXLUX 6001 jsou ještě kompaktnější, lehčí, odolnější a univerzálnější

06/12/2013

Lehčí, s větší svítivostí a s delší dobou života: nová generace odolných zářivkových svítidel do nebezpečných prostor
 

Titulek: svítidla EXLUX 6001 jsou ještě kompaktnější, lehčí, odolnější a univerzálnější, než byli jejich předchůdci a než je mnoho konkurenčních produktů.

Nová řada svítidel R. STAHL vhodných do zón Ex 1/21 a 2/22 dosahuje ještě lepší energetické účinnosti než srovnatelné produkty, a to při svítivosti větší přibližně o 10 %. Nová svítidla EXLUX 6001 se vyznačují konstrukcí, která je výrazně kompaktnější, pevnější a odolnější v krutu než jejich konstrukce jejich předchůdců z řady EXLUX 6000. Po celém světě bylo za posledních více než dvacet let instalováno přes milión svítidel EXLUX 6000. Nová svítidla EXLUX 6001 splňují rostoucí požadavky uživatelů na ekonomický provoz a současně jejich zlepšené technické parametry odrážejí nejnovější poznatky v oblasti světelné techniky. V závislosti na výkonu jsou nová svítidla EXLUX 6001 o čtvrtinu až třetinu lehčí než předchozí typy i než většina konkurenčních výrobků. Zvláštní výhodou pro uživatele je extrémně odolná konstrukce úzkých svítidel. Na rozdíl od mnoha jiných svítidel mohou být používána i při extrémně nízkých teplotách okolí (do –30 °C). To je v mnoha případech rozhodující parametr, který umožňuje svítidla v dané úloze použít bez nákladných dodatečných opatření. Pro to, aby byla možná postupná výměna stávajících stropních svítidel, zůstala instalační jednotka plně kompatibilní s předchozí řadou. Ty díly svítidla, u nichž se počítá s výměnou, lze vyjmout a nainstalovat velmi rychle a snadno. Tím se velmi usnadňuje údržba. Stejně jako dříve, i nová svítidla lze na zakázku upravit podle požadavků zákazníka. Firma R. STAHL navíc dodává speciální cenově výhodné modely s příkonem 18 W, 36 W nebo 58 W s velmi krátkou dodací lhůtou.

Svítidla mají bezšroubové svorky pro vodiče 4 mm2 v pětivodičové průchozí svorkovnici a funkcí bezpečnostního odpojení všech vodičů při otevření svítidla. Tím vyhovují pro většinu typických případů použití v průmyslu.

Svítidla EXLUX 6001 plně odpovídají všem současným průmyslovým standardům. Za zmínku stojí nové těsnění ze silikonové pěny navržené pro maximální odolnost, které splňuje podmínky normy IEC 60079. Toto těsnění, odolné proti většině chemikálií i uv-záření, závěsy krytu a nově zkonstruovaný centrální zámek spolehlivě zaručují krytí svítidla IP67 po mnoho let.

Svítidla EXLUX 6001 jsou již dostupná na trhu. Ovšem v roce 2014 k nim bude přibývat další doplňkové příslušenství, jako např. adaptér pro montáž na stožár, a další provedení, např. svítidla pro nouzové osvětlení, svítidla s připojením na sběrnici s možností adresace a svítidla třídy T5 pro zónu 2.

Firma R. STAHL navíc v krátké době uvede na trh i LED-svítidla, která ovšem budou ve zcela jiných krytech a s vybavením a materiály vhodnými pro LED.
 R. STAHL Schaltgeraete GmbH
Am Bahnhof 30
74638 Waldenburg
Germany
WOLF Kerstin
Phone : +49 7942 943-4300
Fax : +49 7942 943-404300
kerstin.wolf@stahl.de

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU