800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Konektory
Lokální oprava střechy
Dýchací přístroje
Použité tvářecí stroje znáček TRUMPF, AMADA
Barevné kovy
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Vštřikovací HDPE drť
Drť HDPE PE 500
Převodník pro termoelektrické snímače typu K, J, S, B, L
Převodník pro odporové vysílače s proudovým výstupem 4 - 20 mA

Tepelná izolace skla postoupila na novou úroveň

24/01/2014

guardian_284

 

Americký výrobce plaveného skla Guardian představuje novinku na poli vnějších termoizolačních skel. ClimaGuard 1.0 je sklo s nejvyšší možnou úrovní fyzicky tepelné izolace u produktů se speciální dvojitou povrchovou úpravou. Inovativní sklo přinese majitelům a správcům budov výrazné úspory na energiích, jejich uživatelům a nájemníkům zase očekávaný komfort.

ClimaGuard 1.0 je dobrou volbou zejména pro ty, kteří hledají sklo na vnější fasády budovy s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. Mimo toho se novinka může pochlubit výjimečnou čirostí a propustností světla, neutrálním vzhledem, ale i aktivní tepelnou ochranou. Sklo, které dostupné ve standardní i vrstvené verzi, je ideálním řešením pro nové budovy i renovace.

"Ve srovnání s jinými stavebními materiály poskytuje toto špičkové izolační sklo excelentní tepelnou izolaci a vysokou průhlednost zároveň. To jsou dvě klíčové vlastnosti, které architektům, stavebníkům či developerem nabízejí téměř neomezené možnosti při designováním budov, " upozorňuje Michal Hronský ze společnosti Guardian.

Hodnota Ug, což je z pohledu termoizolace nejdůležitější hodnota, u novinky od Guardianu dosahuje úrovně 1,0 W / ( m2K ). To je minimální možná hodnota prostupu tepla pro izolační dvojsklo ve složení 4/16/4. I v tomto případě platí, že čím je nižší hodnota " Ug " tím jsou i nižší výdaje na klimatizování prostoru. U verzí s trojitým glazováním Guardian dosahuje ještě nižší emisivitu Ug = 0,5 W ( m2K ).

Solární faktor skla na úrovni 53% zajišťuje efektivní využívání sluneční energie, což má za následek snižování nákladů na vyhřívání interiéru. Menší míra klimatizování zase znamená nižší emise CO2, což prospívá životnímu prostředí.

Na venkovní skleněné povrchy budov jsou zpravidla kladeny vyšší nároky, i co se týče jeho pevnosti a bezpečnosti. Guardian proto svou novinku nabízí i v bezpečnostním tvrzeném provedení pod označením ClimaGuard 1.0T.

Novinka, podobně jako ostatní typy pokovených skel ClimaGuard, je k dispozici například ve více modifikacích a tloušťkách. Pro více informací navštivte stránky www.guardian.com .


O společnosti Guardian

Guardian je globální výrobce plochého skla, hotových výrobků ze skla, izolace ze skelných vláken a dalších stavebních materiálů pro komerční a rezidenční stavby. Vedení společnosti sídlí v Auburn Hills v americkém státě Michigan. Součástí společnosti je i SRG Global Inc., která je jedním z největších globálních dodavatelů vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilní průmysl. Díky vlastnímu výzkumu v Science & Technology Center udává Guardian inovační trendy v technologii nanášení tenkých povlaků z ušlechtilých kovů na sklo magnetronovou metodou a v dalších vyspělých technologiích. Guardian spolu s dceřinými společnostmi a pobočkami zaměstnává 18 000 lidí ve výrobních podnicích v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Asii, Africe a na Blízkém a Středním východě. Více informací najdete na http://www.guardian.com

 

PRO VÍCE INFORMACÍ, PROSÍM, KONTAKTUJTE:

PRAM Consulting s.r.o.

Anna Hroudová
Tel.: +420 222 351 497
Mobil: + 420 603 517 272

e-mail: anna.hroudova@pram.cz

www.pram.cz

 

Guardian Česká republika

Michal Hronský

e-mail: mhronsky@guardian.com

 

Guardian Česká republika

Radek Matyáš

e-mail: rmatyas@guardian.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU