800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Rekonstrukce fasády a oplocení
Plastový materiál
Rekonstrukce mostu
Oprava střechy objektu
Dřevo
5 nejnovějších nabídek
Komíny TUMA s nejlepším poměrem ceny a kvality
Komíny TUMA s najlepším pomerom ceny a kvality
Frézka konzolová FGH 32
Frézka nástrojařská FUW 315/ III
MAHO 1000 Frézka nástrojářská

Tata Steel: udržovat Británii na správné koleji

24/10/2013

 

tata_steel_300

 

Společnost Tata Steel, druhý největší výrobce oceli v Evropě, získala pětiletý kontrakt na dodávku kolejnic a ocelových podkladnic pro společnost Network Rail.

 

ocel_238

 

Network Rail je společnost, která provozuje britskou kolejovou infrastrukturu a stará se o její údržbu. Podle uzavřeného kontraktu bude Tata Steel společnosti Network Rail do roku 2019, s možností smlouvu prodloužit do roku 2024, dodávat více než 95 % kolejnic. Společnost Tata Steel zaměstnává ve Velké Británii 18 500 lidí. Podle smlouvy dodá britské železnici pro lokální osobní i dálkovou nákladní dopravu více než milión tun kolejnic, včetně výběrových typů, jako 1HPrail®.


Henrik Adam, Chief Commercial Officer společnosti Tata Steel, řekl: „Je to úžasná novina. Jsem nadšen tím, že britská železniční síť bude pro svůj rozvoj i údržbu využívat naše britské kolejnice. To, že jsme tento kontrakt získali, je výsledkem naší nepřetržité snahy stále více se orientovat na zákazníka. Ze spolupráce s Network Rail jsme se hodně naučili, a nyní jsme schopni přizpůsobit naše výrobky a služby jejich potřebám. Ukázali jsme, jaké výhody může taková těsná spolupráce přinášet.“


V Británii cestují každý den více než tři milióny lidí vlaky, které jezdí po vysoce kvalitních kolejnicích vyvinutých ve Scunthorpe. Britské železnice přepraví ročně 1,5 miliardy cestujících: to je nejvíce za posledních šedesát let.


Finanční ředitel společnosti Network Rail Patrick Butcher řekl: „V příštích pěti letech budeme britskou železniční síť obnovovat a rozšiřovat, a proto je pro nás klíčové mít spolehlivého a bezpečného dodavatele, který nám umožní efektivně a bez problémů splnit naše plány. Je očividné, že kolejnice jsou pro nás naprostým základem a tento kontrakt nám zajišťuje pevný základ pro rozvoj železniční sítě.“


Od roku 2000 investovala společnost Tata Steel do svého závodu na výrobu moderních kolejnic ve Scunthorpe více než 160 miliónů liber. Nyní zde může vyrábět kolejnice podle objednávky zákazníka o délce až 216 m. Kromě vlastní výroby změnila společnost Tata Steel také systém výrobní logistiky, aby mohla manipulovat tak dlouhými kolejnicemi inovované konstrukce, jež požadují zákazníci jako např. právě Network Rail.

Henrik Adam dodal: „Tento kontrakt jasně ukazuje, jak podpora těžkého průmyslu, jako je hutnictví, vede k obnovení rovnováhy britského hospodářství. Podporujeme vytváření pracovních příležitostí pro vysoce vzdělané odborníky, vyvíjíme nové produkty a služby – a pomáháme budovat infrastrukturu pro 21. století.“


Dodávky pro Network Rail budou představovat zhruba 5 % ročního objemu výroby závodu společnosti Tata Steel v Scunthorpe.


O společnosti Tata Steel v Evropě


V Evropě je společnost Tata Steel druhým největším výrobcem oceli. Hlavními oblastmi ocelářských operací jsou Velká Británie a Nizozemí, kde dodává ocel a přidružené služby v oblasti konstrukcí, automobilové techniky, obalové techniky, zdvihání & hloubení, energie & elektřina, vzdušný průmysl a další potřebné trhy po celém světě.


Tata Steel patří mezi 10 největších výrobců oceli. Sdružení má v souhrnu kapacitu více než 28 milionů tun hrubé oceli a přibližně 80 000 zaměstnanců napříč čtyř kontinentů.
www.tatasteelrail.com


Tata Steel Rail
PO Box 1 Brigg Road Scunthorpe
DN16 1BP UK
Katharine HAWKSWELL
Telefon: +44 (0)1724 405414
Katharine.Hawkswell@tatasteel.com
Tata Steel France Rail SA
2 avenue du Président Kennedy,
78100 Saint Germain en Laye
France
Laure LAFARE
Telefon: + 33 1 39 04 63 12
laure.lafare@tatasteel.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU