800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Vrata do průjezdu obytného domu
Konstruktér CAD CATIA V5
Jednohřídelný drtič
PET předlisky
Výroba vzdušníků
5 nejnovějších nabídek
BMW boxy
KOMBINOVANÁ VEDENÍ PRO VSTŘIKOVÁNÍ PLASTŮ
HENSOTHERM 410 KS indoor
HENSOTHERM 310 KS indoor
Protipožární nátěry HENSEL od SIMAT a.s.

Švýcarský výrobce průmyslových snímačů otevírá R&D centrum v Brně

09/07/2013

 

logo_305

Skupina Baumer, globální hráč v oblasti výroby průmyslových snímačů, rozšiřuje své aktivity do České republiky. Švýcarská společnost otevřela 24. června nové
vývojové centrum v Brně.

 

baumner_329

 

Photo: Objevování nových horizontů (zleva): Christoph Kluser (Ředitel divize Sensor Solutions), Oliver Vietze (Baumer CEO), André Regli (Švýcarský ambasador v České republice), Joachim Tiedeke (Ředitel vývoje) and Martin Neumeister (Ředitel nového vývojového centra v Brne) Skupina Baumer je vedoucím subjektem na mezinárodním poli vývoje a výroby průmyslových snímačů, enkodérů, měřicích přístrojů a komponentů pro automatické zpracování obrazu.


Společnost na bázi rodinného podniku působí na trhu 60 let a zaměstnává asi 2 500 zaměstnanců ve 36 pobočkách v 18 zemích světa. Centrála společnosti se nachází ve městě Frauenfeld ve švýcarském kantonu Thurgau.


Nové brněnské vývojové centrum bude v budoucnu hrát klíčovou roli v zajištění vysokých kvalitativních standardů firmy. „Výzkum a vývoj jsou základním kamenem strategie naší společnosti a nezbytnou podmínkou pro nalezení nových řešení v oblasti průmyslových snímačů. S otevřením pobočky v České republice rozšiřujeme naši mezinárodní síť stávajících kompetenčních center i do této oblasti," uvedl Oliver Vietze, generální ředitel a prezident skupiny Baumer.


Rozhodnutí otevřít pobočku v Brně padlo po důkladné analýze vytipované lokace. Ve prospěch druhého největšího města v České republice a hlavního výzkumného centra v zemi nakonec rozhodlo jeho obchodu nakloněné prostředí, napojení na místní univerzitu a v neposlední řadě jeho centrální poloha.


V těsné spolupráci s hlavním sídlem společnosti ve městě Frauenfeld bude v budoucnu v Brně rozvíjen koncept efektivní automatické sériové výroby, testování prototypů stejně jako nezbytného embedded software. Martin Neumeister, ředitel R&D centra v Brně, a tým čtyř inženýrů zahájil provoz teprve nedávno. Během příštích tří let zde bude vytvořeno 20 až 30 pracovních míst pro softwarové a testovací inženýry.

Baumer Group je přední mezinárodní výrobce snímačů vzdálenosti, délky, hladiny, teploty, tlaku a dalších fyzikálních veličin, inkrementálních a absolutních snímačů úhlové polohy, měřicích zařízení a komponent pro automatické zpracování obrazu. Baumer kombinuje inovační technologie a služby orientované na zákazníka do inteligentních řešení pro automatizaci strojní i procesní výroby a nabízí unikátně široký sortiment souvisejících produktů a technologií. S více než 2 500 zaměstnanci a s 36 výrobními závody, obchodními pobočkami a zastoupeními v 18 zemích je rodinná firma Baumer vždy blízko zákazníkům. Klientům v mnoha oborech průmyslu přináší firma podstatné výhody a zřetelnou přidanou hodnotu z celosvětově důsledně dodržovaných standardů kvality a enormního inovačního potenciálu. Další informace najdou zájemci na internetu na adrese www.baumer.com.

 

Baumer s.r.o.
Brno - Staré Brno,
Mendlovo náměstí 157/1
603 00
Czech republic
ICO: 29 37 75 87


Martin NEUMEISTER
Telefon: +41 52 728 16 93
Fax: +41 52 728 11 44
mneumeister@baumer.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU