800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Přeprava D/Forchheim - CZ/Beharovice
Rekonstrukce silnic
Sáčky mikrotenové
Topení
Stavební úpravy bytových domů
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Technologie Duratomic® nové generace opět zvyšuje laťku pro soustružení oceli

09/04/2015

 

 

seco_300

 

Když společnost Seco v roce 2007 představila technologii Duratomic, jednalo se o první texturované povlakování Al2O3 s modifikací α, které vytvořilo nový
standard v oblasti obrábění. Nyní, po několika letech výzkumu a vývoje struktury materiálů a procesů v nich, společnost vylepšila u této technologie povlakování
oxidem hliníku a rovněž integrovala snadné rozlišení opotřebené hrany, což z nejnovějších tříd břitových destiček TP pro soustružení oceli činí nejspolehlivější,
nejpředvídatelnější a nejproduktivnější nástroje tohoto typu.

 

desticky_332

Třídy břitových destiček TP2501, TP1501 a TP0501 představují novou generaci technologie povlakování Duratomic s vylepšenou houževnatostí, tepelnou odolností a chemickou inertností pro co nejdelší životnost nástroje, a zároveň umožňují používat vyšší řezné rychlosti. Podle společnosti Seco nejnovější technologie Duratomic použitá u tříd břitových destiček TP2501, TP1501 a TP0501 zvyšuje produktivitu při běžném soustružení v porovnání s předchozími třídami břitových destiček Seco TP2500, TP1500 a TP0500 nejméně o 20 procent. Díky týmové spolupráci vývojového týmu jsou výsledkem nové třídy břitových destiček vhodné pro větší rozsah řezných rychlostí. Umožňují proto vyšší i nižší řezné rychlosti při zachování odpovídající životnosti nástroje.


Součástí nové generace technologie Duratomic je možnost u tříd břitových destiček TP sledovat opotřebení hrany břitové destičky, aby bylo možné rychle a přesně určit použitou hranu a její opotřebení pouhým okem. Společnost Seco se pro tuto funkci rozhodla na základě výzkumu, který ukázal, že více než 10 procent hran vyřazených břitových destiček není využito. Nová generace Duratomic tak výrobcům přináší další výhody.


Hlavní předností detekce opotřebené hrany u tříd břitových destiček TP2501, TP1501 a TP0501 je, že tyto vysoce kontrastní znaky použití břitové destičky nemají vliv na výkon nástroje ani na parametry obrábění, jako jsou například řezné podmínky. Díky tomu mohou výrobci zpracovat více dílů na jednu hranu, omezit přerušování výroby a snížit počet nevyužitých hran.


Třídy břitových destiček TP2501, TP1501 a TP0501 jsou nabízeny v široké škále velikostí a geometrií a splňují požadavky pro operace dokončování, středního obrábění a hrubování. Představují tak všestranné nástroje prvotřídní kvality pro vyváženou produktivitu včetně možnosti použití vyšších řezných rychlostí.


TP2501 je všestranná třída břitových destiček se zaručenou houževnatostí řezných hran pro spolehlivou produktivitu a výrobu dílů při všeobecném soustružení. Je vhodnou volbou pro operace s různými požadavky na materiál obrobku a nepředvídatelnými pracovními podmínkami.

TP1501 je třída břitových destiček s vyváženými vlastnostmi ideální pro aplikace vyžadující vysokou odolnost proti opotřebení při soustružení obrobků z nízkolegované oceli. Tato třída navíc umožňuje využití vyšších řezných rychlostí a díky vysoké spolehlivosti a přesnosti zaručuje stálou kvalitu dílů.


TP0501 je třída určená zejména pro stabilní podmínky obrábění a vysoký výkon. Mezi novými třídami břitových destiček TP poskytuje nejvyšší odolnost proti opotřebení a možnost použití nejvyšší řezné rychlosti při soustružení vysoce legovaných a abrazivních ocelí. Extrémní žáruvzdornost třídy TP0501 navíc nabízí možnost využít vysoké rychlosti úběru materiálu bez potřeby chlazení během obrábění.


Další informace o nové generaci technologie Duratomic vám poskytne místní zástupce společnosti Seco, případně je naleznete na stránkách www.duratomic.com.


Společnost Seco Tools sídlí ve švédském městě Fagersta a po celém světě je známá pro svá inovativní řešení pro obrábění kovů. Prosazujeme úzkou spolupráci s našimi zákazníky; je totiž důležité pochopit, co potřebují, abychom mohli jejich potřebám patřičně vyhovět. Zaměstnáváme více než 5 000 lidí v 50 zemích světa. Prostřednictvím školení a programů pro oceňování zaměstnanců je vzděláváme a podněcujeme jejich pracovní nasazení. K tomu napomáhá i otevřené a přátelské pracovní prostředí. Naši zaměstnanci se řídí třemi zásadami, které zároveň definují náš přístup k práci, ke kolegům a stejně tak i k našim zákazníkům, dodavatelům a partnerům – oddaností zákazníkovi, přátelskou atmosférou a osobním zaujetím pro práci. Více se dozvíte na webových stránkách www.secotools.com.

 

Seco Tools CZ, s.r.o.
Londýnské nám. 2
639 00 Brno
Alena TEJKALOVÁ
Telefon: +420-530-500-827
E-mail: alena.tejkalova@secotools.com
www.secotools.com/cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU