800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptáváme částečnou rekonstrukci bytu
Soustruh
Rekonstrukce fasády a oplocení
Plastový materiál
Rekonstrukce mostu
5 nejnovějších nabídek
Komíny TUMA s nejlepším poměrem ceny a kvality
Komíny TUMA s najlepším pomerom ceny a kvality
Frézka konzolová FGH 32
Frézka nástrojařská FUW 315/ III
MAHO 1000 Frézka nástrojářská

Termokamery zvýšily standardní rozlišení na 4 násobek

18/05/2015

 

fluke_211

 

Vyšší detaily termografických snímků znamenají větší bezpečnost pro pracovníky i rychlejší odhalení teplotního přetížení

 

 

Profesionální termokamery dle typu použití standardně pracují s termografickým senzorem, který má rozlišení od 4 800 pixelů až po 76 800 pixelů. Vyšší detaily termografických snímků však znamenají větší bezpečnost pro pracovníky i snazší a rychlejší odhalení teplotního přetížení. Nové nejvyšší modely termokamer využívají technologie z klasických digitálních fotoaparátů a poskytují díky tomu navýšení rozlišení až 4 násobek, tedy až 307 200 pixelů.

Fotografie jsou dostupné zde: http://1drv.ms/1L3DVa5 (Akce složky --> Stáhnout složku)

Uvedená technika navýšení rozlišení je zajištěna vytvořením čtyř snímků identické situace za sebou, kdy dojde k posunu snímače o polovinu pixelu v dalších třech směrech. Tím se vykryjí mezery mezi jednotlivými snímanými body a konečný termografický snímek se sestaví v jeden s rozlišením 640 x 480 bodů. Tuto inovaci přináší nové termokamery Fluke s modely TiX560 a TiX520.

Nové kamery jsou vybaveny displejem se stejným rozlišením, tedy 640 x 480 bodů, který přesně odpovídá pořizovaným záznamům, aby je bylo možné analyzovat přímo v terénu a v plném detailu bez nutnosti dalšího zvětšování. K tomu pomáhá i velikost displeje 5,7“ (ve srovnání se současnými 3,5“ a 320 x 240 bodů) a jeho dotykové ovládání.

Pohodlné pořizování záznamů umožňuje otočný objektiv, který zaměří situaci v rozsahu 180° při souběžném natočení displeje k uživateli. Pro specifické potřeby lze volitelně využít širokoúhlý objektiv nebo teleobjektiv. Technologie LaserSharp® zajistí zaostření na požadovaný měřený předmět a v těchto modelech umí navíc i měřit vzdálenost od objektu, zaznamenat ji do termosnímku a také se využívá jako laserové ukazovátko.

Termokamery jsou vybaveny očekávanými funkcemi pro zobrazení, jako jsou prolínání termálního a reálného obrazu IR Fusion™ a AutoBlend™ nebo obraz v obraze (PIP). Zobrazení nabízí celkem 16 barevných palet, 8 standardních a 8 speciálních palet Ultra Contrast™. K termosnímkům lze pořizovat i hlasové záznamy a dodatečné fotografické poznámky, které mohou upřesnit okolnosti měření, případně umístění měřeného objektu. Záznam videa je možný jak ve standardním viditelném spektru (.avi), tak i v radiometrickém zobrazení (.is3).

Mezi praktickou výbavu patří LED svítilna pro snímání nebo videozáznam měřené oblasti i za zhoršených světelných podmínek. Vestavěný digitální fotoaparát pak disponuje rozlišením 5 megapixelů a umožňuje 2x, 4x nebo 8x digitální zvětšení.  

Radiometrické soubory (.is2, .is3) lze upravovat ve zdarma dodávaném softwaru Fluke SmartView pro analýzu termografických snímků. Ten se využívá i pro živý přenos videa z kamery přes USB kabel nebo bezdrátově přes WiFi. Bezdrátového přenosu, tentokráte přes Bluetooth LE, se využívá i při komunikaci s  aplikací Fluke Connect v mobilním telefonu, tabletu nebo notebooku*.

Jedna lithium-iontová baterie poskytuje kameře až 3 hodiny nepřetržitého provozu a součástí dodávky jsou dvě, včetně nabíječky pro obě baterie zároveň.

Rozdíly mezi TiX560 a TiX520 jsou v rozsahu měřených teplot, první z nich je schopna měření od -20 °C do +1200 °C a druhá od -20 °C do +850 °C. Oba modely jsou dostupné s obnovovací frekvencí 60 Hz nebo 9 Hz a TiX560 navíc nabízí dálkové ovládání pro měření ve specifických situacích.

 

Další informace o přístrojích Fluke a aplikacích a pomoc s vyhledáním nejbližšího distributora lze získat na e-mailu info@fluke.cz nebo na webových stránkách společnosti Fluke na adrese http://www.fluke.cz.

 

* při využití USB adaptéru Fluke pc3000 FC.

 

 

O společnosti Fluke

Společnost Fluke, založená v roce 1948, je významný světový výrobce kompaktních profesionálních elektronických měřicích přístrojů. Zákazníky společnosti Fluke jsou technici, konstruktéři, elektrikáři a metrologové, kteří instalují, vyhledávají poruchy a spravují průmyslové elektrické a elektronické vybavení nebo kalibrační procesy.

Fluke je registrovaná obchodní známka společnosti Fluke ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Uvedené názvy existujících společností a produktů mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků. Další informace naleznete na webu společnosti Fluke.

Sledujte společnost Fluke na síti Facebook (www.facebook.com/flukeczsk).

Pro více informací prosím kontaktujte:

PRAM Consulting s.r.o.

Stanislav Přibyl
Tel.:     +420 222 351 493
Mobil:   +420 736 684 268

e-mail: stanislav.pribyl@pram.cz      

www.pram.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU